Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

macsaw

10 zegarków w które warto zainwestować

Rekomendowane odpowiedzi

Internetowe wydanie Pulsu Biznesu (za portalem askmen.com) podaje 10 modeli zegarków, które uznawane są za ikony zegarmistrzostwa i jednocześnie mogą stanowić świetną inwestycję.

 

10 najlepszych zegarkowych inwestycji:

 

1. Rolex Day-Date President

2. The Patek Philippe Calatrava

3. Cartier Tank

4. Jaeger-LeCoultre Memovox

5. Audemars Piruet Royal Oak

6. Rolex Submariner

7. Omega Speedmaster

8. IWC Portuguese

9. Hamilton Ventura

10. Tag Heuer Monaco

 

 

Link do artykułu w PB

 

Link do artykułu w askmen.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wkleic zagajenie z tekstu oryginalnego:

 

A timeless wristwatch is one of the few items in a man?s life that has the longevity to be passed down to future generations. A fine suit will wear thin, a cell phone will become passe and a car is expensive and difficult to maintain. This list includes 10 of the most iconic men?s watches, all of which have the looks and the function to last for decades to come. Buy them now, wear them for the rest of your life and on your son?s wedding day, give him a present that he will hold closer than anything you?ve ever given him before. Here are our top 10 legacy

watches.

 

 

Oryginalny tekst - ma to calkiem calkiem sens, wybor ogolnie trafny (w Polsce poza Cartierem, ale coz my wiemy o gustach Amerykanow, a firma skadinad zacna, tak samo Hamilton, dla Amerykanow to ikona ich zegarmistrzostwa). W polskiej parafrazie wyszedl z tego jakis belkot - wspolczesny TAG jako lokata kapitalu - boki zrywac...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się najbardziej podoba

Audemars Piruet Royal Oak

i zastanawia mnie THE Patek...

poza tym faktycznie porównując z tekstem oryginalnym ten nasz krajowy to babol jakiś. Zupełnie jak u inżyniera Mamonia. W zagranicznych firmach to coś się dzieje. A w naszych - nic - dłużyzny...

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się najbardziej podoba Memovox zresztą JLC w moim odczuciu jest najlepszą manufakturą na świecie B) Nie za bardzo wiem co robi w tej liście Tag i Hamilton B) bo to żadna inwestycja tylko dobre zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się najbardziej podoba Memovox zresztą JLC w moim odczuciu jest najlepszą manufakturą na świecie :) Nie za bardzo wiem co robi w tej liście Tag i Hamilton :) bo to żadna inwestycja tylko dobre zegarki.

No jak to - jak uda Ci sie je kupic za np. 1000pln, to masz wspaniala inwestycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag? Hamilton?

Świetne zegarki -zgadzam się. Świetna inwestycja? Zdecydowanie nie.

 

Z dzisięciu zegarków najlepszym wyborem Calatrava czy Rolex Submariner.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem co robi w tej liście Tag i Hamilton :) bo to żadna inwestycja tylko dobre zegarki.

 

Informacyjnie - zdanie o inwestycji to "wartość dodana" przekładu na język polski. W angielskim oryginale nie ma o tym ni litery.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudelek Biznesu nie jest wiarygodnym źródłem nawet w temacie tytułowym, więc czego się spodziewać po tekście o zegarkach...


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tag? Hamilton?

Świetne zegarki -zgadzam się. Świetna inwestycja? Zdecydowanie nie.

 

Z dzisięciu zegarków najlepszym wyborem Calatrava czy Rolex Submariner.

 

To zależy która Calatrava i który Submariner. Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarki nie były i nie są żadną inwestycją.W porównaniu z innymi np. obrazami , czy biżuterią po prostu tracą na wartości bardzo..

 

Od biedy jestem skłonny uwierzyć że inwestycja dotyczy limitowanej wersji zegara np 100 sztuk,albo jakieś ręcznie wykonane hybrydy na zamówienie królów czy innych - ale kto takie cuda ma... W innym przypadku po prostu nie opłaca się.

 

Nadmienić trzeba że kupując limitowany zegarek to już przepłacamy 100 krotnie, a do tego jeżeli mamy np. na tym np zarobić toooo,, eeeeeetam, bez sensu.

 

 

inwestycja użytkowa natomiast to co innego. Jak ktoś ma kasę t o i tak zmieni zegar za dwa trzy lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.