Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do klubu. Jest jeszcze parę innych.

 

DSC02691-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, prośba o pomoc w identyfikacji rocznika zegarka ze zdjęć. Zegarek to kieszonkowy Tissot 15 kamieni. Jeśli ktoś posiada także widzę odnośnie sprawdzonego zegarmistrza w Trójmieście, któremu można by powierzyć ten model bardzo proszę o kontakt.
Z tego co wiem jest to zegarek po dziadku mojej narzeczonej. Prawdopodobnie przedwojenny. Sprawny, wymaga jednak czyszczenia i konserwacji.a162407d5e10ca1c1be6e94947a1c3a6.jpge48cf2977551c66758580f021c7c5cd0.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 09:37, Istvan napisał(-a):

Dołączam do klubu. Jest jeszcze parę innych.

 

 

Bardzo ładne zdjęcie sympatycznego zegarka.

 

6 godzin temu, mathew napisał(-a):

Witajcie, prośba o pomoc w identyfikacji rocznika zegarka ze zdjęć. Zegarek to kieszonkowy Tissot 15 kamieni. Jeśli ktoś posiada także widzę odnośnie sprawdzonego zegarmistrza w Trójmieście, któremu można by powierzyć ten model bardzo proszę o kontakt.
Z tego co wiem jest to zegarek po dziadku mojej narzeczonej. Prawdopodobnie przedwojenny. Sprawny, wymaga jednak czyszczenia i konserwacji.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Wydaje mi się, że to może być mechanizm z tej serii: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Tissot_18_sav

A zatem lata między 1920 a 1933 (porównanie numerów może dać bardziej szczegółową odpowiedź).

 

Nie wiem, czy ktoś wklejał już tu linka do artykułu sprzed niemal dwóch lat. To bardzo dobra recenzja chyba najfajniejszego Tissota w tym stuleciu, okraszona w dodatku znakomitymi zdjęciami:

https://zegarkiipasja.pl/artykul/18673-recenzja-tissot-heritage-1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wydaje mi się, że to może być mechanizm z tej serii: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Tissot_18_sav
A zatem lata między 1920 a 1933 (porównanie numerów może dać bardziej szczegółową odpowiedź).
 
Może się zgadzać, znalazłem rozpiskę numerów seryjnych Tissota i wskazuje ona na lata 1929-1930

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, prośba o pomoc w identyfikacji rocznika zegarka ze zdjęć. Zegarek to kieszonkowy Tissot 15 kamieni. Jeśli ktoś posiada także widzę odnośnie sprawdzonego zegarmistrza w Trójmieście, któremu można by powierzyć ten model bardzo proszę o kontakt.
Z tego co wiem jest to zegarek po dziadku mojej narzeczonej. Prawdopodobnie przedwojenny. Sprawny, wymaga jednak czyszczenia i konserwacji.a162407d5e10ca1c1be6e94947a1c3a6.jpg&key=e2f5e674dd8aee3e8d6944189197867e527117cc77819bb2925cfde180894df7e48cf2977551c66758580f021c7c5cd0.jpg&key=b0ae9374e1ee014b8ef59ee87f7e9160c09b05546339e979be93cca94159b58a

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Piękny, gratuluję narzeczonej, dziadka i zegarka :)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi Tissot z odzysku.

 

Króciutko - jakość wyższa niż dzisiejszego odpowiednika.

 

DSC03105.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości, to...

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, estor napisał(-a):

To chyba pytanie retoryczne ;):D, brać i się cieszyć świetnym zegarkiem!!

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu, Tissot był moim pierwszym zegarkiem mechanicznym kupionym za własne pieniądze. Teraz wracam do tej marki dzięki zegarkowi, który mnie zauroczył. Nie przeszkadza mi nawet to, że to kwarc. 

Gerald Genta był geniuszem ponad wszelką wątpliwość.

 

DSC02375.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRX jest genialny i mam wrazenie, ze proste tarcze w kwarcu sa ladniejsze niz clou de Paris w automatach.

Jakosc szlifow jest na bardzo wysokim poziomie, ogolnie mam wrazenie, ze ten model wyglada na drozszy niz jest.

 

Wrzucaj jak najwiecej fotek nadgarstkowych :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Gio napisał(-a):

Gerald Genta był geniuszem ponad wszelką wątpliwość.

 

ja czekam na waffle dial w mechaniku - bardzo jestem ciekawy jak to bedzie wygladalo. Ponoc maja byc w czerwcu...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jan napisał(-a):

 

ja czekam na waffle dial w mechaniku - bardzo jestem ciekawy jak to bedzie wygladalo. Ponoc maja byc w czerwcu...

 

Zdecydowałem się na kwarca właśnie dlatego, że tarcza w automacie kompletnie mi się nie podoba. To jest stosunkowo tani zegarek, więc skoro na zdjęciach wygląda tak sobie, to nie spodziewam się szału w realu.

No i kolor ze szlifem w tej mojej wersji jest bajka.

37 minut temu, cordi7 napisał(-a):

PRX jest genialny i mam wrazenie, ze proste tarcze w kwarcu sa ladniejsze niz clou de Paris w automatach.

Jakosc szlifow jest na bardzo wysokim poziomie, ogolnie mam wrazenie, ze ten model wyglada na drozszy niz jest.

 

Wrzucaj jak najwiecej fotek nadgarstkowych :)

 

 

Tak, wyglądem ten zegar mocno nadrabia.

 

Kurde, nie robię fot nadgarstkowych. Chyba się muszę przestawić 😉

30 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Do pełni szczęścia brakuje tylko odrobinę mniejszego rozmiaru 🙂

 

Chyba większego 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ta  kwarcowa tarcza w PRX jest zdecydowanie ładniejsza niż w nadchodzącym automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Do mojej kolekcji dołączył właśnie Gentleman, czarny, w kwarcu. Polecam każdemu (kupiłem go za 1400 zł, paragon, nówka). Kto szuka zegarka w dobrych $$ - prezentuje się świetnie, jest wygodny, czytelny i pasuje do wszystkiego.

 

Myślałem o automacie ale cena wzięła górę z rosądku - i nie mówię tego z pryzmaty przechwałek 'i tak mnie stać ale wziąłem tańszy'. Po prostu zależało mi na wyglądzie oraz wykonaniu zegarka. Przy różnicy cenowej '1 automat = 2 x cena kwarca' decyzja mogła być tylko jedna :).

174132940_466344851275325_7414625097718523017_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarty Tissot, wyszarpany z lombardu. To była dopiero przygoda.

 

DSC03331-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2021 o 11:54, Gio napisał(-a):

Wiele lat temu, Tissot był moim pierwszym zegarkiem mechanicznym kupionym za własne pieniądze. Teraz wracam do tej marki dzięki zegarkowi, który mnie zauroczył. Nie przeszkadza mi nawet to, że to kwarc. 

Gerald Genta był geniuszem ponad wszelką wątpliwość.
 

 

Świetne zdjęcie. Moim zdaniem również kwarcowa wersja wygląda ładniej.

 

51 minut temu, Istvan napisał(-a):

Czwarty Tissot, wyszarpany z lombardu. To była dopiero przygoda.

 

 

O, to może napisz scenariusz kolejnego odcinka:

 

7803579.6.jpg

 

;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknęło mi gdzieś, że wyszedł w zieleni:

 

6F1620CF-0AF6-4ACD-ACE6-8A2BDA4F817D.thumb.jpeg.5265319d58e49a4a900a717cfda66643.jpeg

 

2A0E99D8-C6C2-41AC-9CE7-CA110847D8A3.thumb.jpeg.e2ba4a9400cb41691547bd559c6b5740.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.