Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje, ja wciąż nie mogę się nadziwić ze ten model daje tak wiele 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jorguś77 rewelacyjny jest, wrzucisz fotke na rece? Jakby mial z milimetr - dwa mniej i krotszy L2L bylby idealny a tak - tylko swietny :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ciut mniejszy byłby lepszy, aż się dziwię że to piszę 😱

641856BE-B5BC-4F88-AC45-D9C4833F092D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś najfajniejszą wersję, bardzo mi się podoba. Zdziwiła mnie jednak jego wielkość, gdy mierzyłem kilka tygodni temu. Jak lubię duże zegarki, tak ten faktycznie mógłby być mniejszy.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2021 o 16:10, jimmibaton napisał(-a):

Zapisuję się do klubu emoji4.png

9889f87c19908b60ce55b77baabd9ad1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Gratki, super jest ten PRX!


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Gratki, super jest ten PRX!

Dziękuję :)

45a49fa8661a3e03899df4239985b90d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

IMG_20211225_150223-01.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hogg napisał(-a):

 

:)

 

 

Bardzo podoba mi się ten Unitas. Gdyby położyć go na wystawie u zegarmistrza w latach 40-tych ubiegłego wieku, to jego widok nikogo by nie zdziwił. Żadnych głupot typu okno daty, zbędnych napisów typu "mechanical" czy "heritage" na tarczy i do tego stare logo. Tylko te długaśne uszy mogą przerażać niejednego małonadgarstkowca haha 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!


To mój pierwszy post na tym forum, chociaż przeglądam je już od paru miesięcy :) Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem kupna zegarka, a że podczas świąt łatwiej sobie usprawiedliwić wydawanie pieniędzy, to przyszło mi znacznie łatwiej dokonać zakupu :)

 

Miał być Tissot i już. Od początku sobie ustaliłem, że mój pierwszy "lepszy" zegarek będzie tej marki. Nie byłem specjalnie nastawiony na żaden konkretny model, ale zdecydowanie odpadał automat. Zegarek będzie noszony "na zmianę" ze Smartwatchem, więc nakręcanie automatu co drugi/trzeci dzień zupełnie u mnie odpada. Być może kiedyś się skuszę na automat + rotomat, ale to jeszcze nie ten moment :) 

 

Z racji tego, że Tissot nie będzie zakładany codziennie, to nie chciałem też wydawać więcej niż 1000 złotych. Im mniej, tym lepiej, ponieważ jeśli idea posiadania klasycznego zegarka do mnie nie trafi i zegarek będzie noszony rzadziej niż zamierzam, to szkoda, aby leżał w szafce i się marnował.

 

Szybkie przejście po popularnych portalach i jest. Tissot Tradition w kolorze różowego złota z białą tarczą. Nówka, na gwarancji, znacznie poniżej mojego założonego budżetu. Co prawda wcześniej nie brałem pod uwagę tego koloru i brązowego paska, ale na zdjęciach prezentuje się całkiem nieźle. Ma być noszony tylko do bardziej eleganckiego ubioru, zatem uznałem, że zaryzykuję. 

 

No i bah! Dzisiaj przyszedł, rozpakowałem go i na pierwszy rzut oka wygląda na prawdę dobrze. Później trochę zabawy z mechanizmem motylkowym, żeby wszystko ładnie dopasować i na rękę. Tissot zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, jest elegancki, ale myślę, że bez problemu wpasuje się nawet w smart casual. Jedyne co mogę mu mieć do zarzucenia, to, że mógłby być o 1-2mm mniejszy, jednak z racji tego, że jestem przyzwyczajony do Smartwatcha 44mm oraz dawno temu miałem jakiegoś Timexa 42mm, to tego rozmiaru zbyt nie odczuwam. Poza tym, mam plan przybrać trochę na masie, to myślę, że będzie leżał jeszcze lepiej :) 

 

IMG_0131.thumb.jpeg.aafc2d15ef0106b441a24792107662e1.jpeg

 

IMG_0127.thumb.jpeg.2e1378bc3442ffe6ddb8004a7ae2a6ac.jpeg

 


Podsumowując, zdecydowanie bardziej mi trafił w gusta niż się tego spodziewałem. Przed znalezieniem tej oferty w ogóle nie dopuszczałem takiego zestawienia kolorystycznego. Wychodzi na to, że warto czasem zaryzykować.

 

Pozdrowienia dla wszystkich :) 

 

 

 

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

Pozdrowienia dla wszystkich :)


Pozdrowienia i gratulacje, niech się dobrze nosi.


Do garnituru faktycznie wydaje się być nieco przyduży, ale to jest problem tylko wówczas, gdy Tobie samemu to przeszkadza. Jak chcesz go trochę ożywić, by zakładać go częściej, to pomyśl nad jakimś fajnym paskiem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rads napisał(-a):


Pozdrowienia i gratulacje, niech się dobrze nosi.


Do garnituru faktycznie wydaje się być nieco przyduży, ale to jest problem tylko wówczas, gdy Tobie samemu to przeszkadza. Jak chcesz go trochę ożywić, by zakładać go częściej, to pomyśl nad jakimś fajnym paskiem 😉


Dzięki! W pełny garnitur wskakuję stosunkowo rzadko, więc pomyślę o dodatkowym pasku.

 

Jaki kolor by najbardziej pasował, aby go zrobić bardziej uniwersalnym? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam od pół roku, a nie dołączyłem do klubu! W środku kaliber 2030 - pierwszy w historii Tissota, in-house'owy werk kwarcowy, oparty o rozwiązania mechaniczne i...omegowy MecaQuartz.
 



Extra! Po ile toto chodzi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rafi napisał(-a):


Extra! Po ile toto chodzi?

 

Podziękował :) Przy vintage cennika nie ma, ja za swojego dałem jakieś kilkaset złotych tak więc na pewno okazyjnie kupiony, tym bardziej, że ten mega nietypowy werk działa w moim łącznie ze wszystkimi funkcjami (swoją drogą zmiana minut to jest niezła historia :D) 

TISSOT SEASTAR 2030 QUARTZ 1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się złamałem i wracam do klubu po ładnych kilku latach nieobecności ;) 

 

00A91FE6-88E1-463F-A622-950B2EA46564.thumb.jpeg.632839458c341f1c6e16b008fe084970.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubileum z 1953 linia wypuszczona dla uczczenia stulecia istnienia firmy 😀

 

DSC_0483.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, orlis napisał(-a):

W końcu się złamałem i wracam do klubu po ładnych kilku latach nieobecności ;) 

 

 

 

Bardzo dobra decyzja! Ta tarcza jest świetna.

 

3 godziny temu, Piotoman napisał(-a):

Również zapisuję się do klubu. Długo się zastanawiałem jakiego wybrać, ale warto było czekać.

 

 

Gratulacje, piękny zegarek. Prawie wszystko z 516 w nazwie jest świetne, ale takie vintage rozbijają system na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.