Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby go porównać gabarytowo, to optycznie większy który jest, tissot czy Certina Ds sport?

 

Oba są chyba 42mm...

 

Który byście wybrali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał jakiegoś Citizena, albo Seiko.

W tej samej cenie dostaniesz więcej.

Wyślę Ci na PW jakieś propozycje, nie będziemy tutaj zaśmiecać wątku.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy w życiu kupiony automat😄 kupiłem go jeszcze na studiach, czyli prawie 20 lat temu😉 nie noszę go praktycznie wcale, ale sentyment do niego mam ogromny....

D3F0D201-45F5-4190-B68B-CAAE263194E4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Hogg napisał:

PS
Teraz widzę... Świetny jest. No i pamiątka

Dzięki. Tak, ma u mnie dożywocie. Jaka to była frajda z zakupem, ile odkładania😉 automat, częściowo przeszklony dekiel ...

A tak swoją drogą, z perspektywy czasu stwierdzam, że jako student nie miałem chyba złego gustu zegarowego😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. PRS 516 poszedł sobie, a w jego miejsce właśnie odebrałem nowiutkiego Seastar'a. Przed chwilą założony po raz pierwszy 😍

I w taki oto sposób w pudełku 3 x ETA 80.811 z krzemową sprężyną 😎

IMG_6740.JPG

IMG_6742.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :) Jak myślicie oryginał czy podróbka? Gościu mówi ze leży w szafie i się kurzy i chce sprzedać bo już nie nosi. Mówi że baterię może wymienić. Jest tak samo jak ja z Warszawy i mówi że mogę przyjechać sobie i obejrzeć jak nie ufam. Co myślicie ? Chce za niego 600zł, całkiem spoko cena się wydaje :) Bo te nowe PRS już tak fajnie nie wyglądają jak ten

 

https://www.vinted.pl/mezczyzni/zegarki/56458378-tissot-prs-516-1853-pasek-veloci

Tutaj dodatkowe fotki które mi wysłał :)

https://www26.zippyshare.com/v/B49wW0ga/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/VgoknXt8/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/cSzbHyuX/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/YvamD5Di/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/gR88Okbe/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/N7xEmbf1/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/vMu7yAp7/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/SBx3TONF/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/zEKRViOM/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/RjGjCRoM/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/U2Bxz8FG/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/czuNpBko/file.html

https://www26.zippyshare.com/v/lQzqFR4l/file.html

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche bedzie recenzja, troche narzekania, troche przestrogi...

 

Zakupilem za 70 funtow cos takiego, niesprawny... zadnych oznak zycia,, wskazowki sie przestawiaja koronka, data zmienia, szybka data dziala.

 

pacjent.thumb.jpg.5a7cb20dee3cc649c497d8d17ca94dce.jpg

 

Wowczas pojecia nie mialem co to powermatic C07.111, wiec szybko sie zaczalem o powermaticach douczac i pomalu wlos mi deba stawal... super niby eta 2824 ze zmieniona sprezyna i zespolem paleta-kotwica, i balans bez klasycznego regulatora.

Przyjalem, ze pod warunkiem ze balans, kotwica i paleta w tym nabytku beda ok, to z reszta powinienem sobie poradzic, a jak nie, no to umoczylem, ale sie czegos naucze.

 

Nalezy pamietac ze Swatch nie sprzedaja czesci zamiennych bezposrednio, a nie mam znajomych z serwisem Tissota/Omegi...

 

Siedzialem jak na szpilkach, wreszcie przyszedl.

 

Szybka analiza, balans OK, przerywacz OK, ale kolo naciagowe zeby pogubilo... (swoja droga widac ten High tech escapement, rodem z plastikowego autoluba), i te zeby weszly pomiedzy inne zeby i werk stanal , dodatkowo balans byl wypiety z kotwicy.

 

Dedukujac, dostal biedaczek strzala, incabloc os balansu uratowal ale ruch byl na tyle duzy ze sie wypial przerzutnik z kotwicy, a potem uzytkownik prawdopodobnie na sile i szybko probowal nakrecic, sprzegla automatu nie nadazyly i zeby poszly sie ... pasc ;)

 

 

977462440_problem-widac.thumb.JPG.1b76cf974b897698346a078b370d95dd.JPG

 

Mysle sobie nie problem, w koncu to ETA, wiec z odpowiedniego wiaderka wyjalem swatcha z uszkodzonym balansem na ETA 2840 (jedyna eta, ktora chodzi na tej samej czestotliwosci co powermatic).

no i problem, bo os sprezyny ma inna srednice w miejscy laczenia z kolem naciagowym... co za tym idzie kola naciagowe sa niezamienne... pomimo tej samej srednicy zewnetrznej i ilosci zebow...

258631409_porownaniekolnaciagowych.thumb.JPG.bfd191283af25cbd63379101cb2c8211.JPG

 

No to teraz zagwozdka, poszukiwania w sieci nie przyniosly rezultatu, zreszta zgodnie z przewidywaniami, a kupowanie calego C07.111 za 150 funtow... hmm nie do tego zegarka...

 

Tu mnie tknelo, ciekawe czy jakby wsadzic sprezyne, mostek i kolo naciagowe ze swatcha, to czy bedzie pasowac i dzialac, i uwaga, pasuje! i nawet dziala.. ale ....

 

Sprezyna w powermaticu jest ciensza 0,86 vs 1,2 w 2840 i dluzsza... zatem bezposredni przeszczep obciaza mechanizm za bardzo, w tescie wyszlo -13 sekund na dobe, bo balans sie bardziej wychyla.

 

929963665_porownaniesprezyn-2840.thumb.JPG.b1d68fe950c2502d8d81f48b35c0621c.JPG

 

Troche zabawy bylo zeby spasowac na grubsza oske oryginalna sprezyne ale sie udalo!

Tak, to ta sama sprezyna z C07.111 w puszce z 2840 i na osi z 2840.

2093718995_sprezynanaoryginalnejosi.thumb.JPG.16b68d86c4625e28efae4aeaaeaf0022.JPG254856391_sprezyna-nastrarejosi.thumb.JPG.f6da77deabdde1f6c0a69f0aafd4518a.JPG

 

W sumie wymienilem nastepujace czesci:

 

2085426252_wymienioneczesci.thumb.JPG.badbd5694abee4d0d9abc635c05727c1.JPG

Bo w mostku tez dziurka inna ;)

 

Efekt zastosowania oryginalej sprezyny jest taki ze na 3 dni dokladnosc ma -2 sekundy, czyli mniej niz sekunda straty na 24h. Minusem zastosowania grubszej osi jest mniejsza ilosc obrotow sprezyny co skrocilo rezerwe z 80 do 60 godzin!

Koszt naprawy = 0 (jaby kupic dawce to pewnie jakies 30-40 funtow w porywach).

Alternatywnie zmienic na 2824-2 (pasuje bez przerobek).

 

Podsumowujac, zegarek wygodny, nie za duzy nie za maly (39mm), czytelny, uniwersalny (do t-shirta, polo, swetra i koszuli) super fajnie sie nosi i zwraca uwage, czy kupilbym nowy za 450 funtow (sklep online Tissota) - nie!

Dlaczego nie, bo serwis jedynie firmowy, co podnosi koszty uzytkowania z jednej strony, albo zajechac i do smieci z drugiej.

Poza tym, przy 21600, jednak widac roznice do 28800, szczegolnie przy tak duzym sekudniku, finalnie, czy naprawde potrzeba 80 godzin rezerwy chodu (50 pelnych obrotow koronki), hmm ja nie potrzebuje.

 

N.B. Serwis automatu w tissocie to okolo 160 funtow. A jak trzeba czesci wymieniac to jest jedyna opcja.

 

no i z lapy:

 

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70 funtów to dobry zakup :) Na ręce wygląda, a godzinę zawsze możesz na telefonie sprawdzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Hogg napisał:

 

😃👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Chemina i jak bardzo lubie ten zegarek to jakby byl 2 mm mniejszy wygladalby wg mnie jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :

 

Poluje aktualnie na Tissot Seastar, mam 3 na oku i nie mogę się zdecydować... Najbardziej chyba wpadł mi w oko Seastar Automatyczny :) 

Czy ktoś ma może jeden z tych modeli i mógłby dać jakieś opinie i jakąś fotkę ? W realu widziałem tylko Powermatic i bardzo mi się podoba, ze względu na to że błyszczy się pięknie :D Ale myślę że dwa pozostałe też mają polerowaną i błyszczącą bransoletę. Może ma ktoś fotkę na ręce ich? Chodzi mi głównie o bransoletę, tarcza może być w innym kolorze. Teraz w Kruku jest promocja na Powermatic z 3400 na 2400, tylko że biała tarcza :/ ehh

 

 

8bed9868ce0b4717ca8d763a65376897.png

147dff66999e3ba76ce8757fd0e819a6.png

b66ada2b4542b1395b01bc8011865f33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze automat przed kwarcami.... nawet taki z plastikowymi czesciami. Kwarce to G10, taniocha ktora pakuja do swatchy, troche jak kupowac mustanga z motorem 1,5 litra i gazem ;)

A uzytkowo, to diver, wiec im mniej na tarczy tym lepiej czytelny i tez mniejsza szansa na przeciek, bo knyfli mniej.

 

 

Zawsze automat przed kwarcami.... nawet taki z plastikowymi czesciami. Kwarce to G10, taniocha ktora pakuja do swatchy, troche jak kupowac mustanga z motorem 1,5 litra i gazem ;)

A uzytkowo, to diver, wiec im mniej na tarczy tym lepiej czytelny i tez mniejsza szansa na przeciek, bo knyfli mniej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze automat przed kwarcami.... nawet taki z plastikowymi czesciami. Kwarce to G10, taniocha ktora pakuja do swatchy, troche jak kupowac mustanga z motorem 1,5 litra i gazem ;)

A uzytkowo, to diver, wiec im mniej na tarczy tym lepiej czytelny i tez mniejsza szansa na przeciek, bo knyfli mniej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a propos kwarcu. Odpowiedzcie, proszę co może być. Kwarcowy Tissot PRC200 w ciągu ok 3dni póżni ok. 4minut. Bateria mocna.

Czy jest taka usterka do wyeliminowania ?

 

Pozdr.

Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, keruj15 napisał:

Witam, a propos kwarcu. Odpowiedzcie, proszę co może być. Kwarcowy Tissot PRC200 w ciągu ok 3dni póżni ok. 4minut. Bateria mocna.

Czy jest taka usterka do wyeliminowania ?

 

Pozdr.

Jerzy

Mocna to może być śliwowica łącka ;). Ja bym stawiał na bateryjkę. Zwróć uwagę na wskazówkę sekundową, jeśli przeskakuje nieregularnie lub co dwie sekundy to bateria do wymiany. A jeśli to usterka to raczej werk do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem dziś model, który obecnie jest dla mnie jednym z dwóch Tissotów podobających mi się najbardziej (pierwszy to zdecydowanie Chrono 1973):

 

a_150705.jpg.78587fdd83d474840f59b4cd50dba364.jpg

 

a_150709.jpg.70a4852a4b07e9c77e4f2b72469cce76.jpg

 

Bardzo dobre wrażenie. Koperta jest zgrabna i nie za wysoka - może uszy mogłyby być o 1 lub 2mm krótsze. Czytelność bez zarzutu, nawet w salonowym oświetleniu. Tarcza z ładnym szlifem, efektowny jest też złoty bezel, który pięknie współgra ze wskazówkami i indeksami. Pasek też fajny, z przyjemną wewnętrzną powłoką i porządną motylkową klamrą. Wodoszczelność 50M - to już niezły wynik, wystarczy do spokojnego użytkowania. Godny uwagi model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go przymierzałem, tyle że na brązowym pasku z niebieską tarczą. Jest to zdecydowanie ciekawy pomysł na codzienny zegarek. W środku krzemowa sprężyna balansu i mechanizm na 25 kamieniach z klasyczną kotwicą z kamieniami paletowymi (ref. 80.811). Ten z syntetycznym wychwytem ma 23 kamienie i napis "Hi-Tech Escapement" na wahniku (ref. 80.111), ale oba wciąż są błędnie wrzucane do jednego worka jako "powermatic z plastikowymi częściami". Przynajmniej tu w "Klubie Tissota" nie powielajmy tych głupot!

 

Tutaj dokładnie przedstawiony ten sam mechanizm Powermatic 80 Silicium 25J, tyle że w spec. COSC: i gdzie ten plastikowy wychwyt???

 

 

Długo nie mogłem się zdecydować między Gentleman'em a Seastar'em Powermatic 80 Silicium i ostatecznie wybrałem ten ostatni, bo klasyczne zegarki już miałem, a divera jeszcze nie. Ale bardzo fajnie leżał na nadgarstku i wciąż "chodzi za mną" 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic 80.601 (ETA C07.111)

  • Features: Date at 3:00 or 6:00
  • Rotor (black): High-Tech Escapement / Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made

Powermatic 80.661 (ETA C07.651)

  • Features: Open escapement at 12:00
  • Rotor (black): Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made

Powermatic 80.811 (ETA C07.811)

  • Features: Silicium hairspring, date at 3:00
  • Rotor: Silicon Balance Spring / Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made

Powermatic 80.811 COSC (ETA C07.811 COSC grade)

  • Features: Certified Chronometer, Silicium hairspring, “Si” logo near the balance wheel, date at 3:00 or 6:00
  • Rotor: Silicon Balance Spring / Chronometer / Swiss Made / Twenty-Five 25 Jewels

 

Tylko wersja 80.601 (ETA C07.111) ma plastikowy wychwyt, cala reszta nie. (cytat za https://calibercorner.com/tissot-caliber-powermatic-80/

 

@Edmund Exley Gentleman to jedna z ciekawszych propozycji Tissota, szkoda ze nie poszli jeszcze nizej z rozmiarem albo chociaz wypuscili dodatkowo wersje 38 mm.

Osobiscie po latach zbierania wole mniejsze zegarki, zwlaszcza te ktore maja byc EDC / elegantami, 40 mm to juz sporo, zwlaszcza dla osob bez nadgarstka jak drwal :)

Co nie zmienia faktu, ze zegarek jest swietny, mechanizm bardzo dokladny a calosc bardzo przyjemna dla oka.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, cordi7 napisał:

Tylko wersja 80.601 (ETA C07.111) ma plastikowy wychwyt, cala reszta nie. 

 

Powermatic 80.111 (ten sam link co wkleiłeś):

 

PLASTIC PARTS:

There is confusion about whether or not the Powermatic 80 movement uses plastic parts (similar to the Sistem51). First, it’s important to acknowledge that there is more than one Powermatic 80 caliber. For example, The Tissot Luxury line has the Powermatic 80.111 with 23 jewels and uses plastic parts. The COSC rated Powermatic 80.811 found in the Tissot Ballade does not.

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: 80.111 ma plastikowy wychwyt:

 

There is confusion about whether or not the Powermatic 80 movement uses plastic parts (similar to the Sistem51). First, it’s important to acknowledge that there is more than one Powermatic 80 caliber. For example, The Tissot Luxury line has the Powermatic 80.111 with 23 jewels and uses plastic parts. The COSC rated Powermatic 80.811 found in the Tissot Ballade does not.

 

ale Ballade COSC z 80.811 juz nie:

 

There is confusion about whether or not the Powermatic 80 movement uses plastic parts (similar to the Sistem51). First, it’s important to acknowledge that there is more than one Powermatic 80 caliber. For example, The Tissot Luxury line has the Powermatic 80.111 with 23 jewels and uses plastic parts. The COSC rated Powermatic 80.811 found in the Tissot Ballade does not.

 

Wszystko zgadza sie z tym, co napisalem wczesniej, 80.111 i 80.811 to dwa rozne werki.

 

Powermatic 80.601 (ETA C07.111)

  • Features: Date at 3:00 or 6:00
  • Rotor (black): High-Tech Escapement / Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made
     

 

Powermatic 80.811 (ETA C07.811)

  • Features: Silicium hairspring, date at 3:00
  • Rotor: Silicon Balance Spring / Twenty-Five 25 Jewels / Swiss Made

 

 

Wydaje mi sie, ze skladaja nazwe raz z oznaczen Powermatica a raz z ETA.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał:

W środku krzemowa sprężyna balansu i mechanizm na 25 kamieniach z klasyczną kotwicą z kamieniami paletowymi (ref. 80.811). Ten z syntetycznym wychwytem ma 23 kamienie i napis "Hi-Tech Escapement" na wahniku (ref. 80.111), ale oba wciąż są błędnie wrzucane do jednego worka jako "powermatic z plastikowymi częściami"

 

Czyli teraz się zgadzamy 😁

 

bo wcześniej napisałeś: Tylko wersja 80.601 (ETA C07.111) ma plastikowy wychwyt, cala reszta nie. 

 

Wydaje mi sie, ze skladaja nazwe raz z oznaczen Powermatica a raz z ETA.

 

Chyba jednak nie, bo piszą, że 80.601 ma 25 kamieni, a 80.111 ma 23. Poza tym znalazłem taką informację:

 

The Powermatic 80.601 is an “open heart” version (of Powermatic), with a window at 12 o’clock through which to view the escapement. It is used in the Dressport ladies’ collection and the men’s Tradition models.

 

Czyli to jest jednak inny mechanizm.

 

Na anglojęzycznych forach poświęconych mechanizmom piszą, że wyznacznikiem jest tu liczba kamieni (syntetyczna kotwica wychwytu nie ma tych dwóch kamieni paletowych, które ma klasyczna wersja na 25 kamieniach). To by znaczyło, że plastikowy wychwyt ma również 80.121 na 23 kamieniach (PRS 516 Automatic). Nie wiem czy to prawda, wiem jedynie że Powermatic 80.811Si (taki jak w Ballade COSC, Seastar Silicium i Gentleman Silicium) nie ma plastikowego wychwytu, potwierdzone u fachowego zegarmistrza.

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.