Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Wskazówki trochę jakby nie od tego się stały. Może da radę dokupić nowe. Będziesz odnawiał tarczę i kopertę?

 

Noszę się z tym zamiarem. Tu podobny model w złotej kopercie odpicowany do granic możliwości:

25978638094_e436312f71_o.jpg

 

 

Tu zaś mój model, delikatnie podrasowany i taki stan by mnie już chyba zadowalał:

25980766303_fc5d60963e_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi zdecydowanie do mnie bardziej przemawia. Koperta idealna nie jest, ale wiadomo - nie jest to nowy zegarek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wskazówki trochę jakby nie od tego się stały. Może da radę dokupić nowe. Będziesz odnawiał tarczę i kopertę?

 

Wskazówki wyczyszczone, tarcza delikatnie przejechana wodą z mydłem. Efekt taki:

26073875244_87371a2580_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt bardzo dobry. Wymień może szkiełko. Powinien być dalszy postęp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca dobre miejsce, ale Twoje przeczucie jest dobre.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, nie wiem czy to odpowiedni wątek ale zaryzykuję :) Ostatnio w domu wykopałem i uruchomiłem taki oto zegarek Tissot. Brak id modelu, mechanizmu czy nr seryjnego - na dekielku nie ma żadnych informacji.

Google znajduje go po wpisaniu "tissot data recorder" ale ciężko jest coś sensownego się o nim dowiedzieć (a jeszcze ciężej ustawić godzinę :)) - podobno jest tam układ casiotron 17 i model pochodzi z 1976r. Na ebayu jest lub było kilka aukcji.

Mam do was, miłośników zegarków Tissot kilka pytań: czy zegarek jest rzeczywiście firmy Tissot (widziałem na google identyczny Casio), jaki był okres produkcji (i nakład - czy taka informacje są w ogóle do zdobycia?), czy może posiadać on wartość kolekcjonerską?

 

Pzdr

post-91068-0-63681500-1462376085_thumb.jpg

Edytowane przez komar_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z tym, że zbieram rosyjskie, miałbym pytanie o tego umęczonego, ale ładnie chodzącego Tissota, z jakich lat pochodzi i po co numery na kopercie i dekielku?, acha a jakie opinie ma ten mechanizm?

Pozdr.

post-29239-0-77383600-1463219987_thumb.jpg

post-29239-0-08769200-1463219995_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z tym, że zbieram rosyjskie, miałbym pytanie o tego umęczonego, ale ładnie chodzącego Tissota, z jakich lat pochodzi i po co numery na kopercie i dekielku?, acha a jakie opinie ma ten mechanizm?

Pozdr.

 

Lata 40-50, mechanicznie bardzo fajnie wtedy Tissot stał. Zobacz sobie moją sztukę po odpicowaniu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42329-klub-mi%C5%82osnik%C3%B3w-tissota/page-64?do=findComment&comment=1733227

Edytowane przez adjaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kasę to bym brał. Zacny Sikor :)

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabik w bardzo ładnym stanie. Pogratulował! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazik77 tak ja nie lubie złota ten Twój Tissot wyglada znakomicie. Wersja czarna jest nudna, a złoty mocno zyskuje.

 

Ja ostatnio zachorowałem na tego Tissota - rewelacja !

 

Żałuje tylko ze wersja z żółtymi dodatkami nie ma juz na tarczy białego obramowania. Pozostaje brać z czerwonymi dodatkami tylko tu znów brak wersji na bransolecie. Wiem kupie 2 i złoże z nich jeden heh

post-12004-0-25299900-1465476573_thumb.jpeg

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby powitać nową wersję 516 ale opartą na PR a nie PRS. Byłoby coś wyróżniającego się w tym zalewie szerokich bezeli.

 

U mnie ten sprzęt w tym tygodniu wykurzył z nadgarstka Rolnixa oraz Senne.

post-68982-0-37830800-1465550527_thumb.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

co to za pasek? 

możesz wrzucić jakieś jego dokładniejsze zdjęcia?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje Tissota T-race MotoGP limitka na automacie rocznik 2011. Pomaranczowo czarny - nie chce ktos sie pozbyc? ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez tsubasa

Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?

Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dołączę do grona z moim staruszkiem. A ładne zdjęcia jeszcze nauczę się robić ;)

post-84529-0-76768100-1467744169_thumb.jpg

A najbardziej lubię w nim to:

post-84529-0-16979100-1467744572_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam zegarek marki Tissot i chciałbym żeby ktoś powiedział jaki to model i ile taki zegarek może być wart (zupełnie nie znam się na cenach starszych zegarków). Zegarek ma mniej więcej 16-17lat. Zegarek jest prawdopodobnie pozłacany, ponieważ widać na bransolecie, że się troszkę starła. Z góry dziękuję.

post-92175-0-76023700-1468480481.jpgpost-92175-0-20830200-1468480490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.