Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Tak idąc można dojść nawet do wyliczeń ile kosztuje 1mm złotego bezela (róznica złoto - stal / przez mm koperty) :D

PRX80 40mm: 168,75zł 

DJ 41mm: 235zł 

DJ 36mm: 166,66zł


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo przecież wiadomo, że cena surowca przekłada się wprost proporcjonalnie na cenę dóbr luksusowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 😉 wyliczenie było tylko "for fun" 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo czekał na swoją kolej
c6cb58159ee57feaa0a31586a3b8b526.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2022 o 11:22, cordi7 napisał(-a):

Karbowana luneta jest ze zlota. Rolex DJ 41 stal gladki bezel 7.550 EUR - karbowany biale zloto 9.500 EUR, doplata 1.950 EUR.

Tissot PRX 40 mm automat w stali 695 EUR - karbowany zloty bezel 2.095 EUR, doplata 1.400 EUR - powiedzialbym ze podobnie.

 

Karbowany bezel w DJ wazy okolo 10 gramow, gram zlota teraz kosztuje okolo 55 EUR.

https://www.chrono24.com/rolex/bezel-rolex-datejust-41-mens-18k-white-gold-fluted-bezel-102-gram-oyster-ref-126334--id16362754.htm

https://www.bullionbypost.eu/gold-price/current-gold-price/

Czyli wychodziloby, ze sam material wart jest 500 - 600 EUR, do tego dochodzi obrobka, oplata za prestiz itp.

 

A sam Powermatic 80 chodzi bardzo dokladnie - ze nie ma certyfikatu chronometru? Wole dokladny mechanizm bez niz odwrotnie :)

Super dokładnie 4 dzień chodzi i 1 sekunda spóźnienia, jestem zachwycony prx powermatic 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś wie gdzie we Wrocławiu można na żywo obejrzeć i przymierzyć PRXa? Chodzi za mną wersja złota, ale nie wiem czy nie cygan 640e1de3f9f0ce6473a378828eca7e5f.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hogg napisał(-a):

...ale nie wiem czy nie cygan

Zloto zawsze bedzie "cyganskie" 😉 pytanie jak bedziesz go nosic i do czego, bo do bialej koszuli i marynarki zyska na "szlachetnosci", zas do stroju sportowego bedzie swiecic jak zloty ząb 😁

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr jeden oczywiście. Prawie codziennie (z racji pracy) noszę marynarki, czasem garniak

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Hogg napisał(-a):

Opcja nr jeden oczywiście. Prawie codziennie (z racji pracy) noszę marynarki, czasem garniak

No to super zegarek wybrales 😎😊 Dla mnie prx'y sa niesamowite i bardzo fajne, tylko moze zapiecie nie do konca mi sie podoba 😏  A ja sie przymierzam do chrono, tylko spory jest (grubosc) i do tego cena troche wysoka, jednak alternatywy w tym przedziale cenowym nie znalazlem 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hogg napisał(-a):

Panowie, ktoś wie gdzie we Wrocławiu można na żywo obejrzeć i przymierzyć PRXa? Chodzi za mną wersja złota, ale nie wiem czy nie cygan 640e1de3f9f0ce6473a378828eca7e5f.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 


Chłopie nie rób  tego, jak już ma być złote, to nie imitacja tego szlachetnego metalu, tylko prawdziwe złoto, w przeciwnym wypadku, to jest totalne bezguście, bez obrazy, taka moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20221004_094018_edited.thumb.jpeg.6725bc78068617c7cb2924c3c903cd4a.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie rób  tego, jak już ma być złote, to nie imitacja tego szlachetnego metalu, tylko prawdziwe złoto, w przeciwnym wypadku, to jest totalne bezguście, bez obrazy, taka moja opinia.
Dużo racji w tym co piszesz. Dziękuję za opinię :)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie w końcu udało się przymierzyć mniejszą wersję PRX-a. Bardzo fajny czasomierz. Był tylko jeden, z granatową tarczą. Wolałbym ze srebrną i pozłacanymi wskazówkami i indeksami, ale podobno trzeba zamawiać, bo brakuje części do produkcji, a świetnie się sprzedają. Mimo ceny, którą uważam za ciut zbyt wysoką. A od 1 października ceny miały trochę wzrosnąć.

 

Przymierzyłem też PRX chrono - cudny, ale ogromny!


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał przyjemność porównać na żywo PRX w wersji 40mm oraz 35mm? 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Czy ktoś miał przyjemność porównać na żywo PRX w wersji 40mm oraz 35mm? 

 

Bezpośrednio porównałem te modele

DSC_4084.JPG


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2022 o 12:15, Hogg napisał(-a):

Dużo racji w tym co piszesz. Dziękuję za opinię :)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Moim zdaniem - jak Ci się podoba to kupuj. Ja to właśnie wczoraj zrobiłem i jestem teraz posiadaczem PRXa w złotym kolorze. Zegarek ma się Tobie podobać, każdy ma inny gust! :)

 

15 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

 

Bezpośrednio porównałem te modele

DSC_4084.JPG

 

Dziękuję za zdjęcie! I poniżej nowy nabytek - do niektórych ubiorów będzie fajnym dodatkiem, na pewno ożywienie kolekcji. Jakoś zawsze chciałem mieć Tissota w swojej szkatułce, ale nigdy nic mi w nich nie mogło przypasować od razu przy pierwszej przymiarce - aż do wczoraj.

WhatsApp Image 2022-10-06 at 11.28.30 (5).jpeg

WhatsApp Image 2022-10-06 at 11.29.09 (2).jpeg

WhatsApp Image 2022-10-06 at 11.29.09.jpeg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

I poniżej nowy nabytek - do niektórych ubiorów będzie fajnym dodatkiem, na pewno ożywienie kolekcji. Jakoś zawsze chciałem mieć Tissota w swojej szkatułce, ale nigdy nic mi w nich nie mogło przypasować od razu przy pierwszej przymiarce - aż do wczoraj.

Gratuluje - fajny zegarek 😎

A jaka obecnie teraz cena tego zlotego?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme Dziękuję! W Kruku był za 2400, ale mam stałe zniżki i ostatecznie wyszło 2112.


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 17:06, rafalmosty napisał(-a):

A dla Żony przyszedł taki oto😉

95A86B1E-FEA8-4AB6-A256-F8032D4542BB.jpeg

dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem PRX powermatic 80, jeśli chodzi o mechanizm to jest dla mnie genialny, nam do porównania oriehta big mako i davose ternos 200 i ten powermatic działa mi nieprzeranie od 2tyg a mam pracę biurowa, dodatkowo od kiedy zacząłem sprawdzać jego dokładność chodu czyli od 11 dni spóźnia się tylko 6 sekund. Jestem zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.