Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączę do klubu :)

Pozdrawiam.

 

1_medium.jpg


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostanio dołączyłem do grona zadowolonych posiadaczy Tissota, wybór padł na Le Locle T41.1.423.33. Jednak nurtuje mnie kilka kwestii związanych z mechanizmem, może ktoś pomoże wyjaśnić początkującemu użytkownikowi automatów? :)

Mechanizm Eta 2824-2 posiada funkcję dokręcania, jeżeli zegarek jest jest w stanie spoczynku i będę chciał go dokręcić, to czy po samym dokręceniu powinien wystartować, czy trzeba go wcześniej kilka razy "poruszać"?

Kolejne pytanie również dotyczy jeszcze dokręcania: dobrze rozumiem żemechanizm dokręca się w położeniu koronki na "0" (wciśnięta)? Jeżeli tak to ile takich obrotów koronki ma być? Można w jakiś sposób uszkodzić mechanizm jeżeli za bardzo się "przekręci"? Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dokręcić koronką około 10 obrotów lub poruszyć zegarek, założyć na rękę i powinno być ok. Można też kupić rotomat na 650 obrotów na dobę i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Le Locle z brązowym paskiem i białą tarczą + srebrna koperta ; )

 

 

Mam też pytanie, czy nie wiecie, gdzie można sam mechanizm do tego Tissota dostać i ewentualne części jak wskazówki, czy sekundnik?

 

 

Pozdrawiam! :)

 

 

Nigdzie. Części są tylko do dyspozycji autoryzowanych serwisów Tissota. Sam mechanizm nie jest sprzedawany nikomu i nigdzie.

Na ebayu można dostać od czasu do czasu mechanizmy ETA podobne do tego w Tissocie pochodzące ze zniszczonych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie limitowane edycje?

Oto mój. :)

post-44038-0-15779300-1424783505_thumb.jpg

Edytowane przez MichałZet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, automatyczny, to też mechaniczny. A na pytanie nie odpowiem, bo w tej chwili nie kojarzę żadnego współczesnego Tissota z ręcznym naciągiem, co nie znaczy, że ich nie ma.

Z tego co kojarzę, Tissot T-complication (i jego "nagi"kolega T-complication squelette) ma mechanizm ETA 6497-1 z ręcznym naciągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model bardzo polecam.

Tissot Entrepreneur One.

Limitowana edycja 3333 sztuk. W środku Eta 2892 z certyfikatem COSC. 

 

post-44038-0-46223700-1425857165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie prezentuje się na nadgarstku. Graty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.  :)

 

Na uwagę zasługuje też druga strona.

post-44038-0-25975400-1426159436_thumb.jpg

post-44038-0-17991600-1426159711_thumb.jpg

Edytowane przez MichałZet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie odnośnie loga tissot. Aktualnie widzę co najmniej dwa logotypy tissota. Na niektórych liniach zegarków napis tissot jest pisany ' a la odrecznie' jak w modelu powyżej , na innych jest nowoczesny pisany solidnymi kapitalikami. Jestem przyzwyczajony do spójnej identyfikacji wizualnej marki wiec taki dualizm budzi moje zaciekawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki z linii heritage mają loga z modeli do których stylistyki się odwołują. Aktualnie są używane dwa loga heritage i jedno podstawowe.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model bardzo polecam.

Tissot Entrepreneur One.

Limitowana edycja 3333 sztuk. W środku Eta 2892 z certyfikatem COSC.

 

2895 :-)

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podzielcie się proszę wiedzą nt modelu pr516 czy tez prs 516... Design genialny, bardzo trafia w moje gusta. Znalazłem juz informacje, że kiedyś były wiszace indeksy, teraz są leżące, kiedyś była inna bransoleta, teraz jest wygodniejsza. Ale są też wersje "heritage", "gl" i tu już się gubię... Czym to się rózni, czym to się je? Prosiłbym o usystematyzowanie informacji i historii modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podzielcie się proszę wiedzą nt modelu pr516 czy tez prs 516... Design genialny, bardzo trafia w moje gusta. Znalazłem juz informacje, że kiedyś były wiszace indeksy, teraz są leżące, kiedyś była inna bransoleta, teraz jest wygodniejsza. Ale są też wersje "heritage", "gl" i tu już się gubię... Czym to się rózni, czym to się je? Prosiłbym o usystematyzowanie informacji i historii modelu. 

Kupiłem PRS 516, klasyczny czarny automat, czerwona wskazówka sekundnika, dzień tygodnia i miesiąca. Na bransolecie. Design jest bardzo dobry, wpada w oko, klasyczna prostota i elegancja nie ma co się czepiać. Wolałem chronograf ale cena ....5000PLN, a kwarca nie chciałem. Noszę go dopiero miesiąc i mam takie uwagi i spostrzeżenia:

1. wygląd - nie mam uwag,

2. punktualność - + 20 sekund/doba - ale ma jeszcze czas się "dotrzeć",

3. bransoleta - odrobinę trzeszczy przy gwałtownych ruchach ręką, ale ma to swój urok,

4. wyciera się w dolnych partiach ogniwek najbliższych zegarkowi, ogniwo zachodzi na ogniwo i są ślady - mogliby to dopracować,

5. koniecznie dopasować bransoletę, można nadgarstek obetrzeć, bransoleta kanciasta i zatrzask wystający, ja po całym dniu noszenia  

    odczuwam ciężar zegarka.

6. reasumując - moim zdaniem dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznia sie wskazówkami oraz tym ze PRS ma bezel (nieruchomy), kwestia gustu i portfela PR jest drozszy i troche bardziej klasyczny, PRS moim zdaniem jest troszke bardziej sportowy.

 

Tutaj masz moj filmik o PRS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomno dzięki za słowa użytkownika. Nieco zmartwiła mnie ta bransoleta.

 

Ptaku, Twoją reccenzję widziałem wcześniej i to m.in z niej czerpałem swoje dotychczasowe wiadomości - teraz rozjaśniłeś mi nieco więcej. 

Do którego roku PR miało wiszące indeksy? No i co z oznaczeniami "heritage" i "gl"? Czy to tutaj różnica tkwi we wskazówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model bardzo polecam.

Tissot Entrepreneur One.

Limitowana edycja 3333 sztuk. W środku Eta 2892 z certyfikatem COSC. 

 

Gratuluję!!! Uwielbiam tego typu zegarki i vintydżowe klimaty....

 

Niech się dobrze nosi.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.