Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mylof napisał(-a):

Ja tego nie pojmuję

Ja mam w 2 stronę, bardziej uważam ze prx ma znakomitą proporcję ceny do jakości. Za 15k masz już zegarki które powinny odbiegać mocno jakościowo (co nie zawsze niestety jest regułą)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 15k coś lepszego na bransolecie się znajdzie. Ale do 10k? Doxa Sub (rezerwa 38h), Longines Spirit (gorsza bransoleta), może Rado Captain Cook (ponad 10k). Tylko to są zegarki prawie 2x lub 3x droższe od PRX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Ale pozycjonowanie go na poziomie 15k uważam za mocną przesadę.  

Cofajac sie z 10 lat zgodzilbym sie z Toba w 100%, ale przy dzisiejszych cenach moge smialo powiedziec, ze PRX moze spokojnie konkurowac jakoscia wykonania i caloscia z zegarkami z tego pułapu cenowego 😎 Niestety (jak juz Koledzy wspomnieli) za 15k nikt by go nie kupil tylko dlatego, ze to Tissot, ale jak juz napisano - marka, to czasem wiecej niz polowa skladowej ceny zegarka, wiec tym bardziej nalezy docenic Tissota za tak dobrze odrobiona prace domowa i trafna wycene obu modeli - docen to Mario i wiecej zlego slowa mi nie pisz na PRX'a, bo na to nie zasluguje 😎😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, każdemu zdarzy się pomylić w ocenie po krótkiej przymiarce. W każdym bądź razie myślę, że też w tych zegarkach jeżeli chodzi o odczucia pod względem wygody może mieć duże znaczenie wielkość i kształt nadgarstka - plus w sklepie przy przymiarce nie będzie skrócona i dokładnie dopasowana bransoleta - a to duża sprawa w zegarkach z fajną zintegrowaną bransoletą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Admof napisał(-a):

Trudno, każdemu zdarzy się pomylić w ocenie po krótkiej przymiarce. W każdym bądź razie myślę, że też w tych zegarkach jeżeli chodzi o odczucia pod względem wygody może mieć duże znaczenie wielkość i kształt nadgarstka - plus w sklepie przy przymiarce nie będzie skrócona i dokładnie dopasowana bransoleta - a to duża sprawa w zegarkach z fajną zintegrowaną bransoletą :P

 

To jest właśnie rzecz, której się obawiam. Czyli, że bransoleta mi nie spasuje i będę się musiał obejść ze smakiem z PRXem, a tego bardzo bym nie chciał. Chociaż raczej mam standardowy nadgarstek 17.5 - 18, więc liczę że się uda ;) 

 

3 godziny temu, artme napisał(-a):

Cofajac sie z 10 lat zgodzilbym sie z Toba w 100%, ale przy dzisiejszych cenach moge smialo powiedziec, ze PRX moze spokojnie konkurowac jakoscia wykonania i caloscia z zegarkami z tego pułapu cenowego 😎 Niestety (jak juz Koledzy wspomnieli) za 15k nikt by go nie kupil tylko dlatego, ze to Tissot, ale jak juz napisano - marka, to czasem wiecej niz polowa skladowej ceny zegarka, wiec tym bardziej nalezy docenic Tissota za tak dobrze odrobiona prace domowa i trafna wycene obu modeli - docen do Mario i wiecej zlego slowa mi nie pisz na PRX'a, bo na to nie zasluguje 😎😉

 

Dokładnie, mam nadzieję, że Tissot jeszcze nam coś ciekawego zaprezentuje, bo na przestrzeni ostatnich lat nie pojawiło się z tego brandu zbyt wiele ciekawych modeli :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

....Chociaż raczej mam standardowy nadgarstek 17.5 - 18, więc liczę że się uda ;) 

 

Dokładnie, mam nadzieję, że Tissot jeszcze nam coś ciekawego zaprezentuje, bo na przestrzeni ostatnich lat nie pojawiło się z tego brandu zbyt wiele ciekawych modeli :( 

Raczej nie tyle o wielkosc, tylko o ksztalt nadgarstka raczej tu chodzi 😉

 

A co do pokazania ciekawych nowych modeli, to pewnie pojdzie za ciosem i cos wykombinuje, tylko niestety zawsze to bedzie... Tissot 😏

Moze gdyby zrobili jak Seiko i wydzielili bardziej prestizowa grupe np. Grand Tissot, to mogliby zgarnac wiecej chetnych nawet na drozsze modele a tak troche maja zwiazane rece 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2023 o 13:32, jezyk10 napisał(-a):

@rafi A to ciekawe z tą bransoletą, czytałem, że nie ma mikroregulacji, ale nie wiedziałem, że tylko dwa półogniwa można ruszyć. Następnym razem jak będę w sklepie, to bardziej się temu przyjrzę. Co do Aikona, też nieźle wygląda, ale bardziej pasuje mi koperta w PRX. Porównam je jeszcze na żywo.

 

Wykonanie PRXa robi wrażenie i dostrzegłem to moim, laikowym okiem, co zdecydowanie dobrze świadczy o modelu :D Co do fakapów, to dzięki za informację, zwrócę większą uwagę na to, chociaż ten wczorajszy nie wydawał się schrzaniony w jakikolwiek sposób. 

 

 

Ruszyć można po kilka pełnych ogniw z każdej strony a ostateczne dopasowanie ułatwiają dwa półogniwa ( po jednym z każdej strony) . W większości wypadków jest to kombinacja dająca możliwość dopasowania zegarka tak by nie przesuwał się i nie cisnął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, artme napisał(-a):

Raczej nie tyle o wielkosc, tylko o ksztalt nadgarstka raczej tu chodzi 😉

 

A co do pokazania ciekawych nowych modeli, to pewnie pojdzie za ciosem i cos wykombinuje, tylko niestety zawsze to bedzie... Tissot 😏

Moze gdyby zrobili jak Seiko i wydzielili bardziej prestizowa grupe np. Grand Tissot, to mogliby zgarnac wiecej chetnych nawet na drozsze modele a tak troche maja zwiazane rece 😬

 

Koperta układała się elegancko, więc może nie będzie problemów z dopasowaniem bransolety. Co do marki, to prawda, trochę jak VW Phaeton. Niby Bentley, niby luksus, ale to dalej VW. Chociaż z tego co czytałem, to Tissot od zawsze miał taką politykę cenową i wizerunkową, więc pewnie nic się w tej kwestii nie zmieni, ale trzymam kciuki za następne ciekawe modele :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i myślę, że chyba tylko dlatego, że to Tissot, udało mi się kupić nowy chronometr za śmieszne pieniądze, oczywiście jak na chronometr.

Nie dość że ładny i zgrabny, to jeszcze jakość wykonania bardzo dobra. Mój powermatic jest na 25 kamieniach. Często na łapce. 

obraz.png.cf36fab7ef16224698118962adc0f2ca.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elob500 napisał(-a):

Tak czytam i myślę, że chyba tylko dlatego, że to Tissot, udało mi się kupić nowy chronometr za śmieszne pieniądze, oczywiście jak na chronometr.

Nie dość że ładny i zgrabny, to jeszcze jakość wykonania bardzo dobra. Mój powermatic jest na 25 kamieniach. Często na łapce. 

 

Ładnie wygląda, masz jakieś foto na ręce? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano mam ale nie bardzo lubię takie zdjęcia, no chyba, że z oddali.

Zrobię jutro przy dziennym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te wasze ''petite second'', zdecydowanie najładniejszy tissot. Klasyczny le locle na miejscu drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jezyk10 napisał(-a):

chociaż raczej mam standardowy nadgarstek 17.5 - 18, więc liczę że się uda ;) 

 

mam tak samo, w moim przypadku musiałem dołożyć półogniwo do standardowej długości i było ok. Bransoleta Cie nie zawiedzie :)

 

ostatnio eksperymentowałem z długością po obu stronach tak żeby motylek był centralnie na środku ręki. Wyszło że mam sporo dłuższą bransoletę od 12'ej co przy zakładaniu powoduje pewien dysonans ale cel osiągnięty - zobaczę czy mnie to nie będzie wkurzać. 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu będę na mieście to jeszcze raz obejrzę tę bransoletę i może skuszę się też na przymiarkę innych kolorów. Swoją drogą, nie widziałem jeszcze na żywo Minta, niby kwarc, ale ten kolor robi robotę. Na zdjęciach w tym temacie wygląda kozacko. Fajny komplet by był 😈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 20:21, jezyk10 napisał(-a):

 

Ładnie wygląda, masz jakieś foto na ręce? ;) 

 

IMG_20230110_111556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2022 o 15:20, desmo napisał(-a):

Piękny zegar. Szkoda że aż tak duży.

Wygląda jakby miał 50mm średnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety PRX chrono to grubas straszny.  Dla mnie liczy się tylko Powermatic 80, który nosi mój syn, oraz model kwarcowy z niebieską tarczą. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.