Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

@Georg01

gratulacje. Wygląda szacownie i elegancko, co umacniają napisy w języku francuskim :)  Niech się dobrze nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu. Nabyłem ostatnio na bazarku pięknego Tissota i bardzo sobie przypadliśmy do gustu. Bardzo lubię zegarki ze wskaźnikiem rezerwy chodu i a nie miałem takowego. Teraz mam i jestem zadowolony. Świetne wykonanie, znakomita punktualność (+-3/doba), bardzo ładny i estetyczny wygląd. Myślałem, że 39mm będzie dla mnie trochę za mały, ale po założeniu nie mam tagiego wrażenia (nadgarstek 21cm).

Pozdrawiam miłośników Tissotów !

 

33i1.jpg

 

Przepiękny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze to mój pierwszy post tutaj, witam wylewnie :)

 

chciałbym kupic taki oto zegarek

Tissot T055.427.17.057.00

i niebyło by w tym pewnie nic nadzwyczajnego gdyby nie to ze jestem zboczony :) i chciałbym w nim wymienic pasek na http://www.maxtime.pl/oryginalny-pasek-skorzany-do-tissot-pr-50-chrono-nascar-t34-1-728-52.html

jest on dedykowany do PR50 (niby szerokość ta sama 19)

moje pytanie to czy to sie dobrze spasuje ?

bo wyglądać bedzie chyba niezle (czerwone przeszycie i wskazówki)

a i co myślicie na temat tego zegarka, bo po poszukiwaniach to jest moj jedyny faworyt i raczej obiekt pewnego zakupu :)

 

pirat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piratcool - u dobrze kombinujesz, na  pewno dobrze się spasuje. Będzie niezła harmonia. Zegarek przedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zegarek, dostałem go od ojca. 

 

Tissot PR50

post-36708-0-26362100-1390058704_thumb.jpg

post-36708-0-84970200-1390058710_thumb.jpg

Edytowane przez wojtelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu PRS 516 i mam pytanie do użytkowników tego modelu. Jak z trwałością powłoki PVD, czy łatwo ją uszkodzić, co się dzieje z napisami na niej, po kilkunastu miesiącach użytkowania? Najważniejsze pytanie, czarny czy niebieski? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVD jest dosc mocne, pare razy przywadziem o futryne i dalej jest czarne, kupuj czarnego bo niebeskigo mam ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie czarny :) Bezel da się wymienić, koszt nowego jakieś 90zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, kłaniam się w pas i jednocześnie pragnę dołączyć go grona miłośników Tissotów :)

Na dzień dobry melduję się z "dziadkiem", w którego postanowiłem tchnąć nowe życie.

post-68844-0-34428500-1390400811_thumb.jpg

post-68844-0-77746700-1390400820_thumb.jpg

post-68844-0-58199500-1390400832_thumb.jpg

Edytowane przez inri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Proszę Was jako miłośników Tissota o radę, noszę się z zamiarem kupienia takiego zegarka:

Tissot Couturier Chronograph Automatic T035.627.16.051.00. Zegarek jest na werku  ETA C01.21. Czy Waszym zdaniem warto kupić tego Tissota, a jak nie to jakiego byście polecili. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokończyłem mojego Tissocika. Czekał tyle czasu, bo nie mogłem się zdecydować co zrobić z tarczą. Werk wyczyszczony i wyregulowany już prawie rok temu. Koperta też czekała pochromowana. Dziś padła decyzja - nie odnawiam cyferblatu, całość ląduje na pasku nato. I chyba strzał w dziesiątkę, co? ;o)

 

post-36237-0-75191800-1391964965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę miłośników zegarków TISSOT o identyfikacje mechanizmu

co o nim wiecie? z góry dziękujepost-57320-0-75517500-1392019164_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taką kolekcję Tissotów na watchuseek.com zaprezentował kiedyś użytkownik Axel66 (adres strony: http://

forums.watchuseek.com/f62/any-pictures-nice-tissots-here-10367-15.html

 

Fenomenalna kolekcja. Zazdrość mnie ogarnia :)

 

Genialne są zwłaszcza Navigatory:

 

Sheet_006.jpg

Sheet_005.jpg

Sheet_004.jpg

Sheet_003.jpg

Sheet_002.jpg

Sheet_001-13.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę miłośników zegarków TISSOT o identyfikacje mechanizmu

co o nim wiecie? z góry dziękujeattachicon.gif

wyglada jak Unitas 6498 z lekko modyfikowanymi mostkami.

Informacji jest w sieci pełno.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy. Potrzebuję pomocy. Mam złamaną oś balansu z cal.27-2T. Może macie balans do tego werku lub górna oś ? Znalazłem na allegro osie do cal.27B, ale nie wiem czy będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić sobie Tissota Titanium (T069.417.44.041.00 lub jego szarego brata T069.417.44.061.00), ale jedna sprawa mnie trochę niepokoi. Oglądałem już jeden z tych zegarków i nijak nie mogę dociec jak w tym modelu wymienia się baterię. Oczywiście z tyłu jest dekiel, ale ani nie jest rowkowany żeby można go było jakimś wymyślnym kluczem odkręcić, ani nie ma żadnej "szczerby" w kopercie żeby dekiel podważyć. Nie chciałbym wydać 2 tys. złotych na zegarek jednorazowy choć sama koncepcja takiego tissota wydaje się być idiotyczna. Ktoś mógłby rzucić trochę światła na tą kwestię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :). Dekiel się podważa i wymienia baterię.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :) mam takie pytanie, jaki jest system antywstrząsowy w Tissot Le Locle, Incabloc czy Etachocs? Patrząc na mechanizm Eta 2824-3 w standardzie to wychodzi na Etachocks (bo właśnie w tym są montowane) z kolei w Atlantic Worldmaster też są Eta 2824-2 standard i jest Incabloc, więc sam już nie wiem, a nigdzie nie mogłem znaleźć, może wy się bardziej orientujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zastanawialem sie na kupnem tissota ale po poczytaniu forum ciesze sie ze nue kupilem zegarka tej firmy. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moich doświadczeniach z zegarkami różnych firm okazuje się, że kontrola jakości powinna odrzucić 3/4 wyprodukowanych zegarków aby uniknąć mniejszych lub większych niedoskonałości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.