Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi


 

3 godziny temu, rafi napisał(-a):

Gratulacje. Skracałeś bransę o półogniwo i chcesz je z powrotem założyć? Czy skracałeś więcej? Chodzi mi m.in. o to, czy masz te półogniwo, czy będziesz je dokupywał?

Dzięki! 
 

Skrócona została dokładnie o 3 pełne ogniwa i jedną połówkę. Teraz trzeba będzie ogarnąć czy lepiej dołożyć po prostu połówkę i będzie idealnie czy jednak ściągnąć połówkę i dołożyć pełne. Z tego co przymierzałem, wydaje mi się, że dwa półogniwa są odrobinę dłuższe niż jedno pełne ogniwo.
 

Zobaczę w poniedziałek co w salonie wymyślą. Wczoraj wydawało mi się, że jest idealnie, ale dzisiaj jednak nie było tak wygodnie i bransoleta się „odznaczyła” na nadgarstku. 

 

Wszystkie ogniwa mam ze sobą, więc nie muszę dokupować :)

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest prawie idealnie, to zamień pół na całe. Jak dołożysz pół będzie latał.

PS. Skracanie/wydłużanie bransy w PRX jest nieskomplikowane. Mówię to ja - manualnie upośledzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak zrobię ;) 


Mówisz? W salonie mnie nastraszyli, że skracanie/wydłużanie bransolety to nie takie proste jakby się mogło wydawać i bez narzędzi nie da rady. I tutaj zaczną się schody, bo na chwilę obecną nie mam chyba niczego w domu co mogłoby się sprawdzić, a Ty masz jakieś standardowe śrubokręty czy coś dedykowanego pod zegarki? . Akurat i tak w poniedziałek mam kilka rzeczy do załatwienia na mieście, to ten temat też ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rafi napisał(-a):

Skracanie/wydłużanie bransy w PRX jest nieskomplikowane

 

jest ale trzeba mieć narzędzie lub młoteczek i odpowiedni "wybijak". Trzeba też pamiętać o stronie z której i w jaką należy wstawiać piny.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze narzędzia na zmiany pasków mają z reguły na jednym końcu wybijak. Kierunek wyjmowania pinów jest narysowany na ogniwach. Wkłada się oczywiście tą samą drogą tylko w drugą stronę. Jak nie ma chwytaka, to trzeba by jeszcze kawałek twardego styropianu pod bransoletę. No i jakiś młoteczek, ale tu można posłużyć się niemal czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rafi napisał(-a):

Najprostsze narzędzia na zmiany pasków mają z reguły na jednym końcu wybijak. Kierunek wyjmowania pinów jest narysowany na ogniwach. Wkłada się oczywiście tą samą drogą tylko w drugą stronę. Jak nie ma chwytaka, to trzeba by jeszcze kawałek twardego styropianu pod bransoletę. No i jakiś młoteczek, ale tu można posłużyć się niemal czymkolwiek.

Pierwsza rzecz jaką kupiłem po nabyciu pierwszego zegarka, to maszynka do wybijania pinów :) W niektórych zegarkach już w zestawie. A w PRX rzeczywiście wielkiej filozofii nie ma w tym zakresie.

Ale bym ponosił zegarek jeszcze z dwa dni, bo jednak obwód ręki się zmienia i jednego dnia zegarek lata, a drugiego jest idealnie. W każdym razie bransoleta PRX jest OK, ale brakuje regulacji, czasami mechanizm zamykania bransy potrafi wbijać się w skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zaopatrzę się w taki zestaw ;)

 

Akurat do poniedziałku jeszcze chwila, to zobaczę jak jutro będzie siedział na nadgarstku. Dokładnie, ten mechanizm się trochę wbijał i powodował mały dyskomfort. Tak jak pisałem wyżej, teraz pod względem ułożenia wydaje mi się być idealnie, ale jakbym miał w nim wytrzymać 12h, to dzisiaj byłoby mało wygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

Dzięki Panowie, zaopatrzę się w taki zestaw ;)

 

Akurat do poniedziałku jeszcze chwila, to zobaczę jak jutro będzie siedział na nadgarstku. Dokładnie, ten mechanizm się trochę wbijał i powodował mały dyskomfort. Tak jak pisałem wyżej, teraz pod względem ułożenia wydaje mi się być idealnie, ale jakbym miał w nim wytrzymać 12h, to dzisiaj byłoby mało wygodnie. 

Nie zastanawiaj się tylko dołóż. Ja już kilka razy próbowałem różnych rozwiązań z innymi zegarkami i Ball aerogmt nie ma też regulacji i musiałem dołożyć bo też miałem taki dyskomfort jak piszesz. Teraz troszkę lata ale od półtorej roku tak go noszę. Nawet jak mam regulację dzisiaj siedzi na noc Oris aquis i też na pierwszej dziurce od strony bransolety bo niby na drugiej czy trzeciej też jest ok ale jak ręka spuchnie czy przy dłuższym noszeniu nie jest tak wygodnie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem Wam, że wczoraj nosiłem cały dzień i było idealnie. Dzisiaj też od rana noszę i nie czuję dyskomfortu. Dam sobie jeszcze trochę czasu, żeby zobaczyć jak się sprawuje. Chyba mi nadgarstek w ciągu dnia trochę spuchł i to było powodem dyskomfortu. Zobaczymy jak będzie w ciągu miesiąca ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aVE5Qv7.jpg

 

Super w tej wersji, oprócz koloru oczywiście jest to, że szczotkowanie górnej części koperty zgrywa się z tarczą :)

 

dtgVbJ6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krygo napisał(-a):

 

 

Super w tej wersji, oprócz koloru oczywiście jest to, że szczotkowanie górnej części koperty zgrywa się z tarczą :)

 

 

Ten PRX wygląda nieziemsko, chciałbym go kiedyś dołożyć do kolekcji. Szkoda tylko, że ceny lecą w górę od następnego miesiąca :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a skąd informacja że ceny PRX pójdą do góry? 

Strasznie mi się spodobał ten co kupił kolega Jezyk10 tylko z niebieską tarczą, byłem w Kruku mierzyć wygląda bajecznie ale u nich 3600zł.

Na chwilę obecną najtaniej u Dolińskiego 3024zł tylko dostępność - na zamówienie (oznacza to jakiś wydłużony czas przy zamówieniu czy jak to działa wie ktoś?).

 

Jednak cały czas miałem nadzieję na jakieś małe promo z 3-4 stówy a tu słyszę o podwyżkach cen i w Kruku sprzedawca też coś o tym mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 stówy od 3600 czy 3000? :P

 

W 'zegarkicentrum' jest jeszcze trochę taniej aktualnie i dostępny od ręki wg. strony. Teoretycznie jest jeszcze moduł negocjacji ceny, gdzie można podać swój mail i proponowaną cenę, ale w obecnej sytuacji wątpię, żeby jeszcze coś byli skorzy opuścić (bodajże ceny całej marki mają być na dniach podniesione).

 

edit.: ten moduł negocjacji działa automatycznie, prx w kwarcu zaakceptował przy pierwszej próbie za niecałe 1500, a automat niecałe 2600 :D. Czyli jednak 4 stówy od 3k da radę ;).

 

 

obraz.png.8a90d06aac9bbc7b8e7463be0441e82f.png

Edytowane przez Harpagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Harpagon napisał(-a):

4 stówy od 3600 czy 3000? :P

 

W 'zegarkicentrum' jest jeszcze trochę taniej aktualnie i dostępny od ręki wg. strony. Teoretycznie jest jeszcze moduł negocjacji ceny, gdzie można podać swój mail i proponowaną cenę, ale w obecnej sytuacji wątpię, żeby jeszcze coś byli skorzy opuścić (bodajże ceny całej marki mają być na dniach podniesione).

 

edit.: ten moduł negocjacji działa automatycznie, prx w kwarcu zaakceptował przy pierwszej próbie za niecałe 1500, a automat niecałe 2600 :D. Czyli jednak 4 stówy od 3k da radę ;).

 

 

 

To bardzo ładna cena ;) Nauczka na następny raz, że nawet przy promo warto próbować zbić cenę! Na szczęście nie mają zielonego, więc mniejszy smutek... 

 

@jacq  Spiesz prędko na stronę zegarkicentrum i zbijaj na 2.6k. A jeśli nie, to tak jak pisałem w PV. Zajrzyj na bazarek, tam w cenie 2.5k do negocjacji jest razem z paskiem skórzanym i jeszcze na gwarancji. 
 

 

EDIT:

 

01.02, a ceny nawet na oficjalnej stronie się nie zmieniły. Nawet zielonego znalazłem dzisiaj taniej na internecie o 120 złotych względem tego co płaciłem. Zobaczymy co dalej, ale czyżby zrezygnowali z podwyżki?

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jezyk10, @Harpagon Panowie wielkie dzięki !

 

U mnie przeszła cena 2420 zł - zamówiłem od razu bo taniej to na pewno nie będzie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacq napisał(-a):

@jezyk10, @Harpagon Panowie wielkie dzięki !

 

U mnie przeszła cena 2420 zł - zamówiłem od razu bo taniej to na pewno nie będzie :D 


Wspaniały deal. Czekamy na opinię :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PRX’a. Jak wyglada w praktyce dokładność mechanizmu Powermatic 80 w codziennym użytkowaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic z moich doświadczeń jest bardzo dokładny. Nie sądzę, że w tym przypadku mogłoby być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Krygo said:

Powermatic z moich doświadczeń jest bardzo dokładny. Nie sądzę, że w tym przypadku mogłoby być inaczej.


Jak dokładny +/- sekund na dobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisków nie prowadziłem ;) , ale myślę, że jak powiem, że te 5-6 sztuk jakie miałem robiło w granicach max. +5 sekund na dobę to nie skłamię. Ostatnie z nich Mido regularnie +1 i mam wrażenie, że z resztą Certin było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zapisów nie prowadziłem, ale nie widzę potrzeby regulowania go po kilku dniach użytkowania. Według różnych recenzji odchył jest bliżej 0 niż 5 sekund. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny:

 

 

IMG_20230206_180539.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Tissotowicze! ;) 

 

Jeśli macie chwilę czasu, to zapraszam do czytania i komentowania:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.