Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

W

 

Jesli sie nie myle to w nim jest 7753 chyba?? 

Szczegolnie nic wielkiego sie nie zmienia w nich od podstawowej 7750 wersji werku chyba tylko polozeniem licznikiem minut to wszystko .

jesli sie myle a moge prosze o poprawke.

 W ofercie jednego ze sklepów opis wspomnianego zegarka mówi właśnie o tym,że jest tam ETA 7753. Także jest bardzo prawdopodobne,że masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, pisałem o lini Heritage.

Tissot robi wiele pięknych i świetnych modeli, zwłaszcza w swoich cenach. Tutaj le Locle.

post-68982-0-10147500-1485215162_thumb.jpg

post-68982-0-06691400-1485215177.jpg

post-68982-0-23378600-1485215994.jpg

post-68982-0-38871600-1485216008_thumb.jpg

post-68982-0-93745200-1485216195_thumb.jpeg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są śliczne. Co by nie mówić o prestiżu tej marki (czy jest czy go nie ma) to dla mnie Tissot'y są wystylizowane dokładnie w ten punkt,którego od wyglądu zegarka oczekuję.Przeszukałem wiele sugerowanych modeli różnych marek do 10tyś zł i nie znalazłem żadnego,który spełniłby moje wizualne oczekiwania.Piszę o wizualnych oczekiwaniach gdyż zakładam,że przy kwocie rzędu 7 czy 10 tyś zł nie muszę obawiać się o kwestie techniczne.Oczywiście mogę się mylić..I wciąż chodzi mi po głowie Tissot  Bridgeport Gent Automatic ETA 7753 Valjoux Cena jaką wynegocjowałem za bicolor to 7tyś i brałbym go jak jak doktor kopertę,ale zostałem tu zbity z tropu,że za Tissota to takie pieniądze są tego nie warte..I co o tym wszystkim myśleć..(a porządnych lekarzy tą kopertą nie chciałem obrazić;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jestem wielkim fanem tej Marki i sam posiadam zegarki Tissot.

Mnie sie one podobaja i jest obojetnie co inni mysla a kazdy ma swoj gust i zdanie i tego sie trzymam.

Takie tylko skromne moje wypociny i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest trochę tak jak by dać  150 000 za Skodę, niby dobre auto ale za takie pieniądze można się wozić fajniejszym autem :)

O samym zegarku nie będę się wypowiadał bo są rożne gusta, weź pod uwagę że jak Ci się znudzi to przy odrobinie szczęścia za 2000zl może go sprzedasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dobrze poszuka to mozna taki nowy kupic duzo taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wypasionego SUPERB-a z salonu dać 150 000,00 zł. to żaden wyczyn :)  Chociaż analogia do rynku moto trafiona. Wszystko zależy czego się oczekuje i jakie ma się gusta. Jeżeli zegarek Tobie się podoba i nie przykładasz żadnej wagi do bardzo subiektywnego postrzegania prestiżu to dlaczego go nie kupić ?!

 

Tissot jest marką powszechnie kojarzoną, natomiast dziesiątki "bardziej prestiżowych" marek już nie. Idę o zakład że pokazując przechodniowi na ulicy Tissot-a i Breguet-a mówiąc że możesz jeden z nich sprzedać za 1000 PLN to 9/10 przechodniów wybierze Tissot-a kierując się rozpoznawalnością marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie spostrzeżenia jak najbardziej trafne. Zatem chowam głowę pod zimną wodę,trochę ostudzę swój zapał niepoparty znajomością rynku i będę szukał dalej. Może trafię na zegarek,który przykuje moja uwagę jak design Tissot;a  a przy tym będzie to marka bardziej prestiżowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karlkox88 ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale prześpij sie jeszcze z tym stylem, może kup jakiś tani zegarek w tym stylu i w nim pochodź zobacz czy Ci będzie dobrze z nim po 2 miesiącach.

Zegarki w stylu złotko i rokokoko są mało popularne i praktycznie bardzo ciężko sprzedawane na rynku wtórnym a z zegarkami jest troszkę jak z autami często ich użytkownicy chcą je wymienić na inne a takiego "cygana" będzie ciężko sprzedać chyba że za bezcen np dla mechanizmu. W każdym razie ja to tak widzę ale oczywiście mogę się mylić.

 

P.S. Jeśli jesteś Romem to przepraszam i rozumiem że macie taki styl i kulturę wtedy go bierz będzie +100 przed kumplami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie spostrzeżenia jak najbardziej trafne. Zatem chowam głowę pod zimną wodę,trochę ostudzę swój zapał niepoparty znajomością rynku i będę szukał dalej. Może trafię na zegarek,który przykuje moja uwagę jak design Tissot;a  a przy tym będzie to marka bardziej prestiżowa.

Design Tissota nie jest zły. Zegarki są bardzo fajne. Dla niektórych "znafcuf" to oczywiście obciach zakładać zegarek z T na tarczy, ale są gusta i guściki.

Mnie osobiście bardzo podoba się linia Luxury Automatic.

 

7204025_FMG_6571.jpg

 

Możesz się też zainteresować "Cheminem"

 

7204024_FMG_4952.jpg

 

Zaraz pewnie obudzi się forumowe lobby powermaticofobów, którzy nigdy nie mieli zegarka na tym werku, ale przeczytali, że tam jest plastikowa ośka a to samo zło :D. Zegarki fajne, dokładne, z 80h rezerwą chodu. I ładne do tego a nie kosztują7k.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest ładnych Tissotów sam mam parę :) Jeśli się lubi klasyczne linie to np LeLocle albo np Visodade będą super wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIssot - ładne zegarki, przystępne cenowo - nawet pomimo faktu, iż niekiedy ;) wykorzystują te same mechanizmy, co zegarki znacznie droższych marek. No i fonetyczna magia nazwy: wystarczy wymówić na głos kilkakrotnie "Tissot", a potem, dajmy na to "Lange & Sohne" i już wiemy, komu bije dzwon, a kto bije dzwonem dzwonnika z Notre Dame. ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karlkox88 ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale prześpij sie jeszcze z tym stylem, może kup jakiś tani zegarek w tym stylu i w nim pochodź zobacz czy Ci będzie dobrze z nim po 2 miesiącach.

Zegarki w stylu złotko i rokokoko są mało popularne i praktycznie bardzo ciężko sprzedawane na rynku wtórnym a z zegarkami jest troszkę jak z autami często ich użytkownicy chcą je wymienić na inne a takiego "cygana" będzie ciężko sprzedać chyba że za bezcen np dla mechanizmu. W każdym razie ja to tak widzę ale oczywiście mogę się mylić.

 

P.S. Jeśli jesteś Romem to przepraszam i rozumiem że macie taki styl i kulturę wtedy go bierz będzie +100 przed kumplami.

Heh;-) Nie jestem Romem:-) Spoko. Choć tak się złożyło,że przez większą część mojego życia przezywano mnie Cygan;-) Miało to tylko i wyłącznie związek z moim nazwiskiem - żadnych innych podobieństw,związków i relacji:-) No,ale z "Romem"trafiłeś" w 10;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design Tissota nie jest zły. Zegarki są bardzo fajne. Dla niektórych "znafcuf" to oczywiście obciach zakładać zegarek z T na tarczy, ale są gusta i guściki.

Mnie osobiście bardzo podoba się linia Luxury Automatic.

 

 

 

Możesz się też zainteresować "Cheminem"

 

 

 

Zaraz pewnie obudzi się forumowe lobby powermaticofobów, którzy nigdy nie mieli zegarka na tym werku, ale przeczytali, że tam jest plastikowa ośka a to samo zło :D. Zegarki fajne, dokładne, z 80h rezerwą chodu. I ładne do tego a nie kosztują7k.

Zaprezentowane modele są świetne wizualnie-to również w moim guście. Szukam jednak masywnego zegarka min.42mm średnicy,powyżej 11mm grubości koperty-na bransolecie Ciężkiego,takiego którego czuć będę na ręce. Może dlatego mam kłopot ze znalezieniem takiego,który te techniczne wymogi połączy z design Tissota ( rzymskie indeksy,jasny cyferblat..etc.) No i oczywiście nie chcę zegarka kwarcowego..Musi być z duszą.. Mam Tissot'a z serii Classic-jest śliczny, jednak za delikatny i teraz już wiem,że do miana pełnowartościowego zegarka brak mu wspomnianej duszy. A co do wspomnianych plastikowych elementów mechanizmu to z tego co zdążyłem się zorientować  zastosowano je nie celem obniżenia kosztów produkcji werku a dlatego,że w miejscu zastosowania plastik wykazywał lepsze właściwości niż metal. Zatem nie obniża to prestiżu mechanizmu;-)

A kontynuując moje poszukiwania masywnego zegarka na bransolecie i starając się ochłonąć od Tissot Bridgeport Gent Chrono trafiłem na takie oto czasomierze:

 

http://wkruk.pl/zegarek/zegarek-maurice-lacroix-pontos-chronographe,id-73314

 

http://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-calibre-16-stee18k-gold--id5340896.htm

 

Możecie pokusić się o ich zaopiniowanie? 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa Tissoty kupiłem na bransoletach. Ten czarny ma 42mm średnicy. Z białą tarczą również występuje :).

 

Chemin_des_Tourelles_Automatic_74551903.

 

Grubość to niestety 10,9mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa Tissoty kupiłem na bransoletach. Ten czarny ma 42mm średnicy. Z białą tarczą również występuje :).

 

Chemin_des_Tourelles_Automatic_74551903.

 

Grubość to niestety 10,9mm.

Zgadza się. Miałem go również na uwadze-konkretnie ten model:

http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/16993_Tissot_Chemin_des_Tourelles_Automatic_PVD_COSC_Chronometer_T0994082203800

Trafiłem jednak na niepochlebne opinie o werku i odstawiłem go chwilowo na bok moich życzeń. W opiniach nie było konkretów,co jest nie tak z mechanizmem poza stwierdzeniem,że jest to g..no (wypowiedz zegarmistrza-tak się przedstawiał) Stąd decyzja o odstawieniu go na pobocze. A jak Ty go oceniasz? Jak spisywał się u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 2 zegarki na tym werku, jeden od 4 lat. Kiedyś były 4. Ten '"zegarmistrz" nie powinien tak się przedstawiać, bo obraża zegarmistrzów.

Mechanizm jest bardzo dobry. Żadnych problemów nie sprawia. Podejrzewam, że w/w "zegarmistrz" nigdy nie miał do czynienia z tym werkiem a jak kiedyś otworzył Tissota żeby wymienić baterię, to zamknąć go nie umiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 2 zegarki na tym werku, jeden od 4 lat. Kiedyś były 4. Ten '"zegarmistrz" nie powinien tak się przedstawiać, bo obraża zegarmistrzów.

Mechanizm jest bardzo dobry. Żadnych problemów nie sprawia. Podejrzewam, że w/w "zegarmistrz" nigdy nie miał do czynienia z tym werkiem a jak kiedyś otworzył Tissota żeby wymienić baterię, to zamknąć go nie umiał.

Dokładnie mogło być tak jak piszesz. Z tym,że dla mnie jako zupełnego laika w temacie takie ostrzeżenie było czerwoną lampką i stąd sceptyczne podejście do werku. W każdym razie mam na uwadze ten model Tissota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze,

 

posiadam zegarek Tissot  T035.627.16.051.02 [T0356271605102] TISSOT COUTURIER AUTOMATIC CHRONO MARCIN GORTAT LIMITED EDITION

 

niestety coś zaczął słabować i zatrzymywać się bez powodu. serwis Swatch Group wycenił naprawę (generalny przegląd mechanizmu) na 800+ 

Możecie mi polecić w Warszawie zegarmistrza który robi to porządnie ale taniej?


Fortis World Record "Skarzynski" / Omega Seamaster Professional 2531.80.00 / Panerai PAM114 / Manometro MRP01N / Xicorr FSO M20 / Tissot Couturier Automatic Chrono Marcin Gortat Limited Edition T035.627.16.051.02 / ORIS Challenge 1932 (Żwirko i Wigura) 733.7669.40.84 LS / Hamilton Pulsomatic H52515139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze,

 

posiadam zegarek Tissot T035.627.16.051.02 [T0356271605102] TISSOT COUTURIER AUTOMATIC CHRONO MARCIN GORTAT LIMITED EDITION

 

niestety coś zaczął słabować i zatrzymywać się bez powodu. serwis Swatch Group wycenił naprawę (generalny przegląd mechanizmu) na 800+

Możecie mi polecić w Warszawie zegarmistrza który robi to porządnie ale taniej?

SG sam sobie strzela w stopę. To tak jakby za serwis Grande Punto FIAT zwołał 10 000 zł + ;) Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze skusiłem się na stare poczciwe metalowe chrono na VJ a nie te nowe plasticzane ETA C01.211. Serwis pewnie będzie troszku tańszy

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG sam sobie strzela w stopę. To tak jakby za serwis Grande Punto FIAT zwołał 10 000 zł + ;)

A dlaczego nie skoro po przeglądzie takiego samochodu zostałaby tyko stara buda i opony? Reszta byłaby nowa i dostałbyś znów 24 miesiące gwarancji.

 

Co do samego C01 nie był to jakiś rewelacyjny mechanizm. Pierwsza jego wersja miała wady techniczne i dopiero po przeprojektowaniu stał się faktycznie bezawaryjny. S.G. w przypadku problemów w starszych modelach będących na gwarancji wymienia mechanizmy na nowe (te poprawione). Stały się na tyle dobre, że i Certina zaczęła je stosować.

Jeśli chodzi o mechanizm Powermatic, to tutaj sprawa jest trochę inna i jak dla mnie dziwna. Mamy świetny tani mechanizm, który niebezpiecznie zbliża się do dokładności mechanizmów Omegi z co-axial, a przewyższa je rezerwą chodu. Można dobrze i tanio? Można. Do tego dochodzą koszty serwisowania znacznie wyższe w Omedze...

Prestiż? Na dźwięk tego słowa zbiera mi się na wymioty. Można założyć, że Casio będzie prestiżowe wśród Perfectów, a Omega nie będzie wśród Patków. Czyż nie?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Można również zastanawiać się, czy np. koszykarzowi, który wyłącznie wzrostowi zawdzięcza krótki pobyt na uniwersytecie, a niekoniecznie odróżnia indolencję od impotencji, Rolex dodaje prestiżu. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.