Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie jak rozebrać mocowanie paska do koperty zegarka w TISSOT PRS 516 EXTREME AUTOMATIC CHRONO. Posiadam pasek ze skóry. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam jest coś innego niż zwykle teleskopy?

Te śruby to chyba dekoracja i nie trzymają paska.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, lata temu też się czaiłem na to chrono :) Żółta wskazówka świetna

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Chciałbym odświeżyć taki zegarek - na pewno wymiana szkiełka i koronki. Możecie polecić kogoś w Warszawie lub okolicy? Zegarek chyba nie jest wart majątku stąd zależy mi również na umiarkowanym koszcie takiego zabiegu.

 

IMG_20210315_1647367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jaką cholerę chcesz wymieniać szkiełko ?! Oryginalne zawsze jest najładniejsze. Nawet jeśli ma trochę rysek. Jak Ci nie pasuje to... podać adres do wysyłki ?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko jest pęknięte. Nie widać tego na zdjęciu, no może trochę, między 8 a 9, przy lunecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymienili mi szkiełko, choć tego sobie NIE życzyłem. Założyli szkiełko o kształcie jak kapelusz grabarza. A to był zegarek Movado po moim dziadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytam o kogoś, kto zrobi to co konieczne i zrobi to dobrze. Generalnie chodzi o odświeżenie zegarka, bo mechanicznie powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Przemyśl zanim podejmiesz decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie 

29 minut temu, Grygos napisał(-a):

No nie wiem... Przemyśl zanim podejmiesz decyzję.

Czy Ty aby nie przesadzasz?

Jaką decyzję?

Uszkodzone szkło czy zużytą koronkę należy wymienić, podobnie jak tez inne naprawy i i chyba to normalne!?

Nie znam rynku warszawskiego , ale sądzę ze trochę jeszcze  jest dobrych, prawdziwych rzemieślników.

(w Wielkopolsce mogę co nieco wskazać)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa typy ludzi: ci, ktorzy chca miec zegarek w stanie oryginalnym i ci, ktorzy chca miec zegarek w stanie idealnym.

Jesli zegarmistrz jest ogarniety i wymieni szklo na bardzo podobne / identyczne to moze to wyjsc zegarkowi tylko na dobre.

OK, pewnie rzadkim i starym modelu szukalbym oryginalnego logowanego szkla ale tutaj - jest pekniete, wymienic i juz.

Wymienialem szkla w zegarckach Pobieda i Rodina i z zadowoleniem nosze teraz na reku a szkla sa ksztaltem identyczne jak oryginalne.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło do zegarka w niemal 100% przypadków to żaden skomplikowany,  wyrafinowany produkt. 

 

 

 

Edytowane przez Smurf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Sa dwa typy ludzi: ci, ktorzy chca miec zegarek w stanie oryginalnym i ci, ktorzy chca miec zegarek w stanie idealnym.

Nie ma trzeciej drogi - wszystko na raz?😉

Bo ja bym tak chciał. I żeby jeszcze tanio było! I szybko!

Żartuję oczywiście, zegarek nie należy do mnie, tylko do mojego ojca. Podobnie jak ze starym IWC, dla którego założyłem nawet temat, nie jest to rodzinna pamiątka. Ten Tissot nawet mi się podoba, nie znalazłem takiego w necie, tzn. z takim kolorem tarczy, a rozmiarowo nawet mi podchodzi, więc pomyślałem że go sobie przywłaszczę, odpicuję, pozbędę się okropnej bransolety i może czasem wyląduje u mnie na ręku.

W sumie to przecież znam jednego gościa z forum, który poddaje zegarki renowacji, tylko zapomniałem o nim, chociaż on bardziej w kopertach i obróbce stali się specjalizuje. W każdym razie dzięki za odzew - a szkło i koronkę wymienić muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas mój EDC. Z zegarkiem wiąże się ciekawa historia, 2 dni po zakupie zauważyłem, że wskazówka minutowa wygięła się w stronę szkiełka, przez co blokowała pozostałe wskazówki. Zegarek nie zaliczył żadnego upadku ani większego wstrząsu, przez dwa dni działał zupełnie normalnie, a potem się zaciął. Kupiłem go w Hiszpanii i tam oddałem do serwisu Tissota w Madrycie, skąd (za pośrednictwem AD) został potem wysłany do mnie do Polski (po prawie 2 miesiącach czekania!). Potem już więcej nic się z nim nie działo, tylko cieszył oczy :) 

 

 

 

IMG_4768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez chwile zastanawiałem się nad nowym PRX'em z waffle dial bo design mi dosyć siadł a teraz przeczytałem na czym to będzie: C07.11 bez regulacji z plastikowym wychwytem i kotwicą. no i chyba stał się non-go


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek na tym mechanizmie. Jeden z najdokladniejszych, jakie mam.

W czym przeszkadza ci kompozyt? Mechanizm normalnie sie serwisuje.

Jak trzeba bedzie cos wymienic to sie wymieni, zero znaczenia czy to plastik czy metal.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co w sieci widziałem to właśnie serwis jest problematyczny, głównie cenowo (w stosunku koszt serwisu do wartości zegarka) no i dochodzi brak regulacji. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm sie normalnie reguluje - tyle, ze inaczej. Sa dwie srubki, ktore przesuwa sie w strone osi obrotu badz na zewnatrz przyspieszajac badz spowalniajac mechanim.

 

image.png.b02e476340a7e54b7fb3c294e6eb3ea9.png

 

Wymagane jest specjalne narzedzie blokujace balans, bez niego odkrecanie tych srubek moze uszkodzic balans - zegarmistrz musi je miec na stanie.

 

Koszt serwisu wg cennika Tissot to 190 CHF, biorac pod uwage, ze kwarc kosztuje 120 CHF to jakos nie widze tej nieoplacalnosci serwisowania :)

 

image.thumb.png.9d6e378bab0dc1c330bc45de04b29daf.png

 

 

Jak sie podoba to brac, tylko serwisowac u zegarmistrza a nie kowala :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi jakieś 26% wartości zegarka skoro PRX ma kosztować +/- 720 CHF. Dzięki za dyskusję będę się zastanawiał jak będą dostępne.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze pelny serwis robisz raz na 5-7 lat wychodzi ci w przeliczeniu na miesiac uzywania zegarka nie az tak duzo, plus to ceny ze Szwajcarii.

Ostatni pelny serwis dla mechanizmu 3-wskazowkowego, jaki robilem w PL 2 lata temu u swojego zegarmistrza (ma autoryzacje kilku marek Swatch Group) kosztowal 240 pln.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Biorac pod uwage, ze pelny serwis robisz raz na 5-7 lat wychodzi ci w przeliczeniu na miesiac uzywania zegarka nie az tak duzo, plus to ceny ze Szwajcarii.

Ostatni pelny serwis dla mechanizmu 3-wskazowkowego, jaki robilem w PL 2 lata temu u swojego zegarmistrza (ma autoryzacje kilku marek Swatch Group) kosztowal 240 pln.

 

Ceny w Polsce:

Koszt usługi (tissotwatches.com)

Pełny serwis dla mechanizmu 3-wskazówkowego to 720 zł.

Edytowane przez Smurf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smurf napisał(-a):

Pełny serwis dla mechanizmu 3-wskazówkowego to 720 zł.

 

czyli defacto przelicznik z CHF po jakimś starszym kursie. 24% spodziewanej ceny mechanicznego PRX'a. No nic będę myślał jak zobaczę na żywo.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hogg napisał(-a):

Unitas a21f0173917170283ce65f90b8a72c76.jpg

Hogg
 

To metoda noszenia zegarka chyba dla onanistów sprzętowych.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.