Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

post-95525-0-58659100-1573066864_thumb.jpg
 
Już od dłuższego czasu lezy w szufladzie i nie wiem jaki będzie jego dalszy los...


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje wskazówki sekundnika do Pointera. Jeżeli ktoś posiada takie części bardzo proszę o kontakt.

post-29151-0-28069000-1574689148_thumb.jpeg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie?), moje dwie Ballady (zakup 06.2019) i PRS (zakup 10.2019) powędrowały przed godziną na bazarek. Serce krwawi, oczy łzawią, ale cóż począć: zakochałem się nieprzytomnie w niejakiej pani Longines Heritage. Niestety pozostaje nieczuła na me westchnienia i w zamian za wspólne chwile, chce ode mnie absolutnie nieprzyzwoitą kwotę w PLN  :lol:

 

Ceny naprawdę okazyjne, stan praktycznie idealny, zapraszam serdecznie. Dla Kolegów i Koleżanek z forum dodatkowy rabacik. Nowy nabywca na pewno nie pożałuje.

post-69547-0-14529900-1574777362_thumb.jpeg

post-69547-0-04652000-1574777374_thumb.jpeg

post-69547-0-57260300-1574777463_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto GP 2008,

post-74783-0-84572800-1574846027_thumb.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry, panowie mam takie pytanko czy to tissot czy cyma? mam bałagan w głowie bo tak,mechanizm cyma 234 a tarcza i wskazówki tissot wiec od czego byłaby koperta? kupiłem takiego jako Tissota ale teraz sam nie wiem co mam

post-46659-0-28617700-1574855364_thumb.jpg

post-46659-0-45269200-1574855374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu składak

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu składak

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

tak tez sie domyslam tylko do kogo mu blizej tissota czy cymy? czy to tissot z mechanizmem cymy czy cyma z tarczą tissota,niewątpliwe jest natomiast to ze jest to szwajcarski zegarek :)

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie?), moje dwie Ballady (zakup 06.2019) i PRS (zakup 10.2019) powędrowały przed godziną na bazarek. Serce krwawi, oczy łzawią, ale cóż począć: zakochałem się nieprzytomnie w niejakiej pani Longines Heritage. Niestety pozostaje nieczuła na me westchnienia i w zamian za wspólne chwile, chce ode mnie absolutnie nieprzyzwoitą kwotę w PLN  :lol:

 

Ceny naprawdę okazyjne, stan praktycznie idealny, zapraszam serdecznie. Dla Kolegów i Koleżanek z forum dodatkowy rabacik. Nowy nabywca na pewno nie pożałuje.

 

 

No dobra, dziś obejrzałem i przeczytałem ok. 20 krajowych i zagranicznych recenzji Tissot Ballade, w następstwie czego utwierdziłem się w przekonaniu, że jestem kompletnym idiotą, chcąc się ich pozbyć :lol: Ogłoszenie dot. PRSa jest nadal aktualne, a zamiast Balladek oferuję teleskop astronomiczny, jakby ktoś był chętny  :blink:  :D  Specjalna cena PRS dla forumowiczów, zainteresowanych zapraszam na priv.

 

Jeśli ktoś radzi sobie z angielskim, to w tej recenzji gość naprawdę celnie prezentuje zalety Ballady (a przy okazji innych zegarków o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny): 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto GP 2008,

 

 

Nazwy torów na bezelu zamiast nazw miast są odlotowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwy torów na bezelu zamiast nazw miast są odlotowe!

Dzięki mi też się podoba, a do tego jest obrotowy ;) ciężko już dostępny model a akurat mi się trafił :)

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jako że sercem zegarka jest werk, to raczej Cyma z tarczą Tissota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy "prawdziwy" zegarek. Jest ze mną jakieś 8 lat :)9ec0bbaf17a3080a4aa40b5a80466559.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot-O-maniacy, 

 

Mam pytanie  - nigdy nie wiem czy pytać tu czy w kąciku "fachowca" ;) zegarek to Seastar z lat 60-70 z mechanizmem jak na foto (784-2) problem jaki z nim aktualnie mam:  W ciągu doby przyspiesza o ok. 6 minut. (będąc w rotomacie lub na ręce). Jeżeli leży "na twarzy" tarczą w dół to wszystko jest OK i trzyma czas. 

 

Byłem u zegarmistrza (tzw. "pierwszy z brzegu" do którego miałem blisko) - stwierdził, że cyt. "coś z incablokiem musi być zrąbane... a te mechanizmy na panewkach .. było kupić sobie młodszy zegarek a nie takiego dinozaura" ... więc zabrałem Tissota i wyszedłem. 

 

Macie jakieś pomysły i typy "podejrzanych" ? - co może być przyczyną i jak kosztowna może być naprawa? Czy ten mechanizm (784-2) jest faktycznie mało "wdzięczny w naprawach"?

 

Sprawdzałem na forum i wiem, że jest w Warszawie kilka warsztatów zegarmistrzowskich, które są tu polecane ale pomyślałem, że zanim pójdę to spytam Was ;) Tissot jest piękny i ogólnie w stanie bdb... chciałbym go uratować (ponosząc koszty w granicach rozsądku)

 

med_gallery_27786_3960_72863.jpg

Edytowane przez wu-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata wygrzebał z szuflady i sprezentował mi takiego oto Tissot. To jest chyba model "d130/230k".

 

Nie mogę znaleźć w Internecie żadnych informacji o tym zegarku, nawet nie wiem kiedy był produkowany. Może ktoś z forumowiczów jest w stanie powiedzieć parę słów? Tata nic nie wie ponad "No, fajny zegarek" :)

 

Gg6YsH9.jpg


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wpadl kilka tygodni temu niby mial nie chodzic a chodzi juz dwa tygodnie.Tylko koronka nie oryginalna (ale od omegi) :) .Koperta stal 37mm.Bedzie szedl do ludzi jak by ktos byl zainteresowany. 

post-40159-0-06182400-1577992913_thumb.jpg

post-40159-0-97957600-1577992929_thumb.jpg

post-40159-0-14340600-1577992941_thumb.jpg

post-40159-0-45035800-1577992952_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na temat tego zegarka? Ile jest mniej więcej wart? Czy jego stan wizualny jest całkiem dobry? Na co powinnam zwrócić uwagę, aby ocenić czy jest w pełni sprawny? Czy tylko serwis mi to powie? Czy ten model obarczony jest jakimiś wadami? Dziękuje za pomoc

post-111652-0-89194800-1578590712_thumb.jpeg

post-111652-0-89382000-1578590737_thumb.jpeg

post-111652-0-09035200-1578590776_thumb.jpeg

post-111652-0-58331300-1578590982_thumb.jpeg

post-111652-0-78965500-1578591077_thumb.jpeg

post-111652-0-68508000-1578591146_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wolno wyceniać zegarków, ponieważ jest to zabronione przez regulamin.

Jego stan jest całkiem dobry, więc może być wart tyle co 2-4 sukienki ;)

 

Jeżeli działa poprawnie, czyli utrzymuje rezerwę, chodzi w miarę punktualnie i zmienia datę, to jest sprawny. To możesz sama ocenić.

W innym przypadku konieczny będzie serwis.

Teraz serwis także zalecam, jeżeli nie znasz jego historii, a chcesz zegarek zostawić dla siebie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona kostka :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moja też :-) Kostki od G bije na głowę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzony dzisiaj w bransoletę. 

Całkiem inny zegarek. Jak kiedyś byłem sceptyczny co do bransolety to obecnie jak dla mnie najlepsze mocowanie na nadgarstek to jest ;) 

 

ec234cd328c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zaopatrzony dzisiaj w bransoletę. 

Całkiem inny zegarek. Jak kiedyś byłem sceptyczny co do bransolety to obecnie jak dla mnie najlepsze mocowanie na nadgarstek to jest ;)

 

 

 

Fajnie się prezentuje. To oryginalna bransoleta Tissota? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.