Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]jezyk10 [/mention] nosi się całkiem dobrze. Koperta jest dość smukła, a bransoleta bardzo wygodna. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby ucha były lepiej wyprofilowane. Aikon 42, który jest na papierze nieco większy, ale ma bardziej podgięte ucha, leży lepiej. No i pamiętaj, że bransa nie ma żadnej regulacji, poza dwoma półogniwami. Mi akurat udało się dopasować niemal idealnie.

Natomiast samo wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie. Tak wykończone koperty znajdziesz w znacznie droższych zegarkach.
Oczywiście zdarzają się egzemplarze z babolami, jak źle nałożone wskazówki, czy data która zaczyna się zmieniać ok. 22.00, ale w żadnym egzemplarzu, który miałem w ręku, nie widziałem fakapów dotyczących wykonania koperty czy bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi A to ciekawe z tą bransoletą, czytałem, że nie ma mikroregulacji, ale nie wiedziałem, że tylko dwa półogniwa można ruszyć. Następnym razem jak będę w sklepie, to bardziej się temu przyjrzę. Co do Aikona, też nieźle wygląda, ale bardziej pasuje mi koperta w PRX. Porównam je jeszcze na żywo.

 

Wykonanie PRXa robi wrażenie i dostrzegłem to moim, laikowym okiem, co zdecydowanie dobrze świadczy o modelu :D Co do fakapów, to dzięki za informację, zwrócę większą uwagę na to, chociaż ten wczorajszy nie wydawał się schrzaniony w jakikolwiek sposób. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jezyk10 napisał(-a):

Jedyny ból to podniesienie ceny, widziałem że na BF można go było dorwać u Dolinskiego za Ok 2,7k. Teraz cena raczej nieosiągalna, więc trzeba zaczekać na jakieś promo :)

A teraz ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, artme napisał(-a):

A teraz ile?

Cennikowo okolice 3,6k. Podobno można ponegocjować, więc może paręset złotych by zeszli ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

Cennikowo okolice 3,6k. Podobno można ponegocjować, więc może paręset złotych by zeszli ;) 

A chrono tak nie skoczyl... ciekaw jestem czemu 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd ta różnica. Widzę, że na Chrono24 pojawiają się nówki sztuki w dobrej cenie z wysyłką PL. Muszę sprawdzić raz jeszcze jak leży na ręce i będę szukał dobrej oferty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej MSRP była 3250 albo 3300. 2700 to mogła być jakaś promocja.
Co do bransy, to się nie zrozumieliśmy. Można normalnie skrócić o kilka pełnych ogniw. Natomiast bardziej precyzyjna regulacja jest możliwa tylko dzięki dwóm półogniwom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi PRX ale w wersji 35mm. Przymierzałem kiedyś 40mm i zegarek jak dla mnie super ale jako że lubię raczej mniejsze (<39mm) wydał się bardzo masywny. 

 

A 35mm mógłbym na zmianę nosić z żoną .. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jxxer napisał(-a):

Mnie kusi PRX ale w wersji 35mm. Przymierzałem kiedyś 40mm i zegarek jak dla mnie super ale jako że lubię raczej mniejsze (<39mm) wydał się bardzo masywny. 

 

A 35mm mógłbym na zmianę nosić z żoną .. :D

Ja zdecydowałem się na 35mm. Przymierzyłem 40mm i jakoś duży się wydał, a 35mm idealnie. Tyle że kwarc

Opt_IMG_E1936.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

A chrono tak nie skoczyl... ciekaw jestem czemu 🤨

Chrono pojawiło się w sklepach w Polsce już po zeszłorocznych podwyżkach w SG (albo razem z nimi, już dobrze nie pamiętam), więc od razu miało "nową" cenę na metce.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie prx poszybował, jak ja kupowałem w 2021 to był za 3200zł a w CH skąd mam zegarek był za 645 chf co wtedy dawało jakieś 2760zł(?). Swoją drogą ta cena wciąż obowiązuje co przy aktualnym kursie i tak jest sporo taniej niż w Polsce.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jan napisał(-a):

Ładnie prx poszybował, jak ja kupowałem w 2021 to był za 3200zł a w CH skąd mam zegarek był za 645 chf co wtedy dawało jakieś 2760zł(?). Swoją drogą ta cena wciąż obowiązuje co przy aktualnym kursie i tak jest sporo taniej niż w Polsce.

 

Kupowaliśmy z synem PRX Powermatic 80 przed Świętami - był za cenę 3600 zł, ale dostaliśmy fajny rabat. Zaraz się tu pewnie wszystkim narażę, ale ja nie rozumiem ceny tego zegarka. Gdyby kosztował 15 000 zł to bym się nie dziwił i też byśmy kupili. Ten zegarek pod każdym względem prezentuje dużo więcej niż jego cena na to wskazuje. Naprawdę nie wiem dlaczego np. Longinesy z ETA kosztują po kilkanaście tysięcy złotych, a mechaniczny PRX tak mało. Tak długo się już interesuję zegarkami, ale tego nie potrafię zrozumieć.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2023 o 16:32, rafi napisał(-a):

Wcześniej MSRP była 3250 albo 3300. 2700 to mogła być jakaś promocja.
Co do bransy, to się nie zrozumieliśmy. Można normalnie skrócić o kilka pełnych ogniw. Natomiast bardziej precyzyjna regulacja jest możliwa tylko dzięki dwóm półogniwom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki za wyjaśnienie :)

 

21 godzin temu, Jan napisał(-a):

Ładnie prx poszybował, jak ja kupowałem w 2021 to był za 3200zł a w CH skąd mam zegarek był za 645 chf co wtedy dawało jakieś 2760zł(?). Swoją drogą ta cena wciąż obowiązuje co przy aktualnym kursie i tak jest sporo taniej niż w Polsce.

 

Nie wiem dokładnie jak poruszał się kurs CHF, ale na sprzęcie elektronicznym było widać, że słaby złoty odbił się na wielu sprzętach. Producenci zaktualizowali cenniki jak za 1USD trzeba było zapłacić prawie 5 złotych i tak już zostało... Być może w tym przypadku jest podobnie.

 

33 minuty temu, mylof napisał(-a):

 

Kupowaliśmy z synem PRX Powermatic 80 przed Świętami - był za cenę 3600 zł, ale dostaliśmy fajny rabat. Zaraz się tu pewnie wszystkim narażę, ale ja nie rozumiem ceny tego zegarka. Gdyby kosztował 15 000 zł to bym się nie dziwił i też byśmy kupili. Ten zegarek pod każdym względem prezentuje dużo więcej niż jego cena na to wskazuje. Naprawdę nie wiem dlaczego np. Longinesy z ETA kosztują po kilkanaście tysięcy złotych, a mechaniczny PRX tak mało. Tak długo się już interesuję zegarkami, ale tego nie potrafię zrozumieć.

 

Na jaki rabat można liczyć przy zakupie PRX? Co do samej ceny, często spotykam się z taką opinią na zagranicznych forach: "this is a real steal deal", etc.  Trochę poczytałem o samej marce i nowym CEO i wygląda na to, że chcieli namieszać na rynku, chcieli, żeby znowu ludzie mówili o marce i wychodzi na to, że udało im się to. Pewnie seria PRX będzie kontynuowana długo w wielu różnych wersjach. 

 

Co do samego podejścia, nie myślę, że masz się czym narazić. W końcu tak jak napisałeś, jest wiele zegarków, których ceny nie można uzasadnić, tutaj jest trochę na odwrót, mógłbyś uzasadnić nawet droższa metkę. To dobrze świadczy i cieszę się, że aż tak ten zegarek pasuje :) Co do samej ceny, po prostu nie lubię płacić cen z metki, często szukam dobrych promocji lub czegoś lekko używanego. Nie lubię również jak moje rzeczy tracą zanadto na wartości, a prawdopodobna ewentualna strata przy sprzedaży tego zegarka kupionego w pełnej cenie będzie liczyła się w 1XXX zł. Takie moje skrzywienie, nawet jeśli wiem, że ten zegarek miałby nigdy nie zostać odsprzedany, to i tak będę czekał, aż uda mi się go wyrwać w satysfakcjonującej cenie :D 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mylof Nie no 15 tyś to chyba jednak przesada jakkolwiek by dobrze nie mówić o prx. Mechanizm jest swietnie wyregulowany i trzyma czas ale jednak jest zmodyfikowaną i uproszczona wersją ety 2824.

 

Generalnie tez nie rozumiem producentów wrzucających ete do wyśrubowanych cenowo zegarków 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

Na jaki rabat można liczyć przy zakupie PRX?

 

 

Dostaliśmy rabat 600 zł, ale właściciel salonu w którym kupowaliśmy to mój znajomy. Twierdzę, że w tej cenie to najlepszy zegarek jaki można kupić, nawet jeśli się komuś taki design nie podoba. Syn jest zachwycony, a ja razem z nim. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na poziomie 3k uważam, że cena jak za nowy jest dobra, niech się nosi synowi jak najlepiej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jan napisał(-a):

@mylof Nie no 15 tyś to chyba jednak przesada jakkolwiek by dobrze nie mówić o prx. Mechanizm jest swietnie wyregulowany i trzyma czas ale jednak jest zmodyfikowaną i uproszczona wersją ety 2824.

 

Generalnie tez nie rozumiem producentów wrzucających ete do wyśrubowanych cenowo zegarków 

 

Mnie właśnie chodzi o to, że zegarki na ETA potrafią kosztować po 7,8, 10 czy kilkanaście tysięcy złotych. Dlaczego tak świetnie wykonany PRX, z tak wspaniałą tarczą, z nową wersją ETA, kosztuje tylko 3600 ? Ja tego nie pojmuję. 

9 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

W takim razie na poziomie 3k uważam, że cena jak za nowy jest dobra, niech się nosi synowi jak najlepiej :) 

 

Dziękuję ! Mam w rodzinie nowego zegarkomaniaka !

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mylof napisał(-a):

Mnie właśnie chodzi o to, że zegarki na ETA potrafią kosztować po 7,8, 10 czy kilkanaście tysięcy złotych. Dlaczego tak świetnie wykonany PRX, z tak wspaniałą tarczą, z nową wersją ETA, kosztuje tylko 3600 ? Ja tego nie pojmuję. 


Przyjmujesz, że to PRX jest zbyt tani? A może to inne zegarki są zbyt drogie? ;)

A ciut nieco poważniej - sprzedajesz parametrami, siłą / magią marki albo jednym i drugim.

Breitling wkłada ETY przy swoich cenach bo a) zegarek to więcej niż suma składników i b) może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mnie właśnie chodzi o to, że zegarki na ETA potrafią kosztować po 7,8, 10 czy kilkanaście tysięcy złotych. Dlaczego tak świetnie wykonany PRX, z tak wspaniałą tarczą, z nową wersją ETA, kosztuje tylko 3600 ? Ja tego nie pojmuję. 
 
Zegarek jest na przyzwoitym jak za 3k poziomie, nic więcej. Ergonomia koperty wraz z bransoleta jest raptem średnia, co przekłada się na równie przeciętny komfort noszenia. Co do tarczy, jest fajna, ale nie wybitna, podobnie jak umieszczony w środku werk. Co zaś tyczy się wykończenia koperty i bransolety, krawędzie są zbyt ostre, a sama bransoleta bardzo sztywna. Wskazówki i indeksy są jako tako wykończone, jednak patrząc z drugim okiem (lupą) idzie już dostrzec pewne niedoskonałości. Reasumując, za cenę 3k dostajemy trochę więcej niż w innych zegarkach z tej półki cenowej. Za 15k wymagałbym od niego dużo, dużo więcej. To jest oczywiście moje osobiste zdanie na temat tego zegarka.   

cc25d78f7f9de893ee7c2ea715052416.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zegarek jest na przyzwoitym jak za 3k poziomie, nic więcej. Ergonomia koperty wraz z bransoleta jest raptem średnia, co przekłada się na równie przeciętny komfort noszenia. Co do tarczy, jest fajna, ale nie wybitna, podobnie jak umieszczony w środku werk. Co zaś tyczy się wykończenia koperty i bransolety, krawędzie są zbyt ostre, a sama bransoleta bardzo sztywna. Wskazówki i indeksy są jako tako wykończone, jednak patrząc z drugim okiem (lupą) idzie już dostrzec pewne niedoskonałości. Reasumując, za cenę 3k dostajemy trochę więcej niż w innych zegarkach z tej półki cenowej. Za 15k wymagałbym od niego dużo, dużo więcej. To jest oczywiście moje osobiste zdanie na temat tego zegarka.  

Mariusz - tu chyba troche przesadzasz - nie nosiles dluzej AP RO z chyba najpiekniejsza i kultowa bransoleta. A tam ostrosci o ktorych piszesz przy zegarku za 3k nie byly mniejsze 😎 Baaa... - do dzis pamietam jak wkladalem rano RO i czasem robila mi sie gesia skorka na mysl wyrwanych wloskow na reku, wiec przymierzajac klilkukrotnie juz PRX'a zarowno klasycznego jak i chrono uwazam, ze wygodą i ukladaniem sie na reku (przynajmniej moim) nie ustepuje wiele RO - jest swietnie wywazony za wyjatkiem chrono, bo to grubas jest a i tak daje rade o wiele bardziej niz niektore chrono Omegi czy TH. Mysle, ze gdybys nie logo Tissot tam zastal a wyzej pozycjonowanej marki, to inaczej bys podszedl do tego zegarka 😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, artme napisał(-a):

Mariusz - tu chyba troche przesadzasz - nie nosiles dluzej AP RO z chyba najpiekniejsza i kultowa bransoleta. A tam ostrosci o ktorych piszesz przy zegarku za 3k nie byly mniejsze 😎 Baaa... - do dzis pamietam jak wkladalem rano RO i czasem robila mi sie gesia skorka na mysl wyrwanych wloskow na reku, wiec przymierzajac klilkukrotnie juz PRX'a zarowno klasycznego jak i chrono uwazam, ze wygoda i ukladaniem sie na reku (przynajmniej moim) nie ustepuje wiele RO - jest swietnie wywazony za wyjatkiem chrono, bo to grubas jest a i tak daje rade o wiele bardziej niz niektore chrono Omegi czy TH. Mysle, ze gdybys nie logo Tissot tam zastal a wyzej poycjonowanej marki, to inaczej bys podszedl do tego zegarka 😉

Celowo trochę przesadziłem.  ;)

 

PRX za 3k to dobrze wydany pieniądz na całkiem udany zegarek. Ale pozycjonowanie go na poziomie 15k uważam za mocną przesadę.  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie uważam za zbytnią przesadę. Mam go od kilkunastu dni. Wygodniejszy niż Rolex i dokładniejszy niż Rolex. Do wykonania się ciężko przyczepić. Żadnych ostrych krawędzi bransolety nie czuć. Zapięcie mogłoby by być trochę lepsze, bo w tym przypadku nie jest to Rolex 🙂 Układa się bardzo dobrze. Także chyba za krótko z nim obcowałeś 😉

 

Po tym jak go kupiłem, trochę mi się optyka na zegarki za X dziesiątki tysięcy złotych zmieniła. Jakby miał inne logo na tarczy, to nie wiem, za ile by go mogli sprzedawać, ale na pewno więcej niż za 3k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek jest na przyzwoitym jak za 3k poziomie, nic więcej. Ergonomia koperty wraz z bransoleta jest raptem średnia, co przekłada się na równie przeciętny komfort noszenia. Co do tarczy, jest fajna, ale nie wybitna, podobnie jak umieszczony w środku werk. Co zaś tyczy się wykończenia koperty i bransolety, krawędzie są zbyt ostre, a sama bransoleta bardzo sztywna. Wskazówki i indeksy są jako tako wykończone, jednak patrząc z drugim okiem (lupą) idzie już dostrzec pewne niedoskonałości. Reasumując, za cenę 3k dostajemy trochę więcej niż w innych zegarkach z tej półki cenowej. Za 15k wymagałbym od niego dużo, dużo więcej. To jest oczywiście moje osobiste zdanie na temat tego zegarka.   


Zgadzam się z tym, że ergonomię koperty mogliby poprawić. Konkretnie poprzez przygięcie uch od spodu mniej więcej w tej samej linii co z góry. Jeśli chodzi o bransę to nie kod końca rozumiem, bo jest mega wygodna. Może mikroregulacja jakaś by się zdała. Co do wykonania koperty, to jesteś Mariusz - w mojej opinii - w klasycznym mylnym błędzie. Jest wykonana na poziomie zegarków zdecydowanie wyżej pozycjonowanych. To jest moja opinia, ale taką samą usłyszałem ostatnio od jednego z Kolegów, którego wiedzę o zegarkach cenię bardzo wysoko (nie tylko zresztą ja).

Oczywiście zgadzam się też z tym, że faktycznie nikt, albo prawie nikt, nie dałby za ten zegarek 15k pln. Ale głównie dlatego, że to Tissot. A nie oszukujmy się - pozycjonowanie marki jest istotną składową ceny zegarka.

No i - co trzeba odnotować - zdarzają się w prx babole jakościowe, ale dotyczące raczej assembly, niż obróbki elementów.

Mechanicznie natomiast ten zegarek oferuje więcej niż niejeden droższy Oris, Ball, czy Longines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mylof napisał(-a):

Ja tego nie pojmuję

Ja mam w 2 stronę, bardziej uważam ze prx ma znakomitą proporcję ceny do jakości. Za 15k masz już zegarki które powinny odbiegać mocno jakościowo (co nie zawsze niestety jest regułą)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.