Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, MichTheOne napisał(-a):

Łał, wlazłem tu przez przypadek, ale ten temat Tissota to jest kopalna złota :) 

przepychanki z dyskusji o sytuacjach kolejkowych roleksa się chowają! ;)  

 

 

Nie przesadzajmy, nadal miejsce w puli chetnych do zapisania sie na liste oczekujacych na zapis na Daytone to nie jest :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nnooo nie wiem, nie wiem... jako smakosz forumowych gównoburz oceniam ten ciągnący się przez trzy strony wątek o hierarchii kwarcowych mechanizmów jako dramę wysokiej próby ;)

 

A żeby trochę zmienić temat, to zaskoczony jestem jak gorącym zegarkiem zrobił się ten nowy PRX. Co drugi kanał zegarkowy na YouTube wałkuje obecnie ten temat.

Czuję w kościach, że za pół roku na różnorakich bazarkach nastąpi wysyp używanych PRXów ;) 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciekawe

IMG-20210306-WA0001.jpg

IMG-20210306-WA0000.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 14 latach od zakupu upragnionego LeLocle, przyszedł czas na powiększenie Tissot'owej rodziny. Zakupiony w grudniu ubiegłego roku, ze względu na różne covid'owe ograniczenia, nareszcie dotarł.
Pierwszy cygan w kolekcji...0390a01bc0deec60f2d973bafa8fb09d.jpg&key=33cab6915f8edfb2d91b9da7f0c3f0787b2023f92a3c9f7c1e13724cf1e45a15

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, dares77 napisał(-a):

Po 14 latach od zakupu upragnionego LeLocle, przyszedł czas na powiększenie Tissot'owej rodziny. Zakupiony w grudniu ubiegłego roku, ze względu na różne covid'owe ograniczenia, nareszcie dotarł.
Pierwszy cygan w kolekcji...emoji846.png

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka


 

 

Piękna sztuka. Dawaj więcej zdjęć :)

 

i koniecznie powiedz coś więcej o wrażeniach.

Edytowane przez mc9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kwarcowy prx został wykastrowany ze srebrnej ramki okna daty.

Skoro oryginał posiadał i nowa reedycja w automacie również to dlaczego wersję kwarcowe zawsze muszą mieć coś mniej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 15:36, greenmag napisał(-a):

Niestety kwarcowy prx został wykastrowany ze srebrnej ramki okna daty.

Skoro oryginał posiadał i nowa reedycja w automacie również to dlaczego wersję kwarcowe zawsze muszą mieć coś mniej? 

 

Trochę zgaduję, ale to pewnie jest specjalne. żeby kwarcowy wyglądał ciut gorzej i tym samym skłaniał do nabycia wersji wyższej (droższej).

 

Znana zagrywka w tym półświadku. Np. TAG też tak robi w niektórych Aquaracerach, że wersje kwarcowe nie mają kolorowego grotu wskazówki i innych kolorowanych elementów, inaczej wygląda okienko daty. Przez to kwarce wyglądają tak jakby "ciszej", bardziej płasko. I to jest celowe , żeby droższy model się wyróżniał jak leży obok tańszego w sklepie.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega @MichTheOne uwazam, ze pozycjonuja kwarca nizej (bo tanszy i 'tylko' kwarc) i stad gorsze wykonczenie, podobny manewr zastosowali w serii Gentleman.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Podobnie jak kolega @MichTheOne uwazam, ze pozycjonuja kwarca nizej (bo tanszy i 'tylko' kwarc) i stad gorsze wykonczenie, podobny manewr zastosowali w serii Gentleman.

 

Wiem o co chodzi stąd moje pytanie było trochę retoryczne i nieco zaczepne. 

Kupując zegarek z mechanizmem kwarcowym chciałbym go nabyć dlatego że właśnie z takim mechanizmem chce zegarek a nie dlatego że jest tańszy.

Nie chce tańszego gorzej wykonanego tylko po prostu kwarca z jakiś tam moich powodów. 

Z kolei zaś uważam że zegarek mechaniczny może być droższy z uwagi na zastosowanie w nim droższego mechanizmu a nie dlatego że zastosowano w nim ciekawsze wykończenia jak ramka okna daty.

Oczywiście pisząc to odnoszę się do tych samych zegarków tylko z różnymi mechanizmami. 

Co innego różne wykończenia typu kwadratowa ramka lub zaokrąglona, błyszcząca lub satynowana a nie kastracja z poszczególnych elementów. 

Chciałbym kupić kwarca tak samo fajnie wykonanego jak jego odpowiednik w automacie. 

Taka moja refleksja a nie użalanie się :)

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda. Niestety kwarc czesto jest postrzegany (nieslusznie jak dla mnie) jako ten gorszy.

Nie mam nic przeciwko dodaniu charakterystycznych elementow roznicujacych mechanizmy.

Nie powinno jednak sie to odbijac na jakosci wykonania detali, kwarc ma swoje zalety i wielbicieli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brak "srebrnej" ramki wokół okienka datownika to gorsze wykończenie?😲

Dla wielu będzie to zaleta!

Moim zdaniem, szkoda, ze w datownikach bez ramki nie ma białych liter na tle takim samym jak tarcza.

Poniżej przykłady podobnie  "gorzej wykończonych" zegarków.  :)

 

1649037.jpg

1648126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Gentleman Quartz:

Tissot-Gentleman-Blau-Edelstahl-Quarz-He

 

Tissot Gentleman Automatic:

81zeL40A-gL._AC_UL1500_.jpg

 

Jak przyjrzysz sie tym dwom zegarkom to (dla mnie - subiektywne odczucie, aczkolwiek po innych komentarzach nie jestem odosobniony) wersja kwarcowa wyglada biedniej.

IWC w modelach Portofino i Ingenieur nie ma ramki daty - taka koncepcja ogolnego designu po prostu, nie jest to wyroznik wersji automatycznej od kwarcowej (bo kwarca w ofercie nie ma).

Dyskusja, do ktorej sie odnosisz, porownywala dwa KONKRETNE modele TEGO SAMEGO producenta, gdzie Tissot wykastrowal kwarca pozycjonujac go jako biedniejsza wersje.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się srebrna ramka wokól datownika nie podoba i moim zdaniem wcale nie świadczy to o gorszym wykonaniu.

Przy zdjęciach wykonanych w podobnych warunkach nie widać nic gorszego...

 

 

T127.410.11.041.00_R.jpg

T127.407.11.041.00_R.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Smurf napisał(-a):

Mi się srebrna ramka wokól datownika nie podoba i moim zdaniem wcale nie świadczy to o gorszym wykonaniu.

Przy zdjęciach wykonanych w podobnych warunkach nie widać nic gorszego...

 

Uwielbiam dyskutowac z toba.

 

Zaczelo sie od rozmowy, ze Tissot pozycjonuje kwarca nizej bo pozbawia go ramki wokol daty.

Ty wrzucasz fotki IWC z komentarzem 'a to przez brak ramki zegarek jest gorszy?'

Tlumacze, ze odnosimy sie dwoch konkretnych modeli gdzie producent pozbawia kwarca czegos, co jest w automacie.

Ty odpisujesz, ze w zasadzie tobie sie podoba bez ramki wiec wszystko jest ok.

 

KURTYNA

 

:D

 

Na tym koncze dyskusje, nabijaj posty gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smurf napisał(-a):

Czy brak "srebrnej" ramki wokół okienka datownika to gorsze wykończenie?😲

 

 

A jak myślisz, koszt zaprojektowania ramki (a są ramki naprawdę zaprojektowane!), wykonania jej (dokładnego wpasowania, wyrównania, itp.) jest niższy niż samo wycięcie dziury dziurkaczem?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sol napisał(-a):

 

A jak myślisz, koszt zaprojektowania ramki (a są ramki naprawdę zaprojektowane!), wykonania jej (dokładnego wpasowania, wyrównania, itp.) jest niższy niż samo wycięcie dziury dziurkaczem?

Kiepsko trafiłeś!!  

Koszty są znikome....prowadzę zakład poligraficzny.  :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Nie mam więcej pytań (ani czasu na jałowe i przygłupie dyskusje).


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sol napisał(-a):

Dziękuję,

Nie mam więcej pytań (ani czasu na jałowe i przygłupie dyskusje).

 To prawda "popełniłeś"  rzeczywiście  jałowy przygłupi wpis. 😟 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.