Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Antyrefleks a szafirowe szklo

Rekomendowane odpowiedzi

Twardziel jesteś. Ciekawe kiedy zeszlifujesz bezel!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiTT, spróbuj jeszcze Polywatchem, chociaż Cape Codem też powinno zejść. Grunt to cierpliwość.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns bezel zabezpieczylem na wszelki wypadek plastrem materiałowym takim z apteki i wyszedł z tego bez szwanku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze tak, sciereczki sa niesamowite bo wyczyscilem sobie zlota obraczke i jakies inne metalowe duperele przy okazji i blyszczy sie wszysko jak psu j... :D

ale AR jak byl tak jest... nie mam sily do tego zegarka :D

pomysle czy wymieniac szybke czy wstawic zegarek na bazarek i kupic cos co nie powoduje u mnie irytacji ;)

te sciereczki nie sa idealne. Obejrzysz ta obraczke pod roznym katem padania swiatla i zobaczysz, ze pod polerka sa mikroryski badz smugi.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezel nie ucierpi bo na szczescie szkielko jest sporo wystajace ;)
ok to z autosolem sprawdze, ale wydaje mi sie ze to bedzie to samo co tempo i ta druga do polerki felg
wychodzi na to ze powloka w tagu jest pancerna :)
szkoda tylko ze sama platami odchodzi :D

 

a co o tym myslicie?

http://allegro.pl/pasta-polerowania-szkla-polerska-szyby-szyb-filc-i5875354343.html

http://allegro.pl/pasta-polerska-do-szyb-samochodowych-szkla-plexi-i5371125222.html

raczej szkody w szafisze nie zrobi a jest szansa ze zetrze calkowicie ar

Edytowane przez PiTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast masakrować zegarek autostolem proponuję zanieść do dobrego zegarmistrza.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast masakrować zegarek autostolem proponuję zanieść do dobrego zegarmistrza.

ktory zmasakruje go za mnie? :D

nie dzieki, nie mam absolutnie żadnego zaufania do "dobrych" zegarmistrzów

zawsze jest coś po... a to nowe rysy a to fuszerka

jak zaniosę do zegarmistrza to wyłącznie do autoryzowanego i szczerze mowiac wolalbym tego nie robic u nas w kraju

na Ptasiej w Wawie jest autoryzowany zegarmistrz i tam mogę wymienić szybkę na nowa, w polerki się nie bawią bo nie jest to w interesie firmy ;)

 

ale spokojnie, tak łatwo się nie poddaję, teraz testuję gąbkę i jej szorstką stronę, efekt jest więcej niż zadowalający bo widać że AR zaczął schodzić do zera a zostaje idealnie czysty szafir :)

 

co takiego zrobi dobry zegarmistrz? weźmie maszynkę polerską i przejedzie pastą ścierną, czyli dokładnie to samo co ja robię, tyle tylko że on nie ma tyle cierpliwości, więc mam obawy czy będzie to w 100% tak zdjęte jak bym chciał... może się czepiam i niepotrzebnie martwię na zapas, niestety życie mnie doświadczyło, że w każdej dziedzinie na dobrych specjalistów trafić to jak wygrać 6 w totka ;)

 

na marginesie dodam że już miałem styczność z "polecanym" zegarmistrzem z milionem lat doświadczenia... w zegarku żony odpadł 1 indeks po upadku zegarka na ziemię, wystarczyło go ponownie przykleić na swoje miejsce... normalka, zdarza się, ale pomyślalem że nie będę się wygłupiał i kropelką kleił bo jeszcze jakaś smuga poleci bokiem i tarcza do wymiany...

co zrobił zegarmistrz?

przykleił na kropelkę tak że jak się przypatrzę to widzę lekki ślad kleju, zobaczyłem to dopiero po jakimś czasie, więc najwidoczniej nie rzuca się tak w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezel nie ucierpi bo na szczescie szkielko jest sporo wystajace ;)

ok to z autosolem sprawdze, ale wydaje mi sie ze to bedzie to samo co tempo i ta druga do polerki felg

wychodzi na to ze powloka w tagu jest pancerna :)

szkoda tylko ze sama platami odchodzi :D

 

a co o tym myslicie?

http://allegro.pl/pasta-polerowania-szkla-polerska-szyby-szyb-filc-i5875354343.html

http://allegro.pl/pasta-polerska-do-szyb-samochodowych-szkla-plexi-i5371125222.html

raczej szkody w szafisze nie zrobi a jest szansa ze zetrze calkowicie ar

 

Polecam koledze kupić główny składnik tych past, czyli tlenek ceru.

Rozrabia się w wodzie i można polerować. Mnie się udawało nawet rysy na szafirze usuwać tym proszkiem, o powłoce anty nie wspomnę  ;)

 

http://allegro.pl/tlenek-ceru-polerowanie-szyb-samoch-25g-tlenek25-i5776986740.html


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam koledze kupić główny składnik tych past, czyli tlenek ceru.

Rozrabia się w wodzie i można polerować. Mnie się udawało nawet rysy na szafirze usuwać tym proszkiem, o powłoce anty nie wspomnę  ;)

 

http://allegro.pl/tlenek-ceru-polerowanie-szyb-samoch-25g-tlenek25-i5776986740.html

kopiłem juz i czekam na przesyłkę ;)

może jak mnie najdzie to w wolnej chwili poszlifuje jeszcze aktualna metoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlenek ceru czy pasty diamentowe mogą już porysować szafir. Kolega opisuje techniki, które nie dają rady. Powyższymi może przedobrzyć i uszkodzić szkło. Ogólnie w tej całej zabawie coś mi się mocno nie zgadza. Guzik dał radę polerka nie chce. Czy Ty przypadkiem nie widzisz czegoś innego niż jest w rzeczywistości - czy przypadkiem nie wydaje Ci się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka pasta diamentowa. Pasty diamentowe ogólnie służą do polerowania szafiru. Więc gdyby tak zastosować bardzo drobną pastę diamentową (np. 0,25 mikrona), to nie ma obaw, że porysuje się szkło, a w spolerowaniu AR taka pasta może okazać się bardzo skuteczna.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi te plamy wyglądają na rozwarstwienie szkła od uderzenia a nie na uszkodzony AR !


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz poważnie? Szkiełko może się składać z kilku warstw?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piszesz poważnie? Szkiełko może się składać z kilku warstw?

W sensie że pękło.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz poważnie? Szkiełko może się składać z kilku warstw?

W Seiko może:

scc.jpg?w=800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale szkiełkiem sensu stricte jest tylko to niebieskie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli w Tagu jest podobnie to mogło się rozwarstwić !

Co gorsza żeby spolerować AR trzeba najpierw spolerować warstwę ochronną !

Czyli jeżeli tak jest to kolega przy polerowaniu nie dotarł jeszcze do AR !

Edytowane przez Rekiniasty

"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim odczuciu to bardziej jest jakaś błona niż warstwa chemiczna jak antyrefleks - mowa o Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy ściągałem AR raz z Breitlinga raz z Omegi PO . Z Brajtka zszedł bez problemu ale z PO walczyłem tydzień . Obydwa razy robiłem to Cape Codem...


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklo jest ok, nic mu nie dolega, wg mnie pierwszy odprysk ar i te na rogach powstaly z powodu slabej jakosci powloki, tak jak pisalem wokół odpryskow dawalo sie zdrapac praktycznie paznokciem

zdecydowanie gorzej w pozostalych miejscach, tak ar trzyma sie masakrycznie

metoda ze zmywakiem + tempo sprawdza sie dobrze, usuwa sie cala warstwa ar do czystego szafiru ;)

 

nie rozumiem czego mialbym widziec czego nie ma :)

temat jest prosty, trzeba usunac powloke do zera.

byc moze w niektorych zegarkach latwiej usunac ar, ale w tagu jest ciezko... byc moze ktos kto usuwal ar nie usunal go sobie do czystego szkla tylko nieco spolerowal, ciezko gdybac ;)

 

3a925fac7a22e1d449bd8cbfc03d6ae3.jpg

bf0d37a5c77192b30ef04da57de316b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta kilka stron wczesniej wrzucalem fotke jak wygladalo po kontakcie z guzikiem, mini odprysk ktory z biegiem czasu rozszerzyl sie do powierzchni paznokcia...

odpryski na krawedziach powstaly samoistnie, wiec chyba smialo mozna napisac o slabej jakosci powloki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wrazenia estetyczne po sciagnieciu? jest zauwazalna mniejsza czytelnosc tarczy? Po Twoich zdjeciach wyglada to dobrze, ale widac przy 55, ze wiecej zalamuje sie swiatla na tarczy.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili jak jest czesciowo usuniety to faktycznie jest roznica w odbiciu swiatla, ale nie w kazdych warunkach, mysle ze jak calkowicie usune to bedzie bardzo ladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz usunąłem AR ze starej PO i różnica była ogromna, odbicia bardzo przeszkadzały i zegarek stracił optycznie bardzo dużo.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.