Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

witam

ostatnio pisałem aż wreszcie udało mi się zakupić :)

20140517 082044

20140517 082137

 
jeszcze tylko skórzany pasek z dziurkami i czerwonymi przeszyciami ( od 516 extreme ) i bedzie komplet :)
Edytowane przez piratcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam na oku zegarek tissot seastar automatic.Sprawdzałem na portalach aukcyjnych i rozpiętość cenowa jest bardzo duża.Od czego zależy cena?Zegarek jest stalowy myślę,że lata 70-te i chcą za niego 200 zł.Niestety nie posiadam zdjęcia.ma pękniętą szybkę.Czy bez problemu zegarmistrz wymieni na nową?dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam na oku zegarek tissot seastar automatic.Sprawdzałem na portalach aukcyjnych i rozpiętość cenowa jest bardzo duża.Od czego zależy cena?Zegarek jest stalowy myślę,że lata 70-te i chcą za niego 200 zł.Niestety nie posiadam zdjęcia.ma pękniętą szybkę.Czy bez problemu zegarmistrz wymieni na nową?dziękuję i pozdrawiam

 

Cena zależy przede wszystkim od stanu zegarka, technicznego i wizualnego oczywiście, co do pleksy to raczej nie będzie problemu z wymianą.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy przede wszystkim od stanu zegarka, technicznego i wizualnego oczywiście, co do pleksy to raczej nie będzie problemu z wymianą.

Potrzepałem zegarek trochę i zaczął chodzić.Stan myślę,że niezły ale jutro jeszcze dokładnie się przyjrzę.Postaram się potargować to może zejdzie do stówy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzepałem zegarek trochę i zaczął chodzić.Stan myślę,że niezły ale jutro jeszcze dokładnie się przyjrzę.Postaram się potargować to może zejdzie do stówy.

Sprawdziłem ten zegareczek i jest problem.Po odciągnięciu koronki jak się nią kręci to wskazówki się nie kręca.Czasami się lekko zakręcą ,ale zgrzyta.Czy to może być poważna awaria i do usunięcia przez zwykłego zegarmistrza?Zegareczek tak wygląda.Nie wiem czy warto go zakupić w takim stanie za 150zł.

post-71502-0-04043700-1403806931_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duzulek

 

OK

 

 

Edytowane przez duzulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje PRSa fajny zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój Tissot nazywa się T690k i jest moim zegarkiem na codzień . Lubię go bardzo : jest płaski i lekki bo z tytanu, ma podwójny czas, alarm, stoper i pokazuje dni tygodnia bo jest wyposażony w dwa wyświetlacze LCD . Wystarczająco elegancki na codzień.  Jest już nieprodukowany, kupiłem go na wyprzedaży na lotnisku we Frankfurcie w 2006 roku . Niestety , zadowolenie miesza się z problemami które wynikaja z braku instrukcji . Pudełko z nia gdzieś mi zginęło wkrótce po zakupie . Na codzień wszystko jest OK , ale kiedy chcę coś przestawić np. godzinę przy innej strefie czasowej , to męczę się na ślepo gdyż wielofunkcyjne , wielopozycyjne pokrętło i dwa wyświetlacze dają ogromną liczbę kombinacji przy ustawieniu . Już się do tego przyzwycziłem i pogodziłem  ale ostatnio przy wymianie baterii zegarmistrz wprawie że się popłakał : nie dość że umęczył się straszliwie próbując ustawić datę i czas to jeszcze po resecie zegarek zaczął pokazywać dni tygodnia po francusku i za diabła nie wiadomo jak to zmienić. Nigdzie w sieci nie mogę znaleść instrukcji do tego modelu . Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu instrukcji ?

post-73132-0-37006400-1404678248_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój staruszek, jest ze mną od kilku ładnych lat. Niestety późni się 1 sek. na dobę, czasami 2 sek. na trzy dni.

post-73137-0-55104200-1405458210.jpg

Edytowane przez scorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój staruszek, jest ze mną od kilku ładnych lat. Niestety późni się 1 sek. na dobę, czasami 2 sek. na trzy dni.

Jedną SEKUNDĘ???? i Ty piszesz "niestety"????

Niestety to można pisać, jeśli to będzie minuta a i to nie jest problem tylko znak, że czas go dać do przeglądu :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zawitała do mnie taka bakteryjka, będzie 4-ty Tissot w rodzinie :)
 
15k8kj.jpg
 
troszkę bliżej
 
2mmvkfr.jpg
213f0w5.jpg
 
a tutaj cała rodzinka
 
1252cmd.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i kwadrat. :) Powiedz ptaku, czy zgadzasz się z tezą, że kostki wyszły już z mody. W recenzji wspomniałeś, że ładne modele szybko znikają ze sklepów, ale czy to na pewno prawda?

 

Przy okazji, w danym temacie pytałeś mnie, gdzie ja widzę tego PRS516 tak często. Na ulicy zwyczajnie. Może mam szczęście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka jest mniej uniwersalna nie założysz jej do t-shirta ale maja cos w sobie, na modzie sie nie znam wiec nie bede sie wypowiadal.

Co do mojego kwadratowego Tissota to w tej chwili on pokazal sie na rynku i to w wersji na kajdanie (wersja na pasku jest niedostępna) może gdzies odnalazla sie jakas partia w magazynie i wróciła na rynek i to w bardzo dobrej cenie. Sam nie wiem co o tm myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawitał dzisiaj   taki

 

gallery_60023_1802_59886.jpggallery_60023_1802_64794.jpggallery_60023_1802_42572.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie miłośników TISSOTA!

 Chciałem przedstawić mój ulubiony zegarek: Tissot Visodate z roku 1962 (o ile dobrze zinterpretowałem tabelkę z wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/26011-numery-seryjne-i-rok-produkcji-niektorych-marek/  Po lekturze 33stron tego wątku znalazłem egzemplarze podobne do mojego, są w postach #645 i #600 a prawie bliźniaczy w poście #454. Jeśli ktoś posiada dodatkowe informacje o tej konkretnej serii i zechce się nimi podzielić – będę wdzięczny. :rolleyes: W porównaniu z innymi modelami i seriami z tego okresu, ten ma nietypowe logo: zamiast napisu Tissot z charakterystycznym "daszkiem" jest logo dwuwierszowe z przekreślonym "T" na górze...

 

 

post-73479-0-35629100-1406936048_thumb.jpg     post-73479-0-09993700-1406936062_thumb.jpg

 

Średnica tarczy: 38mm.  Grubość: 9mm (gdyby udało się dobrać mniej wypukłe szkiełko byłby naprawdę płaściutki).   Werk: 782, siedemnastokamienny. Dokładność chodu: +3÷5s/24h

Koperta: srebrna.  Szerokość teleskopów: 18mm. Tarcza z fakturą drobnej krateczki, z godzinami w formie delikatnych wyfrezowań; trzy filigranowe wskazówki i pojedynczy datownik. Całość jak dla mnie to szczyt „wyrafinowanego, eleganckiego minimalizmu”.  B) 

Zegarek posiadam od 20 lat. Jest to prezent od ojca-zegarmistrza za zdaną maturę (na dekielku od środka widać moją koślawą „grawerkę”). :P  To mój ulubiony zegarek i chociaż mam kilka innych, i nie powinienem go tak traktować, to po prostu „przyrósł mi do ręki” i jest na niej praktycznie nieprzerwanie bez względu na to, co akurat robię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy eleganckim minimalizmie, to ja zaprezentuję mojego :)

post-71605-0-04186700-1407266521_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Eleganckie zegarki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek. Limitacja z 2005 roku, ETA 2895 COSC:

 

K8CRMMs.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.