Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Tissotomaniacy, czy ktoś miał może do czynienia z modelem Heritage 1957? W sieci za dużo nie ma... A zastanawiam się, czy nie zaprosić go do towarzystwa dla Heritage 1958 :) Akurat jest sztuka na CH24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny tisociak.Trochę brudu jest na styku szkiełka z kopertą.Nie wiem,czy wypchać szkiełko i wyczyścić,a potem znowu włożyć szkiełko.Czy szkiełko daje się na klej,czy wystaczy tylko wcisnąć?

DSC07650.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Państwa pytanie, otóż zakupiłem Tissot T099 typu skeleton i zauważyłem na mechaniźmie po stronie dekielka, dwie małe dziurki, coś jakby zarysowanie. Na drugim elemencie również. Nie rzuca się to w oczy ale jak się ogląda mechanizm to jednak jest to widoczne. Zdziwiło mnie to bo myślałem, że zegarek za 7 tyś będzie idealnie dopracowany. Czy to może znaczyć, że np. to nie oryginał, albo może tak to wygląda, tzn wykonanie. Byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona linia od T.

Nie chcesz go sprzedać? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mały jest tenże damski nadgarstek? Obwód w cm poprosimy.

 

Wg mnie 39 mm to już bardzo dużo - zwłaszcza, że większość z tego to tarcza.

Niby kobietom uchodzi więcej w kwestii rozmiaru zegarka ale ja się obawiam, że będzie za duży.

Jesli jest możliwość proponuję przymierzyć żeby nie wpakować się na przysłowiową minę :)

 

Co do wersji - obstawiam, że gdzieś jeszcze zalegają straszę wersje na mechanizmie ETA 2824-2 (38 godzin rezerwy chodu).

Powermatic 80 to nowszy mechanizm, z 80 godzinami rezerwy chodu ale kosztem ciut mniej płynnego ruchu wskazowki.

(2824-2 ma 28.000 bph - czyli wskazówka sekundowa rusza się 8 razy na sekundę, w Powermaticu 80: 28.800 bph czyli tylko 6)

 

Ja przewrotnie zaproponowałbym takie Mido zamiast (w końcu to też Swatch Group więc może mi zostanie wybaczone na podforum Tissot):

 

https://www.midowatches.com/de/schweizer-uhren-uhrensammlungen/automatikuhr-belluna/belluna-royal-lady-m0243071604600
 

https://www.midowatches.com/de/schweizer-uhren-uhrensammlungen/automatikuhr-belluna/belluna-royal-milady-special-edition-m0243073711600

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :) 

 

Niestety jestem mało profesjonalna i nie mam centymetra, ale Adriatica 30 mm i Lorus 36 mm wyglada na tym nadgarstku tak (swoją droga, właśnie skonstatowalam, ze Lorus zrobił się za mały 😅). 
 

Wskazane przez Ciebie modele ładne, tyle ze mnie w tym Tissocie absolutnie urzeka tarcza... jest obłędna i nie znalazłam nigdzie podobnego modelu w takiej kolorystyce z ciemna perłowa tarcza i diamentami. Przymierzylabym, ale nie ma go nigdzie stacjonarnie w promieniu 300-400 km, a na dłuższa wycieczkę się póki co nigdzie nie wybieram 😛 Z reszta, w ogóle nie ma już zbyt dużo tych zegarków. Moze po prostu przymierze jakikolwiek który ma 39 mm.

64D1BBDA-4159-40A7-8540-9DF600E8ED7D.jpeg

DA921C0A-F374-49EF-A78B-2FA49EE3EEA3.jpeg

6B338095-4128-408B-B06B-79DECF43C2B0.jpeg

44B4ED54-68D6-4316-A3B0-F3063379B92F.jpeg

751B1A6C-E486-40FA-8320-88CB4E0B1197.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica jak dla mnie idealnie, Lorus ok, 39 jak mówiłem może być ciut za duży - ale to moja opinia :)

Opcja z przymierzaniem podobnego zegarka 39mm może być dobrym pomysłem, powodzenia!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów, przymierz i jak nie będzie leżał to po prostu zwróć, powodzenia

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 13:53, Hogg napisał:

Tak z ciekawości: ile ma mm średnicy?

Hogg
 

36 mm bez koronki. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po latach wracam do swojej zegarkowej pasji🙂 Mam na oku Tissota, w chwili obecnej posiadam tylko to zdjęcie. Pytanie dotyczy mechanizmów firmy Tissot, mianowicie czy Tissot produkował zegarki z mechanizmami bez sygnatury? Ponieważ mechanizm nie jest sygnowany zastanawiam się nad autentycznością tego zegarka. Chodzi o zegarek po prawej. Niedługo wstawie zdjęcie mechanizmu.  

 

IMG_20201016_143306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak wrzucisz zdjęcie mechanizmu, to któryś z kolegów coś podpowie :)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po prawej to malowanka, koperta nie wygląda na oryginalną a mechanizmy tissota były sygnowane. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.