Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mam pr50 z k czy bez ale wymieniałem na Renatę 371 ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dzięki serdecznie! Dzisiaj kupuję i sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesująca lektura. Mój Tissocik to oczywiście żadne heritage, ale jest u mnie ze względu na prostotę i zabawne reakcje na światło; słowem: prostota&nietuzinkowość.

 

post-64196-0-84245900-1546196434_thumb.jpg

 

post-64196-0-36061600-1546196415_thumb.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Najważniejsze, że cieszy :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromny, ale cieszy; taki every-day-watch, zero zmartwień o ryski, przybrudzenia, czy ogólny upływ czasu :)

 

post-64196-0-23300300-1546202848_thumb.jpg 

 

post-64196-0-38736200-1546202872_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot T-Tempo. Szkoda, że nie chronometr z pasami genewskimi. To był fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, taki kwarceusz, wyciągnięty i odkurzony podczas przeglądu i porządkowania pudełek.

 

post-64196-0-87583300-1546358825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie może dwa. Czy warto wejść w posiadanie modelu Tissot Couturier Automatic T035407A ? Dodam że przeszperałem net i wyczytałem że został wycofany z oferty i jest zastąpiony modelem Couturier Powermatic 80 T0354073605101. Z jakiego powodu został wycofany? Coś z tym mechanizmem było nie tak? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten pierwszy był na Ecie 2834-2. Bazą jest Eta 2824-2 i nie zakładam, żeby z tym werkiem coś było nie tak, bo to sprawdzona i dobrze znana konstrukcja. Nie jestem pewien, ale IMO chodzi po prostu o to, że oni przechodzą na Powermatica i tyle :-) Jak Ci się podoba wersja na Ecie 2834-2 i jak dasz radę żyć z tym, że rezerwa chodu to ok. 38-40 h, a nie 80 h, jak w Powermaticu, to oczywiście, że warto ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie. Czy zdarzało się że ten model był podrabiany? Na co zwrócić uwagę? I ostatnie pytanie - wiem że nie wyceniacie ale czy 1400 za cos takiego w idealnym stanie to ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki za rozjaśnienie. Czy zdarzało się że ten model był podrabiany? Na co zwrócić uwagę? I ostatnie pytanie - wiem że nie wyceniacie ale czy 1400 za cos takiego w idealnym stanie to ok?

Co do podrabiania to się nie wypowiem. Jak z pudełkiem, kompletem papierów i całym setem, to IMO cena ok :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam @fidelio; miałem kiedyś wersję white dial/ brown strap - fajny casualowy zegar.

 

post-64196-0-61066000-1546639604_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja.

571f7244caa9db27.jpg

 

bc6d03b9b40a29ab.jpg

 

Jako ze sie nie znam i kupiłem co polecali, nie bede komentował.Czarny i biały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to gratuluję i witamy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja od prawie 40 lat
Dostałem na 18 urodziny od ojca
Zabrał mnie do sklepu Jubiler i wybrałem sobie właśnie ten59832fe058797e53b0f2d26d78bffa71.jpgeb42fc359724c7292c11edb7a6c70627.jpg

 

Taki był początek.....

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez JanuszS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, nietuzinkowy model, a na tej bransolecie ma świetny klimat.

Do tego tyle lat razem. Super sprawa.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co powiecie o jakości wykonania zegarka TISSOT HERITAGE SOVEREIGN? Zastanawiam się na nim a nie miałem okazji zobaczyć na żywo, świetny rozmiar i można założyć prawie do wszystkiego, założyć tylko mesh :) martwi mnie tylko to hesalit i jakość wykonania koperty, na zdjęciach wyglada to różnie.

 

Czy jakość wykonania taka sama jak to bywa w HERITAGE czy klepany jak te „zwykle” tissoty

Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie oglądałem tego Tissota na żywo. Ale to linia Heritage, IMO najciekawsza od Tissota, więc do dotyczy jakości wykonania tego zegarka, to powinno być ok, choć najlepiej pewnie będzie, jak przed zakupem gdzieś go obejrzysz. A co do hesalitu, to cóż. Ma on swój klimat (mam hesalit w Moonie i w Longinesie Conquest), choć trzeba przyzwyczaić się do tego, że łapie ryski zdecydowanie łatwiej niż szafir. Ale z drugiej strony, z tymi rysami łatwo sobie samemu poradzić, a gdyby zaistniała konieczność wymiany całego szkła, to koszty nie są duże  :) IMO bardzo ciekawy zegarek  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna cieszą oko.024301284f469053c7bb10535c877d6c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka blaszka - prawie co rok to prorok - w zeszłym roku w marcu dopadłem niebieskiego a teraz ten ananas :)

 

a87585cfed1723652117be0d4e593f71.jpga093ba87ee8afbd9ac5e0bedfd5f4221.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mercel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najfajniejsze T jakie znam :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś by chciał przejąć własność za opłatą zanim oficjalnie wrzucę na bazarek? :)

DSC02704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie zaznaczam, że jestem całkowicie laikiem w tematyce zegarków. pojednaj muszę, że zaczynam powoli połykać bakcyla;).

 

A teraz do rzeczy. Od ok. 20 lat leży u mnie poniższy okaz. Znalazłem go na strychu ś.p. dziadka i za jego pozwoleniem zatrzymałem.

 

Wiem, że to Tissot, prawdopodobnie z lat 50. Jak widać na zdjęciach w bardzo kiepskim stanie:(

 

I tu pytanie. Czy ekonomicznie racjonalne jest podejmowanie się renowacji? Koszty nie przekroczą przewidywanej wartości?

 

Mechanizm pracuje, jednak przez brak wskazówek nie da się stwierdzić czy poprawnie.

 

Będę zobowiązany za udzieloną pomoc.61cdf083f49a639387b5b7a5c49df00b.jpgc716401ee85fbce34c064ac583fe2b78.jpge16b48262ecfe13ad0954efbccb86939.jpg

 

Wysłane z mojego T5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.