Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami o Le Locle z tarczą z masy perłowej z indeksami z diamencików. Może się komuś kiedyś przydadzą... Zakup zupełnie nieplanowany. Obok kawiarni, którą z mężem systematycznie odwiedzamy jest salon Swatcha, który równie systematycznie jak kawiarnię "zaliczamy". Szybki przegląd co nowego w gablotach... i kolejny zakup zrealizowany. A teraz do rzeczy - w piątek znów kawa... i Pani z obsługi Swacza pokazała nam kolejny egzemplarz "mojego" Le Locle. Tarcza "płaska", nie mieniąca się w świetle kolorami. Morał oczywisty - tarcza z masy perłowej, tarczy z masy perłowej nie równa. Jeśli więc jakiś Le Locle dla Was drogie koleżanki, lub dla Waszych Pań drodzy koledzy Was nie oczarował, to nie poddawajcie się. Gdzieś czeka na Was egzemplarz idealny 😉

1655728330405.jpg

1655728357755.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoceniana strona prxa

 

 

IMG_20220701_214456.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rzadziej pokazywana, czy niedoceniona… nie wiem, ja tam doceniam Tissota, że dał taką bransoletkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie o to mi chodziło, niedoceniana na zdjęciach :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jan napisał(-a):

Niedoceniana strona prxa

Mysle, ze doceniana - szczegolnie przez kazdego posiadacza 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20220711_092705.jpg

IMG_20220711_092555.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220712_232155_edited.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2022 o 13:28, kaponier napisał(-a):

Witam 

Czy ktoś z Panów posiada zegarek Tissot Heritage Navigator Cosc Chronometr 160Th Anniversary i mogłby się podzielić swoimi wrażeniami uwagami (polecam bo/ nie polecam bo)?

Jak dla mnie prezentuje się całkiem ładnie i jest atrakcyjny cenowo, pytanie tylko czy wykonanie jest solidne i czy w trakcie eksploatacji komuś jakieś cyrki nie wyniknęły?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

 

Tisott.jpg.d2ee3bf598e9dc6c6af598d1b641e795.jpg

 

 

Witam 

Zakupiłem w końcu tego Tisotta, jestem już z nim kilka miesięcy i chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami:

- wykonanie zegarka i dbałość o szczegóły na wysokim poziomie. Opisy i cyferki czytelne i nie rozmazane. Zegarek ma bardzo vintagowe zacięcie i pomimo że- jak to stwierdził jeden z moich znajomych: „wygląda jak koło z amerykańskiego oldtimera” to uważam że wyróżnia się na tle dzisiejszych, modnych zegarków. Oczywiście żeby go kupić trzeba kochać tą „inność” więc raczej nie będzie on dla wszystkich. Dodatkowy plus za fakt że jest to limitowana edycja na 160 rocznicę – jest to dodatkowy plus inwestycyjny ponieważ jest małe prawdopodobieństwo że ten sam zegarek zostanie wypuszczony ponownie (jeśli już będzie to edycja na 170 lub inną dalszą rocznicę)

- koperta wielkościowo jest ok, ładnie leży na nadgarstku jednak jest jeden mankament – duży, polerowany bezel. Mimo że wygląda bardzo estetycznie to niestety szybko zbiera rysy i z racji wysokiego połysku są one bardzo widoczne. Raczej nie polecałbym tego zegarka jako daily watch bo zwyczajnie szybko się porysuje. Sama koperta nie jest ciężka i dosyć cienka, jednak nie sprawia wrażenia „taniochy za dychę”

- z mechanizmem nie mam problemów bo chodzi równo i w miarę dokładnie (to samo tarcza z czasem na świecie) jednak muszę skonsultować się z jubilerem u którego kupiłem, ponieważ koronka wogóle nie nakręca naciągu (trzeba chwilę poruszać wachnikiem żeby zegarek ruszył). Może to wada a może tak powinno być...się okaże...

- tył również wygląda bardzo ładnie – miedziany kolor wachnika i grawerki w vintagowym stylu robią robotę. Fajnie też że zostawili przeszklony dekiel bo mogli przecież zamknąć go metalową pokrywką

- koronka nie wbija się w nadgarstek wiec jest ok

- kolejny mankament to ten że cicho "cyka" - lubię słyszeć zegarek w chwilach gdy jest cicho , tutaj jednak trochę tego brakuje..

- pasek to kolejny mankament – jest mega niewygodny i słabo układa się na ręce, ma też tendencję do przekręcania. Pomimo zapięcia motylkowego ze starym logiem Tissot, ja będę pasek zmieniał na wygodniejszy. Oryginalny pójdzie po prostu do pudełka

- za tę cenę (kupiłem z 20% przeceną) uważam że stosunek jakości do ceny jest na umiarkowanym poziomie. Oczywiście ten zegarek jest "inny" więc nie będzie wszystkim się podobał ale to już kwestia gustu. Dodatkowym fajnym motywem jest fakt że do pudełka dodali książeczkę z historią Tissota.

Czy kupiłbym drugi raz? myślę że tak bo jednak za tą cenę (mówię o przecenionym) dostaje się całkiem dobrą jakość wykonania. Dodatkowo jest go mało na rynku więc jest dobrym kandydatem na inwestycję – ale czy to się sprawdzi okaże się za kilka lat. Na razie trochę poleży u mnie i od czasu do czasu pochodzi po mieście ze mną.

Niemniej  przez te parę mankamentów uważam zakup jako 3,9/5

IMG_20220714_094728.jpg

IMG_20220714_094828.jpg

IMG_20220714_094541.jpg

IMG_20220714_094635.jpg

IMG_20220714_094647.jpg

IMG_20220714_094703.jpg

IMG_20220714_094712.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kaponier napisał(-a):

 

 

Witam 

Zakupiłem w końcu tego Tisotta, jestem już z nim kilka miesięcy i chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami:

- wykonanie zegarka i dbałość o szczegóły na wysokim poziomie. Opisy i cyferki czytelne i nie rozmazane. Zegarek ma bardzo vintagowe zacięcie i pomimo że- jak to stwierdził jeden z moich znajomych: „wygląda jak koło z amerykańskiego oldtimera” to uważam że wyróżnia się na tle dzisiejszych, modnych zegarków. Oczywiście żeby go kupić trzeba kochać tą „inność” więc raczej nie będzie on dla wszystkich. Dodatkowy plus za fakt że jest to limitowana edycja na 160 rocznicę – jest to dodatkowy plus inwestycyjny ponieważ jest małe prawdopodobieństwo że ten sam zegarek zostanie wypuszczony ponownie (jeśli już będzie to edycja na 170 lub inną dalszą rocznicę)

- koperta wielkościowo jest ok, ładnie leży na nadgarstku jednak jest jeden mankament – duży, polerowany bezel. Mimo że wygląda bardzo estetycznie to niestety szybko zbiera rysy i z racji wysokiego połysku są one bardzo widoczne. Raczej nie polecałbym tego zegarka jako daily watch bo zwyczajnie szybko się porysuje. Sama koperta nie jest ciężka i dosyć cienka, jednak nie sprawia wrażenia „taniochy za dychę”

- z mechanizmem nie mam problemów bo chodzi równo i w miarę dokładnie (to samo tarcza z czasem na świecie) jednak muszę skonsultować się z jubilerem u którego kupiłem, ponieważ koronka wogóle nie nakręca naciągu (trzeba chwilę poruszać wachnikiem żeby zegarek ruszył). Może to wada a może tak powinno być...się okaże...

- tył również wygląda bardzo ładnie – miedziany kolor wachnika i grawerki w vintagowym stylu robią robotę. Fajnie też że zostawili przeszklony dekiel bo mogli przecież zamknąć go metalową pokrywką

- koronka nie wbija się w nadgarstek wiec jest ok

- kolejny mankament to ten że cicho "cyka" - lubię słyszeć zegarek w chwilach gdy jest cicho , tutaj jednak trochę tego brakuje..

- pasek to kolejny mankament – jest mega niewygodny i słabo układa się na ręce, ma też tendencję do przekręcania. Pomimo zapięcia motylkowego ze starym logiem Tissot, ja będę pasek zmieniał na wygodniejszy. Oryginalny pójdzie po prostu do pudełka

- za tę cenę (kupiłem z 20% przeceną) uważam że stosunek jakości do ceny jest na umiarkowanym poziomie. Oczywiście ten zegarek jest "inny" więc nie będzie wszystkim się podobał ale to już kwestia gustu. Dodatkowym fajnym motywem jest fakt że do pudełka dodali książeczkę z historią Tissota.

Czy kupiłbym drugi raz? myślę że tak bo jednak za tą cenę (mówię o przecenionym) dostaje się całkiem dobrą jakość wykonania. Dodatkowo jest go mało na rynku więc jest dobrym kandydatem na inwestycję – ale czy to się sprawdzi okaże się za kilka lat. Na razie trochę poleży u mnie i od czasu do czasu pochodzi po mieście ze mną.

Niemniej  przez te parę mankamentów uważam zakup jako 3,9/5

IMG_20220714_094728.jpg

IMG_20220714_094828.jpg

IMG_20220714_094541.jpg

IMG_20220714_094635.jpg

IMG_20220714_094647.jpg

IMG_20220714_094703.jpg

IMG_20220714_094712.jpg

Ładny jest, ale mój ładniejszy 😁😉

 

IMG_20200715_095647.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Callahan napisał(-a):

Ładny jest, ale mój ładniejszy 😁😉

 

IMG_20200715_095647.jpg

 

Ale mój jest bardziej mojszy niż Twojszy ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak mój jest najmojszy... :Dcf62407deff17e8de976c9c30bb5c372.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220714_143046.thumb.jpg.ad8d9c5756ca65280a3707164201028e.jpgIMG_20220714_143152.thumb.jpg.4af2ff5511750e4c5266dc3763dc5164.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jan napisał(-a):

 

I jakie wrażenia, jak się układa na ręce?  Fatycznie taki kloc, jak niektórzy spekulowali?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo nie, tzn wiadomo ze jak sie go ogląda z boku to jest gruby i wagę nieco czuc ale po założeniu to znika. Na moim nadgarstku też nie wydawał sie za duży (lug to lug). Panda zdecydowanie lepiej wypada na żywo niz niebieski ale jakoś nie porwał. Moze za jakiś czas zrobię 2 przymiarkę jak będą juz u nas.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mierzyłem w weekend PRX Chrono niebieskiego i podobnie odpuściłem go zupełnie. Jest dość gruby patrząc z profilu ale całkiem nieźle układa się na nadgarstku przez co nie jest ona problemem. 

Mi zupełnie tarcza nie podeszła, jakaś taka "tania" jest dla mnie. Na pewno kwota jaką sobie życzy za niego Tissot jest mocno wygórowana.  Porównałem go do mierzonego po nim Longinesa Spirit GMT i nawet nie ma startu do niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rmickey napisał(-a):

Nie tylko PRX jest w ofercie :)

2155196d0e52fa4b72fff1240c07f1ed.jpg

 

Mocno nad nim myślę... Tylko ta XII mnie trochę gryzie.

Edytowane przez Seler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim ta XII dodaje smaczku
Dziś tak:6fb69e2bc9968853dfdf8f4a14455611.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.