Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość scooby666

Atlantic Worldmaster Special

Rekomendowane odpowiedzi

Gość scooby666

Witam, posiadam taki o to zegarek. Nie znam się dokładnie na tym i chciałbym wiedzieć ile kosztowałaby renowacja i jaką ma wartość.

nie otwierałem go bo boję się uszkodzić, zegarek w 100% sprawny cool.gif
 

 

Edit. 

Odnowa ponownie w akcji. Wartość zegarka już mnie nie interesuje. 

 

Jest pewien problem, trochę ciężko się nakręca, nie wiem czy ze względu na zużytą koronkę czy coś z mechanizmem. 

Poza szkiełkiem jest w świetnym stanie. 

 

Pytanie padło czy pasuje szkiełko z aukcji w ostatnim poście, zdjęcia także na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam taki o to zegarek. Nie znam się dokładnie na tym i chciałbym wiedzieć ile kosztowałaby renowacja i jaką ma wartość.

 

 

 

w tym stanie ze -150-200pln max.

Renowacja trudno powiedzieć? nie wiem czy to pękniecie szkła czy rysy na tarczy.

Chromowanie koperty to ok 50pln.

Możesz kupic nowa tarcze za 70-80 na allegro.

możesz dac też do renowacji ale to ze 300zł lekko.....

szkiełko ze 20pln.

ładny pasek ze 30pln.

Przegląd u zegarmistrza ok. 80pln

po wszystkim warty bedzie ze 300-350pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny i wydaje sie byc calkowicie oryginalny.

 

Pytanie co z tym pekniecie, czy to tarcza, czy szkielko. Jak tarcza - to przechlapane, chyba bym go wtedy odlozyl do szuflady. Jak szkielko to swietnie - szkielko do wymiany (niewielki koszt), czyszczenie, smarowanie i regulacja mechanizmu oraz wymiana koronki, bo ta bardzo zjechana (zeby tylko dobrac w miare podobna, bo dla wielu zegarmistrzow ksztalt koronki to rybka, byleby dzialalo). Koperty bym zdecydowanie nie ruszal, bo az tak wytarta nie jest.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość, jak kolega napisał w tym stanie ok.200 zł. Co do renowacji, to myślę, że nie jest potrzebna, na pewno należy kopertę porządnie wyczyścić i dekiel także. Mechanizm, przy takim zewnętrznym stanie, może wymagać konserwacji. Szkiełko do wymiany, nowy pasek, zapewne i koronka, bo ta jest wytarta i zegarek powinien wyglądać godnie. Tarcza nawet jeśli ma jakieś zabrudzenia to wygląda na przyzwoitą (oczywiście jeżeli ta rysa jest na szkiełku). Jeżeli ta ryska jest na szkiełku a raczej tak, to myślę, że cała "renowacja" powinna się zamknąć w 120 złotych. Wszystko zależy od miasta i zegarmistrza (w Warszawie za pewną usługę w Delbanie wartej 200 złotych, zażyczono sobie 250 złotych, w Krakowie zapłaciłem 40 złotych i dostałem roczną gwarancję), jeżeli nie ma się doświadczenia warto odwiedzić kilku specjalistów i porównać ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jaka renowacja??? Posłuchaj kolegów zegarek jest naprawdę w dobrym stanie, o ile tak jak pisał zbyszke tarcza nie jest uszkodzona, a jest to pęknięcie szkiełka ,tarczy bym nie ruszał pod żadnym względem jest znakomicie zachowana!!! Widać że nie była myta, napisy czytelne i wyraźne żadnych wielkich zabrudzeń, to tylko dodaje mu uroku!! Owszem na upartego kopertę można odświeżyć to koszt tak jak już wyżej wspomniano 45-60 złotych zależy u kogo.

Gdybyś się jednak uparł na renowacje tarczy polecam Głowackich w Warszawie przy ulicy Złotej koszt renowacji takiej tarczy dla klienta z ulicy to około 150 złotych tu link do aukcji atlantika po renowacji tarczy u Głowackich :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=915781633

Ale uwierz mi Twój egzemplarz po renowacji koperty, wymianie szkiełka i koronki będzie rewelacyjny, co do mechanizmu obstawiałbym ETA 1113 a oto linie w których był najczęściej montowany:

ETA 1113

- Weltmeister EXTRA,

- Weltmeister PRIMA,

- Weltmeister SPECIAL,

- Weltmeister SUPER,

- Weltmeister SUPER DE LUXE,

- Worldmaster,

- Worldmaster DE LUXE,

- Worldmaster EXTRA,

- Worldmaster PRIMA,

- Worldmaster SPECIAL,

- Worldmaster SUPER,

- Worldmaster SUPER DE LUXE

Informacje zaczerpnięte z opracowania "wkutera"


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że nie jest potrzebna mu renowacja koperty wygląda na brudną po prostu ! Możesz ja na sucho przetrzeć szczoteczką do zębów i na pewno bedzie lepiej wyglądała B)

Nowe szkło dasz i wygląd się poprawi o 80 % B)

 

no i koronka nie pozwól by wcisnęli ci jakiś szajs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jeszcze raz z ta koronka, badz czujny, nie daj sobie wcisnac szitu, nie zgadzaj sie na niby-oryginalna koronke z malym "a" - ona nie jest od tego modelu.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

tak, to szkiełko jest tylko pęknięte;) a zegarek zacny, po dziadku. na pewno jest oryginalny.

 

w ogóle nie był czyszczony, domyślam się, że minimum od 15 lat, albo i wcale. i dziękuję za zainteresowanie, bo myślałem, e dużo więcej będzie kosztowało odświeżenie tegoż pięknego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest oryginalny nie podlega dyskusji o ile w środku siedzi mechanizm o którym pisałem wskazówki są oryginalne podobnie jak wskazówka sekundnika rewelacyjne zachowany uwierz nam mało jest egzemplarzy tak zachowanych w oryginale. Co do koronki Panowie niestety na 90% nie znajdzie tej oryginalnej z dużym "A" a tak powinna wyglądać udało mi się nabyć jeden egzemplarz w 100% z oryginalną koronka z tamtego okresu tu jest link:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5340b09555bf5a3c.html

niestety była wygięta i leży teraz jako dodatek do tego egzemplarza a zamontowałem identyczną niestety niesygnowaną, ale tamtej się nie pozbyłem i nie pozbędę może ja kiedyś wyprostuję B). Według mnie może zamontować z małym "a" o ile będzie pasowała. Jest ona z tej Lini i oryginalna koszt jakieś 10-15 złotych, szkiełko koszt jakieś 5-10 zł przynajmnie w moim mieście a kilka egzemplarzy już odświeżałem B) jakiś lekki face lifting i będzie jak nowy Powodzenia a i jeszcze jedno ja chcę widzieć zdjęcia Tego egzemplarza po liftingu możesz mi to obiecać ???


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie, niech bedzie niesygnowana, byle podobnego ksztaltu. "a" ( w przeciwienstwie do "A" kloci sie dla mniebardzo wyraznie z opisam na tarczy i deklu.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie, niech bedzie niesygnowana, byle podobnego ksztaltu. "a" ( w przeciwienstwie do "A" kloci sie dla mniebardzo wyraznie z opisam na tarczy i deklu.

 

popieram!

A tarczy nie ruszaj - jest ok. Mozna delikatnie przemyć, zeby usunąć jakieś tam drobinki kurzu itp


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

postaram się wrzucic zdjecia odnowionego, ale to potrwa dosyć długo bo do warszawy mam 130km i nie wiem kiedy się wybiorę;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie upierać się nie będę sam zamontowałem niesygnowaną i może macie racje B)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

Witam ponownie!

 

Trochę czasu minęlo od ostatniego pytania w tym temacie, człowiek prawie o 4 lata starszy, zegarek w takim samym stanie jak był.

 

Mam pytanie co do wymiany szkiełka, czy szkiełko z tej aukcji będzie pasować do mojego modelu:

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-szklo-do-zegarka-zbrojone-350-i3937116137.html

 

Model to oczywiście Atlantic Worldmaster Special 21 jewels, zaraz wrzucę zdjęcia, bo tamtych nie widać.

 

 

I tak przy okazji z jakich lat on pochodzi? Z moich poszukiwań wynika, że logo jest z lat 50 lub 60. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666
usy5u9yv.jpg<br />dehe3e5y.jpg<br />juqe4aqu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć obecne


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

Mierząc od góry suwmiarką wychodzi między 34 a 35mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie mamy dokumentów, które pomogłyby dokładniej datować zegarki z takim logo.

Więc orientacyjnie określamy je na lata 50/60, z przewagą na koniec lat 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło powinno dać się zamontować, ale w oryginale nie było zbrojone i raczej takiego należy szukać, ze względu na ukształtowanie wrębu w kopercie i osadzenie szkła.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

Dziękuję za szybkie odpowiedzi, a wiecie może gdzie takiego szukać? Prawdę mówiąc to szkiełko wymieniałem tylko w Wostoku Nowokomandriskim, także doświadczenia nie mam żadnego. A jak zaniosę do zegarmistrza w Warszawie to pewnie mnie skasuje 50pln albo więcej za samo szkło + wymiana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesada, poszukaj na pl. Halera przy Dąbrowszczaków zegarmistrza. Mieści się w wejściu do dwóch sklepów (jeden z używaną odzieżą) idąc do US. Podejrzewam, że dopasuje szkiełko taniej. :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

Zegarek jest u zegarmistrza. Zobaczymy co za szkiełko dopasuje do koperty. Przy okazji sprawdzi dokładność chodu zegareczka. Jutro odbiorę i postaram się wrzucić jakieś zdjęcia. <br /><br />Oby tylko szkielko pasowało wizualnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

No i jest. Szkiełko wymienione, pasek założony. Zdjęcia robione telefonem, słaba jakość, ale nie moge znaleźć cyfrówki. Na pierwszym widać bardzo dużo paprochów, albo ich nie widać normalnie, albo są na szkiełku. Ogólnie jestem zadowolony, tak mało wkładu,a taki efekt.

 

Na przyszłość jeszcze planuję oddać go do zegarmistrza na gruntowne badanie i leczenie mechanizmu, plus przy okazji jakieś konkretne doczyszczenie ew. zanieczyszczeń(paproszków) z tarczy. 

 

Nie wiem co zrobić z koronką, szkoda by było wkładać nieoryginalną, a taką z dużym A ciężko znaleźć.

 

NEX40229.JPG

 

NEX40233.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ile radochy!

 

Wyszła jak "funkiel nówka nie śmigana" :D

 

Czy szkiełko zakładałeś tam gdzie pisałem?

Co do koronki to spytaj kolegi Ulana

może coś znajdzie.

Czyszczenie i smarowanie trzeba było załatwić od ręki.

:)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.