Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Pelna lista raz jeszcze :)

 

 

 

Powermatic 80.111 (ETA C07.111)

  • Features: Date at 3:00 or 6:00
  • Rotor: High-Tech Escapement / Twenty-Three 23 Jewels / Swiss Made

Powermatic 80.111 COSC (ETA C07.111 COSC grade)

  • Features: Date at 3:00 or 6:00
  • Rotor: High-Tech Escapement / Twenty-Three 23 Jewels / Swiss Made

Note: The dial or caseback will have Certified Chronometer text, but not the rotor.

 

Powermatic 80.121 (ETA C07.141)

  • Features: Day at 3:00 or wide date at 12:00, date at 3:00 or wide date at 6:00
  • Rotor (black): High-Tech Escapement / Twenty-Three 23 Jewels / Swiss Made

Note: Tissot shows the caliber 80.121 as being in the Couturier (day at 12 and date at 6) as well as the PRC 200 (day and date at 3), but the calendar layout is different enough to call for different caliber numbers and the images show an ETA C07.141 base movement in the Courturier and an ETA C07.111 base in the PRC 200.

Another Note: Although the image of the movement in the Couturier looks like ETA C07.141, it’s partially covered by the balance. As of this post, there is absolutely nothing to be found about this caliber number anywhere online. If you have a watch with this movement, please confirm in the comments below if we have the correct ETA caliber number.

 

Powermatic 80.601 (ETA C07.111)

  • Features: Date at 3:00 or 6:00
  • Rotor (black): High-Tech Escapement / Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made

 

Powermatic 80.661 (ETA C07.651)

  • Features: Open escapement at 12:00
  • Rotor (black): Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made

 

Powermatic 80.811 (ETA C07.811)

  • Features: Silicium hairspring, date at 3:00
  • Rotor: Silicon Balance Spring / Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made

 

Powermatic 80.811 COSC (ETA C07.811 COSC grade)

  • Features: Certified Chronometer, Silicium hairspring, “Si” logo near the balance wheel, date at 3:00 or 6:00
  • Rotor: Silicon Balance Spring / Chronometer / Swiss Made / Twenty-Five 25 Jewels

 

W skrocie - masz racje, na tyle na ile sie orientuje wszedzie, gdzie jest 23 jewels sa elementy plastikowe.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, cordi7 napisał:

W skrocie - masz racje, na tyle na ile sie orientuje wszedzie, gdzie jest 23 jewels sa elementy plastikowe.

 

Dokładnie tak, a przynajmniej tak to wygląda. Mi chodziło jedynie o to, że są też Powermatiki z klasycznym rozwiązaniem bez syntetycznych elementów balansu (osobiście takie tradycyjne rozwiązanie preferuję, ale nie powiedziałbym, że ten czy tamten mechanizm jest lepszy czy gorszy). Natomiast ludzie (też tu na forum) powtarzają często bajki, że "Powermatic jest plastikowy", co nie jest prawdą, bo jak widzimy na powyższych przykładach, są różne wersje i różne rozwiązania. Dlatego trzeba wyprowadzać z błędu przy każdej okazji 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Chemin des Tourelles z werkiem Powermatic 80 - jest swietny, zupelnie mnie to nie rusza. Chodzi bardzo dokladnie, nie ma co sie bac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, cordi7 napisał:

jest swietny, zupelnie mnie to nie rusza. Chodzi bardzo dokladnie, nie ma co sie bac :)

 

Zgadza się, to tylko kwestia osobistych preferencji.

 

Dla pełnej jasności:

 

FHH7.jpg.e2011c207c0e362a56119759a803242b.jpg

 

blue-pallet.jpg.9ec16649871d4f618104155e1bae5125.jpg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Powermatic to jeden z najciekawszych werkow ostatnich lat, ETA wreszcie sprobowala czegos nowego.

Mamy relatywnie tani, bardzo dokladny mechanizm, ktory dodatkowo ma podniesiona rezerwe chodu.

Jakby Omega wypuscila ten werk z 'wysokowydajnym kompozytem o obnizonym tarciu' bylby hit a tak to plastik i plastik :D

 

PS. Wydaje mi sie, ze tekst 'high tech escapement' rowniez pozwala rozpoznac werk z plastikowym wychwytem.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał:

Jakby Omega wypuscila ten werk z 'wysokowydajnym kompozytem o obnizonym tarciu' bylby hit a tak to plastik i plastik :D

 

🤣🤣🤣

 

"Absolutny przełom w historii zegarmistrzostwa! Omega wprowadza wyjątkową innowację w postaci wysokowydajnego kompozytowego wychwytu o obniżonym tarciu, pozostawiając w tyle konkurencję na następne lata" - tak będą wyglądać nagłówki, gdy Omega zacznie ciąć koszty po pandemii i montować u siebie wychwyty od Tissota 😂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał:

PS. Wydaje mi sie, ze tekst 'high tech escapement' rowniez pozwala rozpoznac werk z plastikowym wychwytem.

 

Niekoniecznie. High-Tech Escapement to wg. źródeł brak tradycyjnego regulatora chodu (zamiast tego zastosowany jest moduł, w którym balans jest regulowany laserowo w fabryce "raz na zawsze" - na załączonym zdjęciu).

 

Zauważ, że to co masz we wklejonej przez siebie tabeli z mechanizmami w pozycji "Rotor:" to są tylko napisy, które znajdują się na wahniku każdego z tych mechanizmów. W mechanizmach z napisem "Silicon Balance Spring", napis "High-Tech Escapement" już by się na wahniku nie zmieścił, co nie oznacza to, że go w mechanizmie nie ma...

 

Powermatic-movement-regulator.jpg

 

...ALE w moim Seastarze (25 kamieni) jest dodatkowa dźwigienka (regulacyjna?), a w PRS (23 kamienie) już jej nie ma, co potwierdzałoby Twoją teorię:

 

Silicon-balance.thumb.jpg.f724361be33e8365e3f4878d961145eb.jpg

 

Non-silicon-balance.thumb.jpg.0dd98686cd3e6122a539a6efb4063801.jpg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak już ustaliliśmy regulacja chodu jest przez zmianę momentu bezwładności koła balansu, chyba faktycznie rozgryźliśmy te mechanizmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Back To Black 😎

 

BTB1.thumb.png.4c8d88239594efe98113f1a450981fc6.png

 

BTB0.thumb.png.2b99033fbe42c0207a78fb8b7703ad59.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no to w takim razie rozjaśnijmy nieco klimat 😁

 

CF0.thumb.png.94b28a7d753b19fcb165d30611357607.png

 

CF1.thumb.png.4bac6e85eef0949e1be06f7ed844c430.png

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tłuściutki 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja? Moja srebrna na bazarku... Żal serce rwie na pół, ale co zrobić panie, co zrobić?? Ta zegarkowa pasja to jakieś przekleństwo. Czemu człowiek nie marzy by kupić coraz to tańszy i tańszy zegarek? 😂

 

EDIT: uratowana! 😅

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja a jakże i też przewidziana na sprzedaż choć nowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem:) wciągnąło mnie 15 lat temu i trzyma:) Jestem fanem vr46 ale to może z racji wieku. A .......tissot jest tu długo......Pamietam zegarek Nickiego Haydena #69 z serii motogp w kolorach repsol hondy....to już chyba rzadkość na rynku wtórnym


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Znalazłem:)e182750ead29a3e855f67a9e5376a382.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś takiego.....No i szkoda że wielki mistrz już odszedł:(95bbd61f47e73bd1394795f7c7172bbe.jpg233fccfce4f378ac2bac976fad227581.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panie i Panowie,

mam małą prośbę w związku z identyfikacją zegarka znajomego, który poprosił mnie o pomoc. 
 

Pomożecie w identyfikacji? Dekielek czysty - widnieje jedynie próba pobiercza złota.
Próbowałem się rozejrzeć w sieci, ale nie znalazłem nic konkretnego - niby coś podobnego, ale nie ten konkretnie model. 
 

Jeżeli zły dział lub temat - proszę o informacje i ewentualnie przeniesienie. 
 

Z góry dziękuje za pomoc. 

D98EAC70-79BC-451A-8271-A7E7C058D1E4.jpeg

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 21:31, MshR napisał:

Cześć Panie i Panowie,

mam małą prośbę w związku z identyfikacją zegarka znajomego, który poprosił mnie o pomoc. 
 

Pomożecie w identyfikacji? Dekielek czysty - widnieje jedynie próba pobiercza złota.
Próbowałem się rozejrzeć w sieci, ale nie znalazłem nic konkretnego - niby coś podobnego, ale nie ten konkretnie model. 
 

Jeżeli zły dział lub temat - proszę o informacje i ewentualnie przeniesienie. 
 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 


Na moje oko to coś w ten deseń:

 

49D77DE2-0EAE-49DE-80A0-5C4D7619092A.thumb.jpeg.51ea5bd8f51b96032d3487c318604e9f.jpeg


https://www.etsy.com/de/listing/591137549/gold-stahl-vintage-tissot-antimagnetique

 

Poszukaj Tissot Seastar / Antimagnetique, lata 50te około. Masz zdjęcie mechanizmu?


Nie zgadza mi się trochę czcionka na tarczy z tym co wyszperałem w necie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.