Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.04.2021 o 10:20, Istvan napisał(-a):

Trzeci Tissot z odzysku.

 

DSC03250-2.jpg

 

Czemu oni nie kontynuują takich pięknych modeli? 🤷

9 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Umknęło mi gdzieś, że wyszedł w zieleni:

 

6F1620CF-0AF6-4ACD-ACE6-8A2BDA4F817D.thumb.jpeg.5265319d58e49a4a900a717cfda66643.jpeg

 

2A0E99D8-C6C2-41AC-9CE7-CA110847D8A3.thumb.jpeg.e2ba4a9400cb41691547bd559c6b5740.jpeg

 

 

 

Udany 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2021 o 11:54, Gio napisał(-a):

Wiele lat temu, Tissot był moim pierwszym zegarkiem mechanicznym kupionym za własne pieniądze. Teraz wracam do tej marki dzięki zegarkowi, który mnie zauroczył. Nie przeszkadza mi nawet to, że to kwarc. 

Gerald Genta był geniuszem ponad wszelką wątpliwość.

 

 

 

W dniu 19.04.2021 o 12:12, cordi7 napisał(-a):

PRX jest genialny i mam wrazenie, ze proste tarcze w kwarcu sa ladniejsze niz clou de Paris w automatach.

Jakosc szlifow jest na bardzo wysokim poziomie, ogolnie mam wrazenie, ze ten model wyglada na drozszy niz jest.

 

Wrzucaj jak najwiecej fotek nadgarstkowych :)

 

 

Model PRX od razu przykuł moją uwagę, a niebieska tarcza mnie zauroczyła. Przyznam, że nie widziałem go na żywo (pozamykane sklepy...), ale na zdjęciach wygląda cudnie!
Mój zapał trochę minął, gdy sprawdziłem werk - ETA F06.115 na... trzech kamieniach... Trochę słabo. Na filmikach z youtube widać, że sekundnik nie trafia w indeksy (nie mam aż takiej manii, żeby mi to bardzo przeszkadzało, ale przesunięcie jest dosyć spore), a tarcza już tak ładnie nie wygląda. Moim zdaniem troszkę przesadzili też z rozmiarem (38 mm byłoby idealne). Do tego minusem jest brak zakręcanego dekielka. Aha, no i cena! 1700 zł za prostego quartza to chyba lekka przesada. Czarną wersję można znaleźć za ok. 1300 zł. Alternatywą będzie wersja z automatycznym mechanizmem, ale nie przekonuje mnie powermatic... Jak żyć? ;)

Mam jednak nadzieję na przymiarki, gdy obostrzenia covidowe zostaną zniesione. Może zmienię zdanie, choć coraz bardziej zaczyna mi się podobać wersja srebrna...

Tissot-PRX-watches-26.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Walter_87 napisał(-a):

 

 

Model PRX od razu przykuł moją uwagę, a niebieska tarcza mnie zauroczyła. Przyznam, że nie widziałem go na żywo (pozamykane sklepy...), ale na zdjęciach wygląda cudnie!
Mój zapał trochę minął, gdy sprawdziłem werk - ETA F06.115 na... trzech kamieniach... Trochę słabo. Na filmikach z youtube widać, że sekundnik nie trafia w indeksy (nie mam aż takiej manii, żeby mi to bardzo przeszkadzało, ale przesunięcie jest dosyć spore), a tarcza już tak ładnie nie wygląda. Moim zdaniem troszkę przesadzili też z rozmiarem (38 mm byłoby idealne). Do tego minusem jest brak zakręcanego dekielka. Aha, no i cena! 1700 zł za prostego quartza to chyba lekka przesada. Czarną wersję można znaleźć za ok. 1300 zł. Alternatywą będzie wersja z automatycznym mechanizmem, ale nie przekonuje mnie powermatic... Jak żyć? ;)

Mam jednak nadzieję na przymiarki, gdy obostrzenia covidowe zostaną zniesione. Może zmienię zdanie, choć coraz bardziej zaczyna mi się podobać wersja srebrna...

Tissot-PRX-watches-26.jpg

 

Przecież sklepy poza galeriami handlowymi działają normalnie. Ja swojego oglądałem i kupowałem właśnie w takim sklepie. Każdy rozsądny sprzedawca sprzeda Ci go za 1300 zł. A mechanizm czy dokładność wykonania? To jest tani zegarek.

Niebieska tarcza moim zdaniem wygląda najlepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 10:20, Istvan napisał(-a):

Trzeci Tissot z odzysku.

 

Piękny, aż mi się oczy zaświeciły, a kostka w planach. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość szlifów nie wyglada źle:


48F1FC79-05A4-40A5-808A-699D40A4E83A.thumb.jpeg.1a451947dcea6d497000e53a44c2d076.jpeg

 

267CB593-4A19-4556-A261-1EE5B979B1C9.thumb.jpeg.2a4f5e46936a33780109e2b25159da0e.jpeg

 

https://www.beansandbezels.com/reviews/tissot-prx-watch-review/
 

W okolicy 300€ to moim zdaniem bardzo fajna propozycja, co do rozmiaru tez bym wolał 38 mm ale obstawiam, że 40 mm znajdzie szersze grono odbiorców więc... :)

 

F1C0693B-9541-4E09-8774-3C2D0DC89DA5.thumb.jpeg.3462759b3b9ba620a8d704bdb5c75258.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gio napisał(-a):

 

Przecież sklepy poza galeriami handlowymi działają normalnie. Ja swojego oglądałem i kupowałem właśnie w takim sklepie. Każdy rozsądny sprzedawca sprzeda Ci go za 1300 zł. A mechanizm czy dokładność wykonania? To jest tani zegarek.

Niebieska tarcza moim zdaniem wygląda najlepiej.

 

 

No właśnie najbliżej mam do galerii (Złote Tarasy, gdzie jest kilka salonów), a po wolnostojących salonach jakoś nie mam ochoty się włóczyć, zwłaszcza, że aura ostatnio nie dopisuje ;)

 

27 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jakość szlifów nie wyglada źle:


 

https://www.beansandbezels.com/reviews/tissot-prx-watch-review/
 

W okolicy 300€ to moim zdaniem bardzo fajna propozycja, co do rozmiaru tez bym wolał 38 mm ale obstawiam, że 40 mm znajdzie szersze grono odbiorców więc... :)

 

 

 

 

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania, tylko co do mechanizmu :mellow:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Walter_87 napisał(-a):

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania, tylko co do mechanizmu :mellow:


To bierz Powermatica - z tego, co kojarzę w tym modelu będzie wariant bez kompozytowych elementów a nawet jeśli - to mam takowy w Chemin des Tourelles i jestem bardzo zadowolony - to jeden z moich najdokładniejszych zegarków, nie ma co się bać. Aha, osobiście wolałbym 28.800 bph i płynniejszy ruch sekundnika ale cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zasadas napisał(-a):

Piękny, aż mi się oczy zaświeciły, a kostka w planach. 

 

Stary, dobry Quadrato sprzed lat. Kupiłem go, bo pasuje do kwarcowego pudełka, które sobie zaplanowałem. No i to model, który był na półkach sklepowych, gdy zaczynałem interesować się zegarkami. Taka podróż sentymentalna.

 

Jak klikniesz w poniższe zdjęcie, może zobaczysz jakieś detale.

 

DSC03483-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest na co popatrzeć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Istvan napisał(-a):

Stary, dobry Quadrato sprzed lat...

 

Szkoda, że to najlepsze już było.

W tej chwili T mnie jakoś nie zachwyca.

Ani polotu, ani finezji.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2021 o 15:04, Sol napisał(-a):

 

Szkoda, że to najlepsze już było.

W tej chwili T mnie jakoś nie zachwyca.

Ani polotu, ani finezji.

 

Gdyby Tissot sięgał odważnie do swojego starego wzornictwa, byłby o parę klas wyżej. Na szczęście jest linia Heritage.

 

Piękny!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PRX kwarcowe całkiem fajne są. Przymierzałem niebieskiego także ale nie podobał mi się odcień tarczy.

294da6f9d0162488dfcbdaa894b4d01e.jpg

5adc43ddae16f6d285d695c10d70ab40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów marki i w ogóle miłośników zegarków.

Od 8 dni jestem posiadaczem TISSOT LE LOCLE POWERMATIC 80 PVD.

Szukałem jakiegoś ładnego, klasycznego zegarka, który będzie cieszył oko oraz serce i....

Znalazłem zegarek z duszą. Takie zegarki mechaniczne mają to coś, duszę i choć nie są super dokładne, to ich sposób wykonania, precyzja, dbałość  o szczegóły, są urzekające. Ten popularny zegarek  jest dla mnie codzienną biżuterią od chwili zakupu! 😄 Oto kilka fotek ( nie jestem profesjonalnym fotografem ).

Jak Wam się podoba?

Pozdrawiam.

20210515_140832.jpg

20210515_140624.jpg

20210515_140757.jpg

20210515_140856.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model le Locle to bardzo ładny zegarek. Po co Ci folie na nim?

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

😂 

A wiesz dlaczego babcia pilota trzymała w folii? 😉

A tak poważnie:

Folie zdjęte, ale zdjęcie telefonem zrobione, nie polerowałem go szmatką do fotki, więc stąd może takie wrażenie.☺️

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Czy orientuje się ktoś jakie dokładnie zmiany zaszły w T-Touch Expert Solar II względem pierwszej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2016 o 10:50, barman_pl napisał(-a):

Te "visodaty" są śliczne :) ... Muszę chyba zakupić ;)

Trochę to trwało ale jest :)

 

 

20210518_204824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuścicie dziadka do towarzystwa? :) Rocznik 1943. W razie zainteresowania będzie na wydaniu :) 

 

DSCF1161-2.thumb.JPG.38966d6743881f7885831c616a73a8fd.JPG

 

DSCF1177-2.thumb.JPG.4d4221635c7b3bc35c8bfa45d4b248cb.JPG

 

DSCF1179-2.thumb.JPG.33c694007bbbf06dd54c072e89c7f95b.JPG

 

DSCF1187-2.thumb.JPG.2ee226a69be60534e29e11d381ebebb3.JPG

 

DSCF1172.thumb.JPG.155a95b0f3adf8834c80b0765362a476.JPG

 

DSCF1173.thumb.JPG.a13cbde086b146b4a51497961d25747f.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hogg napisał(-a):

Piękny, pewnie 34 mm?

Hogg
 

Tak, to klasyczna wersja, bo te jumbo ciężej trafić żeby był taki stan i nie był malowanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny ;) tylko wersję współczesnąa04b190b85616ee2657815e140d57304.jpg

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.