Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja wlecę ze swoim, mój pierwszy, mam nadzieję nie ostatni automat :) Miałem do wyboru jeszcze CERTINA DS-1 Powermatic 80 Himalaya Special Edition, pewnie pewnie większość z Was kupiła by Certine, ale mnie przekonała złota koperta co mi się mega podoba, datownik z dniami tyg. no i jeden z głównych czynników na jakie ja zwracam uwagę to waga zegarka, Tissot był cięższy a dla mnie to ważne żeby czuć na ręku, że coś się nosi :) Pozdrawiam.

 

PS Małe pytanko, jak to jest w końcu z tymi automatami bo opinie są mega podzielone, czy zegarek jak będzie leżał w bezruchu np przez pół roku to ma to wpływ później na działanie jego mechanizmu ?

post-77742-0-34750200-1495803371_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej obserwacji wynika, że jedyną niedogodnością po półrocznym "niechodzeniu" jest mniejsza dokładność chodu przez pierwsze 2-3 dni po rozruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dokładności chodu, to mam pewne wątpliwości do do mojego Le Locle T006.407.11.052.00, gdyż zakupiłem go używanego, a użytkować go zacząłem od czwartku. Z tego co wiem ETA 2824-2, który siedzi w tym Le Locle powinien być na chodzie do 40h w bezruchu, a mój odstawiony wczoraj około godz. 16 przestał działać dziś przed godz. 15. Mam rozumieć, że na początku jest to normalne, czy może przez ten czas użytkowania zegarek nie zdążył sie porządnie naładować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pełnym naciągu.

Jeśli nie jesteś na co dzień zbyt ekspresyjny, to tak będzie.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów dobrych zegarków :)

Wpadł mi w oko zegarek jak niżej. Proszę o poradę czy to dobry wybór. Martwi mnie to że jest mechaniczny i boje sie czy nie będę musiał go co pare dni nastawiać ;) Niby kwarcowe są dokładniejsze, a mechaniczne maja dusze. Jak to jest? Na co zwracać uwagę przy wyborze zegarka? Poza wyglądem bo to kwestia gustu ;)

 

ZEGAREK TISSOT BALLADE POWERMATIC 80 CHRONOMETER T108.408.16.057.00

31ecfcb61b4ba56181fd848af212ca9e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Super, z krzemem. Bardzo fajna propozycja i na czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lecz sama przyjemność kręcenia koronką wynagrodzi Ci wszystkie drobne niedoskonałości chodu. Jeśli to Cię przeraża, to kup zegarek na baterię, i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa awaryjności takich zegarków? Co ile powinno sie je serwisować? Jakie są średnie koszty serwisu? Czytałem trochę o jego mechanizmie ale nie znam sie na tym. Jest to raczej budżetowe rozwiązanie wiec cudów nie ma sie co spodziewać, ale pytam ile realnie taki zegarek moze pożyć?

Zegarek będzie użytkowany codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oferta oficjalna na pełny serwis to 720zł, serwis podstawowy to 200zł => https://www.tissotwatches.com/pl-pl/support/prices

zegarek, o który pytasz (moim zdaniem piękna sztuka, widziałem go na żywo) jest chronometrem, także błąd może wynieść od -4s do + 6s na dzień. Odchyłka ta zależy od wielu elementów i może się dynamicznie zmieniać w zależności od tego jak wygląda Twój dzień i jak odkładasz zegarek na noc. Raczej nigdy nie jest nam potrzebna atomowa dokładność czasu. Ja dopuszczam 2 minuty błędu i wtedy przeprowadzam korektę. Przy najbardziej negatywnym scenariuszu 120s osiągniesz po 20 dniach (a istnieje 90% szans, że odchyłka będzie miała niższe wartości niż zakładane +6s), także z praktycznego punktu widzenia korektę będziesz przeprowadzać raz w miesiącu. Korekta to parę sekund wyjętych z życia, myślę że można w ciągu miesiąca znaleźć parę/paręnaście sekund żeby odchyłkę poprawić. Może się zdarzyć, że zegarek będzie Ci robić +1s, wtedy 2 minuty osiągasz w 120 dni, czyli korekta raz na 4 misiące.

Jeśli chodzi o awaryjność, to myślę że spokojnie możesz założyć, że przy serwisowaniu zegarka raz na 5 lat, będzie Ci służyć tak długo, jak będziesz o niego dbać. Pierwsze 2 lata masz gwarancję, później po każdym serwisie także dostajesz gwarancję i jeśli nie będziesz w nim uprawiać boksu i nie pracujesz na co dzień przy utwardzaniu podłoża młotem pneumatycznym to także możesz spać spokojnie.

Ostatnia rzecz, zegarek o który pytasz, ma krzemowy włos balansu. Jest to rozwiązanie z wyższej półki, które Tissot zdecydował się wprowadzić w tańszym modelu. Wpływa to bardzo korzystnie na utrzymanie parametrów dokładności zegarka, gdyż krzem nie namagnesowuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadł w oko na plakacie, live go jeszcze nawet nie widziałem, a juz mi się spodobał prostotą i elegancją zarazem. :)

Dzięki za info odnośnie kosztów serwisu. Skoro 1 na 5 lat średnio powinno się serwisować to nie jest tak źle ;)

Pytanie tylko co masz na myśli pisząc zależy jak go będę odkładał na noc? To jest jakaś procedura odkładania zegarka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procedura, która w jednych zegarkach działa, w innych nie

w zależności od pozycji odłożenia zegarka przyspieszy on nieco lub zwolni. Jak dobrze poznasz zegarek to można w ten sposób sterować jego dokładnością. Nie działa to na wszystkie zegarki. Druga sprawa, że zegarek może różnie działać w różne dni miesiąca (myślę, że ma to związek z datownikiem), do tego dochodzi temperatura, ciśnienie, wilgotność - wszytko to nie pozostaje bez wpływu na chód mechanizmu.

Co do pozycji zegarka, to jest ich 6:

- koronką do góry

- koronką w dół

- kopertą do góry

- kopertą w dół

- godziną 12 do góry

- godziną 12 w dół

 

Teoretycznie kopertą do góry powinien działać najszybciej. Koronką w górę powinien działać najwolniej. Aczkolwiek to tylko teoria i należy to sprawdzić na każdym egzemplarzu zegarka oddzielnie. Mam Tissota prs 516, który zdaje się pozostawać niewzruszony na pozycję, w jakiej go odkładałem. Trochę to zaczyna iść w złym kierunku, jak zaczynasz życie podporządkowywać przedmiotom, dlatego po paru testach "dla zabawy" pozostałem przy opcji, że śpię w zegarku - to się nazywa na krawędzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest ktoś z Państwa w stanie określić rok produkcji tego zegarka?

Nr werku: 16778791

 

Pozdrawiam

 

post-96358-0-61613000-1496953198_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dolaczam do grona posiadaczy marki Tissot - jest to PRC 200 [T055.417.16.057.00] ktory jest juz 9lat ze mna.

 

2b73d7f88b0ce640med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Bardzo udany model Tissot'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dolaczam do grona posiadaczy marki Tissot - jest to PRC 200 [T055.417.16.057.00] ktory jest juz 9lat ze mna.

 

 

Zawsze mi się podobał, choć kupiłem Quadratto, jest moc:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za porady w temacie zegarka. Uspokoiliście moje obawy i jestem juz na niego zdecydowany :)

Mam jeszcze pytanie o damski zegarek dla żony. Spodobał jej się taki. Pytanie czy ten mechanizm (ETA F04.111) jest ok, czy raczej szukać czegoś innego? Tutaj lepiej kwarcowy niż mechaniczny bo zegarek nie będzie codziennie noszony.

https://dolinski.pl/images/detailed/1/Tissot-T112_210_33_111_00.jpg

T112.210.33.111.00

Edytowane przez Grafii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę w pudełko, TISSOT - zegarek którego nie założyłem ani razu...

 

Po śmierci tego motocyklisty pewnie seria już nie będzie dłużej kontynuowana... R.I.P Nicky Hayden

Zegarek_Tissot_T-Race_Nicky_Hayden_2015_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem tissota ballade na p80 z krzemowym włosem balansu co sadzidzie o tym modelu?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy, że bardzo fajny zegar jak za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki rotomat kupić do Tissota PRS 516 Automatic z ETA 7750 Valjoux? Czy wystarczy zwykły, z obrotami lewo, prawo, co godzinę i 3 godziny przerwy, czy lepiej taki z regulacją ilości obrotów na dobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konieczny ten rotomat?

Kiedyś miałem 3 rotomaty i wszystkie sprzedałem. Mam obecnie 12 zegarków automatycznych, które noszę naprzemiennie (w zależności od zachciewajek :)) i nie odczuwam potrzeby kupowania "kręciołka". Stąd też pytanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to ten PRS 516 bedzie zakladany od swieta. Mam na codzien Apple Watcha i G-Shocka i szczerze powiedziawszy, to bylem przkonany, ze rotomat jest konieczny. Jest jakas liczba, ktora okresla maksymalna ilosc nakrecen zegarka z takim mechanizmem? Nic sie zegarkowi nie stanie, jesli bede go nakrecal 3-4 razy w miesiacu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.