Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u ciebie z dokładnością chodu? Mój viso zyskuje ok 1s/h co daje niespełna +30s/dobę...

 

Lakonicznie: będę wiedział za dwa miesiące.

 

Dłużej, pełna odpowiedź, z tokiem rozumowania, z moimi bardziej ogólnymi uwagami – poniżej.

 

A. Pomiar dokładności chodu.

Nie jestem zegarmistrzem, nie znam się na tym. Jestem z wykształcenia inżynierem mechanikiem okrętowym, nawet chwilę w tym zawodzie pracowałem. Dla mnie mechanizm zegarka to pewien rodzaj silnika z elementami siłowni, choć skala jest diametralnie inna :-) Tak czy inaczej, traktuję go jako układ mechaniczny. Co wynika z takiego podejścia: po złożeniu konstrukcji i montażu w miejscu docelowym (czyli na nadgarstku :-) ) całość musi mieć czas na dotarcie się w określonych warunkach. Daje mu jakieś dwa tygodnie, w tym czasie mam zamiar go nosić ile się da (wyjątki to sen, treningi etc.). Potem będę go sprawdzał, zapisywał odchylenia nie więcej niż dwa - trzy razy na dobę o stałej porze, całość ma trwać od trzech do pięciu tygodni. Potem przeanalizuję trend i będę postępował stosownie do okoliczności.

Nie twierdzę, że moje postępowanie jest właściwe, niewykluczone, że może być uznane za mało sensowne, mam świadomość, że schemat postępowania wypracowany przez świadomych użytkowników jest prawdopodobnie inny, natomiast to jest mój pomysł i mam zamiar się go trzymać. :-)

B. Moje ogólne uwagi na marginesie Twojego Visodate.

Zaznaczam, myślę poniżej w kategoriach statystycznych, nie jednostkowych.

W swoim pierwszym poście porównałem zegarki u mężczyzn do torebek, butów i biżuterii u kobiet. Uważam, że mężczyźni są znacznie bardziej „uporządkowani” od kobiet – to znaczy starają się racjonalizować swoje zachowania, szukają schematu, logiki i tak dalej. Uczucia względem zegarków u panów są najbliższe sferze irracjonalnej, w tej kwestii jesteśmy najbardziej „babscy”. Podam przykład ze swojego podwórka – nie znoszę złota i koloru złotego w zdobieniu. Obrączkę łamałem innym kolorem, ale to i tak był wyjątek. Pióro wieczne mam czarne ze stalówką w kolorze stalowym, do złotej nie mogę się przemóc. Kwarcowy Tissot PR100, który wspomniałem w pierwszym poście, mój pierwszy zegarek tego typu, kupiony chyba już z dziesięć lat temu, został przeze mnie wybrany osobiście, w salonie, po obejrzeniu różnych zegarków w sieci i na żywo. Na połączenie stalowego ze złotym do chwili zakupu nawet nie patrzyłem, tymczasem na żywo spodobał mi się tak bardzo, że go kupiłem. Leży w szufladzie z innych powodów (zbieram się do wpisu powitalnego, jeżeli go napiszę, to tam będzie trochę na ten temat) niż wygląd. Nigdy potem nie odczuwałem chęci zakupu czegokolwiek ze złotym kolorem, żadnych spinek, żadnego pióra, żadnego zegarka.

Do czego zmierzam – wybór zegarka przez faceta jest wyborem bardzo irracjonalnym. Albo pasuje, albo nie pasuje. Moim zdaniem nie da się z tym niczego zrobić. I tutaj dochodzimy do Ciebie. Czytałem Twoje wpisy – zbieg okoliczności sprawił, że te Tissoty trafiły w nasze ręce niemal w tym samym czasie. Moim zdaniem nie masz serca do swojego Visodate i nie sądzę, żeby to się zmieniło. Wydaje mi się, że wszystkie wydarzenia z nim związane będziesz interpretował na jego niekorzyść i moim zdaniem nie ma sensu, żebyś go trzymał. Zgadzam się z fidelio (przy okazji dziękuję za powitanie), że ten model jest ładny, a swoją wersję uważam za piękną. Tym niemniej jest to kwestia subiektywna i jest dla mnie jasne, że Tobie może z nim być nie po drodze. Myślę, że można znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli oddać ten zegarek i wymienić go na jakiś inny, taki, który do Ciebie naprawdę trafi. Nawet, jeżeli jest to prezent od kogoś ważnego, zwykle istnieje możliwość znalezienia jakiegoś rozwiązania, oby tak było w tym wypadku.

Można nie chcieć nawet pięknego zegarka – w tym wypadku jedyną i ostateczną instancją jest jego właściciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moje zdanie znasz. I myślę, że nie jestem w tym zdaniu odosobniony :-)

 

Cóż, potwierdzam, niezwykle udany ten visodate'cik. 

 

post-64196-0-83632500-1552076143_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie jeszcze nie było, ale czas dołączyć do klubu Tissota :)

post-81405-0-05847800-1552161650_thumb.jpg

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to witamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie jeszcze nie było, ale czas dołączyć do klubu Tissota :)

Piękny jest ten model :wub: no może datownik nie bardzo mi pasuje, ale to szczegół :) Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie jeszcze nie było, ale czas dołączyć do klubu Tissota :)

Pierwsza trójka Tissotów heritage, świetny strzał :)

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visodate to moim zdaniem bardzo udany zegarek. Jeśli miałbym wskazać najsłabszy punkt, to byłoby to szkiełko bez antyrefleksu. Pisałem o nim kiedyś w recenzji.

 

A na fratello pokazali 1973 heritage. Dla mnie ekstra.

 

post-64635-0-10370900-1552341473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podziękowaniami dla kolegi. Nawet nie wiedziałem, że mój Visodate potrafi także numerować dni tygodnia :-)

 

Parafrazując emerytowanego prezydenta U.S.A.: "Yes, he can" :)

 

Obama jąta kąmo żliwość :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v i n t a g e-s t y l e

post-74783-0-81229000-1552401109_thumb.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza trójka Tissotów heritage, świetny strzał :)

Od nowości leżał nieużywany :) własnoręcznie ściągnąłem folie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pierwsza trójka Tissotów heritage, świetny strzał :)

Filip, a jak ta trójka wedle Ciebie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, a jak ta trójka wedle Ciebie wygląda?

Powyższy, nasz wspólny kwadraciak, co do trzeciego to 1944 lub sovereign.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Powyższy, nasz wspólny kwadraciak, co do trzeciego to 1944 lub sovereign.

 

Podziękował  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Witamy  :) Swoją drogą, dość odważne zestawienie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że LeLocle to odwazne zestawieni ena tym pasku - nosze na czarnym skórznym i chyba tak wygląda najlpeiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie, najlepiej wygląda tak, jak właścicielowi najbardziej pasuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage

post-74783-0-07287900-1552661664_thumb.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, nietuzinkowy. Cena trochę odstrasza

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zdecydowanie charakterny ten Tissot :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage

Srogi Tissot :) Może ktoś dysponuje takim samym egzemplarzem z zamiarem sprzedaży lub wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srogi Tissot :) Może ktoś dysponuje takim samym egzemplarzem z zamiarem sprzedaży lub wymiany?

ze swej strony mogę go Ci polecić, z tego co widziałem na Olx masz ogłoszenie 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: chcę kupić jeszcze jednego Tissocika, ale sprzedający twierdzi, że nie ma co prawda dowodu zakupu, ale ma podbitą kartę referencyjną... (?) Przyznam, że nie bardzo rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.