Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o Tissot-y, to mogę każdemu polecić ten model http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0064281605800_LE_LOCLE_Small_Second_AUTOMATIC_T0064281605800-5527.html

Niezwykle elegancki, pasuje zarówno do garnituru jak i do zwykłej koszuli. Pasek wykonany z dobrej jakościowo skóry, Mechanizm ETA - co gwarantuje punktualność. Jedyny minus to cena, ale niestety - tego typu modele muszą kosztować ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Tissot-y, to mogę każdemu polecić ten model http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0064281605800_LE_LOCLE_Small_Second_AUTOMATIC_T0064281605800-5527.html

Niezwykle elegancki, pasuje zarówno do garnituru jak i do zwykłej koszuli. Pasek wykonany z dobrej jakościowo skóry, Mechanizm ETA - co gwarantuje punktualność. Jedyny minus to cena, ale niestety - tego typu modele muszą kosztować ;/

No chyba nie każdemu, bo 39mm koperty z czarną tarczą nie na każdym nadgarstku wygląda dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

użytkuje ktoś Tissota T Touch? Jakie wrażenia? Szukam jakiegoś sportowego zegarka i wybór padł na ten model. Jak się mają wskazania barometru i kompasu w stosunku do modeli Casio np? Będę wdzięczny za pomoc.

Z autopsji...

Casio, nieważne jakie modele, to przy T-Touch Expert zabawki. Począwszy od kompasu, a na funkcji pogody skończywszy. T-Touch trafia z pogodą na 100%, Casio w ramach błędu statystycznego. 

Kiedyś kumpel zapytał się mnie jaka będzie pogoda sprawdziłem na GW-9200, który pokazał, że się polepsza, po czym, po pięciu minutach spadł deszcz. Dostałem tylko telefon z podziękowaniem. 

Jak bawiłem się Tissotem (T-Touch oczywiście) w piękną słoneczną pogodę pokazał maksymalne pogorszenie pogody. Myślałem, że się zepsuł, a okazało się, że za dwadzieścia minut zrobiła się taka ulewa, że deszcz padał poziomo...

Może jest to wynikiem pomiaru ciśnienia. Tissoty robią to dwa razy częściej niż Casio.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ostatnie pytanie. Mam do wyboru dwie opcje różniące się ok 350 zł. Jedna to stal drugą to tytan. Pomijamy aspekt wagi bo jest dla mnie drugoplanowa. Jak jest z tym tytanem w Tissotach? Warto?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał bym w stali. Jeśli nie masz uczulenia na stal, to nie bierz tytanu. Pojawią się ryski i nie wypolerujesz tytanu, a stal tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb71 jak nabardziej sie z Tobą zgodzę, 39mm nie wyglada dobrze na każdym nadgarstku, póki co jeszcze nie przymierzałem tej wielkości zegarka - w weekend wybiorę sie do sklepu. Nie mniej jednak wydaje mi sie faktycznie za mały na mój nadgarstek, pozostaje mi szukać zegarka nieco większego powyżej 42mm. Macie jakieś propozycje ?;)

 

bumcyk: podałes świetny zegarek nie mniej jednak do 39,3mm, nieco za mały choć werdykt podam dopiero po weekendzie jak przymierzę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garniaka 39mm wystarczy, ale EDC bym szukał większej tarczy/koperty.

Zobacz Tissota Luxury - ma 41mm, 42 ma Chemin, o którym wcześniej wspominałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał bym w stali. Jeśli nie masz uczulenia na stal, to nie bierz tytanu. Pojawią się ryski i nie wypolerujesz tytanu, a stal tak.

Właśnie tak też się przychylam do tej opcji. Miałem Seiko Shoguna i ryski na zapięciu pojawiły sie szybko i dopiero wtedy sobie uzmysłowiłem że tego nie wypoleruję. Pytałem tylko pod kątem tego że moze Tissot uzywa jakiegoś super stopu tytanu. Ale pewnie to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na super tytanie ryski są super trudne do usunięcia. :lol:

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz iron titucha i po kłopocie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Tissota Touch można bez probemu dopasować paski? Kupuje sztukę na pomarańczowym pasku ale chyba wrzucę go na brązową skórę. Jest taki model T Touch Marcin Gortat tylko pytanie czy takie paski sprzedają osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Tissota Touch można bez probemu dopasować paski? Kupuje sztukę na pomarańczowym pasku ale chyba wrzucę go na brązową skórę. Jest taki model T Touch Marcin Gortat tylko pytanie czy takie paski sprzedają osobno.

http://www.maxtime.pl/oryginalny-pasek-tissot-couturier-marcin-gortat-limited-edition.html

 

Paski sprzedają osobno, ale czy będzie pasować do titucha? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pasek od courturiera LE wiec na pewno nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Gortat Edition to przecież Tituch :-) więc czemu ma nie pasować? O

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz podlinkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie będzie pasował.

Postaraj się też nie umieszczać kilku postów jeden pod drugim. Wiem, że łatwo nabija się licznik, ale może skończyć się banem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy wpis w tym dziale, dlatego na wstępie chciałbym zaprezentować jeden z moich zegarków, do którego mam największy sentyment. Jest to Tissot Antimagnetique, złoty, który ma już swoje lata, jest od nowości w rodzinie, a ja jestem już trzecim pokoleniem, które ma go oczywiście zachować i przekazać "oby" dalej :)

 

post-87923-0-74052000-1452038407_thumb.jpg

 

Z uwagi na sporą wartość sentymentalną staram się go na co dzień nie używać często dlatego w najbliższym czasie planuję zakup kolejnego Tissota, prawdopodobnie La Locle, aby móc go nosić zawsze i wszędzie. Tutaj prośba do obecnych o przesłanie swoich prywatnych zdjęć tego modelu, ponieważ nadal nie zdecydowałem się na kolorystykę i być może mi to pomoże w wyborze. 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny okaz na bardzo ciekawym paseczku. Gratulacje :).4070538_FMG_5190.jpg

 

Oto mój Le Locle.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.