Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

No to jdziemy... najpierw panda 😁

 

AB1BF02F-62D4-47D3-8EA4-804EDF46BF7C.jpeg

294287C8-0987-4C6F-8EDC-F791CC1179DC.jpeg

14C1F997-7C5C-403F-A6FC-8F39E6A7CBB3.jpeg

199F910F-8C5D-442E-83C4-3DC49F2FA804.jpeg

41C6D78C-C9D4-4520-8DD6-FD3EE4C63AE8.jpeg

2C1EA4E9-E4C2-41B0-9D6B-382B177DE34F.jpeg

2DB865E7-5596-4F03-B57B-C3D1BBB65E04.jpeg

CE9C56E2-36F5-4868-93AC-3149EFC72EA0.jpeg

FD5E81D9-7BEA-434F-8EA7-DB385C556CAB.jpeg

39DAD678-BE41-4A46-A8E6-60741237F378.jpeg


 

A teraz kameleon... 😁

 

A790E70A-A7C6-43B3-BD26-7687A89AB675.jpeg

311E311D-E99F-4C73-9212-3573FFF5F358.jpeg

0CEE128B-E4AE-4DBF-AC58-0D824A8B25B7.jpeg

E8014674-3628-4B57-AD93-BA3C213C9BFF.jpeg

51882C07-3D2B-4319-B276-780A6884C3A8.jpeg


 

I szczerze?? Nie mam pojecia ktorego bym wybral, bo oba mnie na zywo zachwycily 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko jak patrzę na zdjęcia to grubaski niemniej piękne. Jak dla mnie panda wygrywa, jest

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58e60579c63cc5fbfae741752e652826.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Szymon G napisał(-a):

Na moje oko jak patrzę na zdjęcia to grubaski emoji16.png niemniej piękne. Jak dla mnie panda wygrywa, jest emoji123.png

No grubasek jest faktycznie, ale jakos fajnie mi sie ukladal - podobnie jak Omega PO 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme Twoje zdjęcia potwierdzają moje wrażenia z przymiarki lipcowej i biała wygrywa.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jan napisał(-a):

@artme Twoje zdjęcia potwierdzają moje wrażenia z przymiarki lipcowej i biała wygrywa.

No wlasnie moje zdjecia nie sa do konca miarodajne, bo to oswietlenie straszne bylo 😞 i niestety baaaardzo ciezko bylo uchwycic kolory niebieskiego, jednak ja bym dal mu szanse na zywo 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem test chodu prx'a przez miesiąc w apce WatchCheck. Zegarek noszony na zmiane z trzymaniem w rotomacie i srednia wyszła 0,0 s/d . Not bad 😉


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się mocno nad PRX Quartz 40 mm i PRX Automat 40 mm i wybrałem automat ale nie ze względu na mechanizm a na:

 

- szkło z antyrefleksem, które jest w automacie i daje mega kąt widzenia tarczy na plus w automacie, jak plazma i zasrane LCD

- waga i tu najlepsze jest około 7 gr różnicy, quartz jest tylko 7 gram lżejszy od automatu, żąlllllll ten quartz - szkoda to gówno kupować. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź się wyloguj, kwarc prx bardzo udany sikor i ma ładniejszą tarczę niż automat :P

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po problemach z baterią w kwarcu stwierdziłem, że dla kobiety też czas na automat. Obawiam się tylko o wymianę paska kiedy przyjdzie na to czas.
received_618105256360309.thumb.jpeg.f936ff76ee640e975328a6aa26ae5bda.jpeg
Jaki to ref? Wygląda świetnie

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hogg napisał(-a):

Jaki to ref? Wygląda świetnie

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Bellissima T126.207.16.013.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2022 o 07:34, rafalmosty napisał(-a):

Dobrego dnia!

F30CA426-1769-4CAB-BA2A-344CDC1485F1.jpeg

Fajny sikor, nakręcasz go codziennie? Jak sie sprawuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon88 napisał(-a):

Fajny sikor, nakręcasz go codziennie? Jak sie sprawuje? 

Dziękuję. Rzeczywiście fajny. Nie nakręcam go codziennie, a tylko wtedy gdy zamierzam założyć. Mam kilkanaście zegarków w ciągłej rotacji, więc nie mam potrzeby ciągłego utrzymywania go przy życiu😉 to manual, więc on nie musi być tak często w ruchu jak automat. 
Co do tego jak się sprawuje, to na ten moment nie mam żadnych zarzutów. Wszystko mi w nim gra. Do wykonania nie można się doczepić, a czas trzyma dobrze. W tej cenie to bardzo fajna pozycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Dziękuję. Rzeczywiście fajny. Nie nakręcam go codziennie, a tylko wtedy gdy zamierzam założyć. Mam kilkanaście zegarków w ciągłej rotacji, więc nie mam potrzeby ciągłego utrzymywania go przy życiu😉 to manual, więc on nie musi być tak często w ruchu jak automat. 
Co do tego jak się sprawuje, to na ten moment nie mam żadnych zarzutów. Wszystko mi w nim gra. Do wykonania nie można się doczepić, a czas trzyma dobrze. W tej cenie to bardzo fajna pozycja. 

Trochę trzymałem kciuki za to, że Ci się spodoba. Jest to świetnie wyceniona i dobrze zrobiona reedycja, która bardzo sensownie nawiązuje do swojego pierwowzoru. Jedynie rozmiar może niektórych odstraszać, ale jakoś musieli zmieścić manualnego UNITASa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wojtek91 napisał(-a):

Trochę trzymałem kciuki za to, że Ci się spodoba. Jest to świetnie wyceniona i dobrze zrobiona reedycja, która bardzo sensownie nawiązuje do swojego pierwowzoru. Jedynie rozmiar może niektórych odstraszać, ale jakoś musieli zmieścić manualnego UNITASa. 

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Ja osobiście cieszę się, że rozmiar jest taki, a nie inny. Rozmiar wyklucza go, przynajmniej dla mnie, z grona typowych elegantów. Przez rozmiar + fajnie dobrany pasek, obskoczy mniej formalne stylizacje. Czyli ,,znosi  się” częściej😉 

ps: z paskiem do niego już działam, a właściwie Filip działa, a wyniki opublikuję w wątku😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten cygan... Gdyby tylko miał karbowany bezel, ehhh 36d489a78e9bb380429962f8cfa4571d.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te widziałem oczywiście

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zloty karbowany bezel maja tylko te w stali, zarowno w wersji 40 jak i 35 mm.
 
 


Ciekawe jak wygląda sprzedaż tych referencji ze złotymi bezelami.
Dla przyzwoitości mogli tam przynajmniej włożyć werki z COSC, żeby choć trochę uzasadnić cenę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karbowana luneta jest ze zlota. Rolex DJ 41 stal gladki bezel 7.550 EUR - karbowany biale zloto 9.500 EUR, doplata 1.950 EUR.

Tissot PRX 40 mm automat w stali 695 EUR - karbowany zloty bezel 2.095 EUR, doplata 1.400 EUR - powiedzialbym ze podobnie.

 

Karbowany bezel w DJ wazy okolo 10 gramow, gram zlota teraz kosztuje okolo 55 EUR.

https://www.chrono24.com/rolex/bezel-rolex-datejust-41-mens-18k-white-gold-fluted-bezel-102-gram-oyster-ref-126334--id16362754.htm

https://www.bullionbypost.eu/gold-price/current-gold-price/

Czyli wychodziloby, ze sam material wart jest 500 - 600 EUR, do tego dochodzi obrobka, oplata za prestiz itp.

 

A sam Powermatic 80 chodzi bardzo dokladnie - ze nie ma certyfikatu chronometru? Wole dokladny mechanizm bez niz odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic 80 jest bardzo dokładny to fakt, a co do cen za złoty bezel: ciekawe jest ze w styczniu były takie ceny i kursy że wychodziło inaczej :)

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karbowana luneta jest ze zlota. Rolex DJ 41 stal gladki bezel 7.550 EUR - karbowany biale zloto 9.500 EUR, doplata 1.950 EUR.
Tissot PRX 40 mm automat w stali 695 EUR - karbowany zloty bezel 2.095 EUR, doplata 1.400 EUR - powiedzialbym ze podobnie.
 
Karbowany bezel w DJ wazy okolo 10 gramow, gram zlota teraz kosztuje okolo 55 EUR.
https://www.chrono24.com/rolex/bezel-rolex-datejust-41-mens-18k-white-gold-fluted-bezel-102-gram-oyster-ref-126334--id16362754.htm
https://www.bullionbypost.eu/gold-price/current-gold-price/
Czyli wychodziloby, ze sam material wart jest 500 - 600 EUR, do tego dochodzi obrobka, oplata za prestiz itp.
 
A sam Powermatic 80 chodzi bardzo dokladnie - ze nie ma certyfikatu chronometru? Wole dokladny mechanizm bez niz odwrotnie

Niby wszystko się zgadza. Można też na to spojrzeć w ten sposób, że DJ ze złotym bezelem jest droższy od tego ze stalowym o 25%. A w przypadku PRX-a analogiczna różnica to 200%.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ja bym raczej patrzyl na cene 1 g zlota w odniesieniu do ceny modelu stalowego, wtedy:

~55 EUR -> 695 EUR -> 7,9%

~55 EUR -> 7.550 EUR -> 0,72%

W duzym uproszczeniu bazowy stalowy DJ jest 10 razy drozszy wiec procentowy wzrost ceny przez bezel to tez 10 razy mniej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.