Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Antyrefleks a szafirowe szklo

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisz tę PO do klubu miłośników Rolexa- tam Tobie wytłumacza, że to bardzo gustowna i estetyczna poświata :-D B-)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krygo masz u mnie piwo.  B)

 

Zapomniałem o temacie a tu takie fajne deklaracje :D To przy następnym zakupie :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta pollux do polerki szkla + filcowa nakladka rozwiazala problem ;)

niestety nie mialem dzisiaj czasu na dokonczenie i zostaly krawedzie do ogarniecia

wg mnie jest swietnie, inaczej niz z ar, ale zegarek jeszcze bardziej blyszczy :D

 

22e2e8bd52c51d7b7051dd49a360c5f7.jpg

b3d68a2fd664251eaa0a895b579826d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I podoba Ci się to,że jeszcze bardziej błyszczy?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I podoba Ci się to,że jeszcze bardziej błyszczy?

o to chodzi w tych zegarkach przecie. Stad Rolex w ogole nie uzywa, nawet wew. A blyszczy sie...ze z 10 metrow posiadacza Rolka rozpoznam w pociagu jak do pracy jade :D

 

Sam mam dwie male ryski na antyrefleksie na PO. Jak zlapalem? Nie mam pojecia, bo bardzo dbam. Jednak czytelnosc tarczy i odczucie praktycznego braku szkla w 80% :) sprawia, ze podoba mi sie podwojny antyrefleks. Szkoda, ze wtedy zegarek to juz nie jest tool-watch, ale teraz to raczej zaden z nich juz nie jest.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I podoba Ci się to,że jeszcze bardziej błyszczy?

ale i tak nie ma podejscia z blaskiem do omegi seamaster 300m ;)

szkielko po prostu bardziej blyszczy a nie caly zegarek :)

Edytowane przez PiTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tarcza CiI znika w 80%? Cudo ten AR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tarcza CiI znika w 80%? Cudo ten AR ;)

Może te dwie wspomniane ryski na AR czynią taki efekt:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tarcza CiI znika w 80%? Cudo ten AR ;)

no przecie wiadomo o co chodzi :D Edytowalem specjalnie dla Ciebie ;).

 

Esteta: pewnie sam masz juz ryski :D wiec spokojnie tam ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecie wiadomo o co chodzi :D Edytowalem specjalnie dla Ciebie ;).

 

Esteta: pewnie sam masz juz ryski :D wiec spokojnie tam ;)

Ani jednej i mam nadzieję,że w takim stanie przekażę potomkowi:)

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ale za słówko złapać to sama przyjemność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tym zdjęciem AR metodą chałupniczą to bym uważał.Pojawiały się już na forum informację,że po jego zdjęciu zegar wyglądał znacznie gorzej niż z ryskami na AR.

Edytowane przez esteta

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy ktoś jest zwolennikiem, czy przeciwnikiem zewnętrznego AR. Dla zwolenników będzie gorzej, dla przeciwników będzie lepiej.

Zegarek będzie po prostu wyglądał tak jak zegarek bez zewnętrznego AR. Natomiast nie obawiałbym się tego, że będzie gorzej z powodu nieumiejętnego spolerowania. Jeżeli zastosuje się odpowiedni środek, to samo polerowanie AR jest proste i skuteczne, nie da się tego schrzanić.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy ktoś jest zwolennikiem, czy przeciwnikiem zewnętrznego AR. Dla zwolenników będzie gorzej, dla przeciwników będzie lepiej.

Zegarek będzie po prostu wyglądał tak jak zegarek bez zewnętrznego AR. Natomiast nie obawiałbym się tego, że będzie gorzej z powodu nieumiejętnego spolerowania. Jeżeli zastosuje się odpowiedni środek, to samo polerowanie AR jest proste i skuteczne, nie da się tego schrzanić.

A co jest tym odpowiednim środkiem?

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków z zewnętrznym AR poradzi sobie Cape Cod albo Polywatch. Szkiełko od tego nie ucierpi, trzeba natomiast uważać na bezel, jeśli jest np. aluminiowy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków z zewnętrznym AR poradzi sobie Cape Cod albo Polywatch. Szkiełko od tego nie ucierpi, trzeba natomiast uważać na bezel, jeśli jest np. aluminiowy.

Dzięki za info.Rozumiem że o ceramiczny bezel nie ma co się martwić w czasie zabiegu?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Rozumiem że o ceramiczny bezel nie ma co się martwić w czasie zabiegu?

juz planujesz zdejmowanie, aby byl wiekszy bling bling :D?  BTW ja tez myslalem ze nie mam rysek na AR bo ta jedna co mam widac tylko w okreslonych warunkach: duze slonce i kat patrzenia odpowiedni, wrecz nienaturalny. Zauwazylem to przypadkiem, a na codzien tego w ogole nie widac.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika ceramice nierówna - zależy w jakiej technologii zostały naniesione napisy. Podobno w Rolex i Omega opatentowły swoje technologie łączenia tego w całość... lepiej uważać niż się mocno zdziwić.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika ceramice nierówna - zależy w jakiej technologii zostały naniesione napisy. Podobno w Rolex i Omega opatentowły swoje technologie łączenia tego w całość... lepiej uważać niż się mocno zdziwić.

ale tylko nowe najnowsze bezele to maja. 300 Master i wszystkie tytanowe modele maja ta technologie. Reszta ma nadal akrylowa farbe z tego co pamietam. Ja bym sie tak nie bawil :) Juz sie odswiezaniem bransy zajmowalem i skonczyla na serwisie :D Zdolnosci manualne tez maja duza role, procz checi.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez ar nie jest zle, po prostu jest bez i tyle, przy codziennym uzytkowaniu jak nie masz porownania nawet nie zwraca sie na to uwagi ;)

oczywiscie nie ma sensu nawet dyskutowac nad przewaga ar po zew stronie, ale dla mnie odpryski byly zbyt irytujace ;)

szczerze mowiac nie wyglada to zle :)

24d911e2d0b14db7968e1bd084e417f1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, czarny jest czarny jak byl :)

wszystkie ostatnie zdjęcia są już bez ar

jedyna roznica jest taka że szkło odbija więcej zew. światła...

w normalnych warunkach nie stanowi to absolutnie żadnego problemu a świadomość idealnie czystego szafiru jakoś bardziej do mnie przemawia niż podrapany ar ;)

gdyby u mnie były ryski a nie odpryski to bym to olał, ale tak to zdecydowanie wolę obecną postać zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to,że zegarek podoba się właścicielowi.Fakt,że nie jest już w oryginalnym stanie jest mniej ważny.No chyba,że miałby zostać sprzedany i przeszkadzałoby to nowemu potencjalnemu nabywcy.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.