Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzyłem dzisiaj prx. Światło słabe zdjęcie jeszcze gorsze bo na szybko. Rozmiar ok dla mnie tylko imo słabo wygląda z profilu. Mocno odstaje ten zegarek. Musiałbym dłużej przymierzyć nie ja chwilę bo mnie nie urzekł niestety. 

wc5ODjH.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaje? U mnie siedzi jak przyklejony ale myślę że to kwestia dopasowania bransolety


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jan napisał(-a):

Odstaje? U mnie siedzi jak przyklejony ale myślę że to kwestia dopasowania bransolety

Wiesz może źle to napisałem mam wrażenie dziury między deklem a uszami. Może przy skróconej bransolecie wrażenie byłoby inne. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta wyspa z dekla chowa sie w skórze i po dopasowaniu bransolety zegarek nosi sie jak by tego nie było jednocześnie nie zostawiając odcisku ani dyskomfortu 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz może źle to napisałem mam wrażenie dziury między deklem a uszami. Może przy skróconej bransolecie wrażenie byłoby inne. 

Dokładnie wiem, o czym piszesz. Powtarzam to praktycznie od początku, że ucha powinny być od dołu przygięte po ten samej linii, co na górze. Podejrzewam [mention]Jan [/mention]że nosisz zegarek powyżej kości nadgarstka i wtedy leży super. Sporo osób jednak nosi dziś zegarek z lekkim luzem nad samą dłonią i w przypadku PRXa ucha wtedy odstają. Na przykład w takim Aikonie jest to zrobione lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten design jest najbardziej ergonomiczny w przypadku mniejszej wersji, czyli rozmiaru dla którego zegarek został pierwotnie zaprojektowany. Tissot stworzył PRXa na podstawie skanu małego wintydżowego Seastara i powiększył go do 40mm zachowując wszystkie proporcje i kształty, stąd cały problem.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do tego o czym pisaliście wersje 40 mm i 35 na mojej witce 16 cm... 

20221219_104351.jpg

20230507_125655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krygo napisał(-a):

W odniesieniu do tego o czym pisaliście wersje 40 mm i 35 na mojej witce 16 cm... 

20221219_104351.jpg

20230507_125655.jpg

 

35 wygląda o niebo lepiej, 40 okropnie. Tak samo prezentują się u mnie. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fakt, wygląda jak mówisz, ale bransoleta była w 40 na tyle dobrze wyregulowana, że naprawdę wygodnie mi się go nosiło... 35 mm to jednak zupełnie inny poziom rzeczonej wygody. Coś jak porównanie Premier League do Ekstraklasy. Możesz być zadowolony w polskiej ligi i myśleć, że to najlepsze co może cię spotkać, a potem podpisujesz kontrakt w Anglii i po chwili wiesz, że zatęsknisz najwyżej za krajowym jedzeniem ;)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tym odstawaniem. Niby lekki i wygodny, a jednak niezupełnie. U mnie było tak, że zobaczyłem w witrynie Kruka Balticusa Star Dusta, a że nigdy nie widziałem na żywo,
z ciekawości przymierzyłem. PRX, który, oglądany on-line, wcale mnie nie ciekawił, wskoczył na nadgarstek, w ramach porównania, a że jakościowo bił Balticusa na kopertę, tarczę, wskazówki
i bransoletę, został dorzucony, w ramach spontanicznych zakupów i krótkich, udanych negocjacji, do białego Captain Cooka Drugiej Połowy. Od lutego nosiłem go w sumie może przez trzy tygodnie i chyba bym nie kupił ponownie. Niemniej staramy się teraz usilnie (z PRX-em) zyskać miłe, wspólne wspomnienia i może coś z jeszcze tego będzie. 

IMG20230508093902.thumb.jpg.8fe386879cb8af2f06a55fcbc575ce85.jpg
IMG20230508093511.thumb.jpg.3a70dd80e95476bb3a08dd3013196482.jpg


PS Mam jeszcze zabytkową kieszonkę, więc oficjalnie zgłaszam akces do klubu. 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 09:36, Augustynski napisał(-a):

 

Swiezy filmik wczoraj dodany od naszego ukochanego Teddiego. PRX nowosci to pelny loom na tarczy i gumowe paski (-_-) chociarz to polaczenie bialej gumy z biala tarcza i bialym elementem na wskazowkach robi robote.

Do rzeczy jednak bo nie o tym chcialem, rozchodzi sie o sam wyglad PRX a dokladnie jego koperty. Przez chwile rozwazalem zakup PRX bo prosty bo elegancki itd. Cos jak z Moonswatchem lub kermitem, i po pierwszym zapaleniu sie do tego pomyslu i podniety trzeba to nazwac po prawdzie, przeszlo mi.

Polecam kazdemu, nigdy nie podejmuje decyzji na szybko ani biznesowej ani kazdej innej. Ma to tez swoje wady ale dla mnie ilosc zalety wykracza daleko ponad wady.

 

PRX ma OHYDNA koperte. Stwierdzam to dopiero po dluzszym czasie i z chlodna glowa. Te zwaly metalu w kazdym rogu bez sensu, bez estetyki to jest szok. Zawsze to troche zwracalo uwage juz pokazuje:

Untitled555.png.78b5eaa4e815917419c1f9ed551c03c4.png

 

Zaznaczylem je czerwonym kolkiem. No o co chodzi? To jest takie klockowate i bez sensu ze glowa mala. Mysle ze przyszle modele beda duzo ladniejsze pod tym wzgledem. Odchudza te zwaly nniepotrzebnego metalu i zegarek bedzie estetyczniejszy.

 

PS

Mialem kontakt z lekarzem neurologiem (nie z powodu pisania dziwnych postow) i widzialem na jej biurku Tissota metalowego dosc prosty model ale elegancki. Takze jestescie klasa wyzsza :) potwierdza sie.

Z ciężkim sercem poświęcę się dla Ciebie i wezmę za darmo, będę miał dwa kolory w automacie swój niebieski  i ten zielony, pisz na priw dam Ci adres do wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma w ogóle informacje czy planują wydawać automat PRX w 35mm, lub, co byłoby idealne, w 37 lub 38?


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron w wcześniej były jakieś grafiki 35mm. Z miesiąc temu widziałem na YT filmik porównanie 40mm z 35mm. Po kilku dniach został usunięty.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Ja tam jestem bardzo zadowolony z tego jak leży :)

IMG_6252.jpeg

I jak wygląda, to jeden z tych modeli, gdzie każdy kolor kusi. Mniejsza wersja pojawi się na pewno. 35 mm można w ciemno obstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku nie był na ręce

8d02d4fa757a55e1bb6de196a3f2965a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nawet oficjalny profil potwierdził. Podobno połowa lipca! 

IMG_0775.png


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia 35mm automat z miętową tarczą byłby idealny. Ciekawe czy taki też kiedyś będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Ja tam jestem bardzo zadowolony z tego jak leży :)

IMG_6252.jpeg

ja mam akurat kwarcowego, ale na łapie 20cm bez problemu można go dopasować tak, że leży jak szyty na miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.