Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Stylistyka bardzo przyjemna, ale z rozmiarem chyba oszaleli...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy wydaja sie dosc krotkie wiec L2L moze byc na poziomie  51 - 52 mm co jeszcze nie jest tragedia ale zgadzam sie, ze DUZO lepiej to by wygladalo w standardowych 42.

 

Moze to zegarek dla niedowidzacych, ktorzy zapomnieli okularow? Albo zaklada go sie na udo ewentualnie obydwa nadgarstki naraz :D ?

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Pół kilograma kaszy dziennie i trochę wiosłowania przez miesiąc lub dwa i jeszcze będziecie dodatkowych ogniw do bransolety szukać. :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile;)? Pytam w kontekście tego że ten model można kupić używany za 300pln na rynku wtórnym ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Czyli ile;)? Pytam w kontekście tego że ten model można kupić używany za 300pln na rynku wtórnym ;)

Ale o wartość czego pytasz?

Bo ja miałem na myśli to, że Heritage są teraz napompowane marketingowo (co nie zmienia faktu, że są fajne) i kosztują dobrze powyżej 2000zł. Ten Z173 zgaduję, że kosztował dobrze poniżej 1000zł jako nówka a używki jak sam wiesz są za "grosze" do wyrwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pytam oczywiście o cenę zegarka na której bazujesz pisząc że kosztowałby dwa razy tyle. W 2006 mechaniczny heritage 1952 kosztował 3k pln, czyli używka chodzi teraz mniej wiecej po tyle samo, tak jako ciekawostka, oczywiście 3k w tamtych latach to było dwa razy więcej jak teraz. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

No pytam oczywiście o cenę zegarka na której bazujesz pisząc że kosztowałby dwa razy tyle.

Rzuciłem to jako bezpieczną wartość, nie znając na 100% ceny tego modelu z lat 80-tych :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Tissocika tylko w wersji z miedzianą tarczą - komplecik z pudełkiem czerwonym 🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Mam takiego Tissocika tylko w wersji z miedzianą tarczą - komplecik z pudełkiem czerwonym 🤩

 

Miedziane są dużo rzadziej widywane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takiego Tissocika tylko w wersji z miedzianą tarczą - komplecik z pudełkiem czerwonym 
Możesz się pochwalić jakąś fotką? Jak on wygląda?

Wysłane z mojego CPH1951 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zagościł Tissot heritage Lizboa na Pesseux 7001, ale nie mój styl, także jakby ktoś był chętny pisac na pw

 

_20210714_120425.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Mam pytanie dotyczące baterii. Ma ktoś może T101410A i jest w stanie podpowiedzieć co montować jako zasilanie? W tej chwili mam Sony SR920SW. Nie wiem co było oryginalnie, bo jest po wymianie u zegarmistrza. Teraz chciałem wymienić samodzielnie i w instrukcji jak byk stoi:

 

Średnia żywotność akumulatora litowego wynosi ponad 10 lat. Nigdy nie należy go zastępować zwykłą baterią zawierającą tlenek srebra, gdyż pociągnęłoby to za sobą nieodwracalne uszkodzenie mechanizmu zegarka.

 

To jak to jest? Przy czym oryginalna na pewno nie działała 10 lat. Ale może być tak, że to się odnosi do Autoquartz, a wymieniony model to zwykły kwarcowy. Tylko tak mało czytelnie to napisali co do czego się odnosi (zwykły kwarcowy nie ma podpunktu "zasilanie". 

Drugie pytanie - czy można stosować w tym zegarku baterię CR?

 

I ewentualnie jaką firmę polecacie do tego zegarka. Duracell? Renata? Maxell?

Edytowane przez Scul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2021 o 22:58, Masu napisał(-a):

 

Miedziane są dużo rzadziej widywane :)

 

W dniu 13.07.2021 o 23:10, graf83 napisał(-a):

Możesz się pochwalić jakąś fotką? Jak on wygląda?

Wysłane z mojego CPH1951 przy użyciu Tapatalka
 

Taki ło - lata gdzieś 70te tak jest opisywany, mechanizm podobno jeszcze ten porządny według majstra,nawet naklejka się uchowała 

IMG_20210717_175751.jpg

IMG_20210717_175840.jpg

IMG_20210717_180031.jpg

IMG_20210717_180345.jpg

IMG_20210717_180417.jpg

IMG_20210717_180442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafalmosty: piękny Le Locle. Gdzie wyhaczyles? Gratuluję

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.