Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do Kolegów - fanów Tissota

Tissot Le Locle posiada na końcu sekundnika coś w rodzaju grotu - widziałem te groty w jednych egzemplarzach zaokrąglone w innych ostre.Od czego to zależy ?... B) Czy ma na to wpływ np. rok produkcji ?

                                                                    pozdrawiam

Był ten temat poruszany na forum. Nikt nie znalazł ostatecznej odpowiedzi, same domysły. Użyj opcji "szukaj".


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10448-0-90717200-1331641017.jpg

post-10448-0-73826600-1331641015.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam moje małe, śliczne cacko. :D

post-35255-0-17412500-1331830618.jpg

 

PS: Zrywacie folijkę z dekla ? ;) - Wiem bardzo dziwne pytanie.. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-225-0-11305300-1331830943.jpg

Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapisać do Klubu Tissota a poniżej Tissot V8

post-37321-0-53305400-1303215750_thumb.jpg

 

Pozdrawiam


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:DMój Tissocik w rotomacie. Zakładam tylko od święta. Do pracy AdriaticaQuartz :)

post-1208-0-97147000-1303724620_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I dokładam swojego Tissota (ulubiony LeLocle na 150 lat)

81a0e46195bb60d2med.jpg

Edytowane przez Jerzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tissot Stylist,czyli elegancja i styl z lat 70/80.Cal 2141

post-34018-0-77682600-1303806279_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój nowy nabytek

post-37321-0-75518600-1304777755_thumb.jpg

i na boczku

post-37321-0-13192900-1304777773_thumb.jpg

 

kolejne fotki

post-37321-0-33062700-1308582204_thumb.jpg

post-37321-0-50112700-1308582210_thumb.jpg

Edytowane przez Solve

Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-225-0-65995200-1331851761.jpg

Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun!!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a czemu nie?!

post-2048-0-63501900-1309646979_thumb.jpg

Edytowane przez bsk

czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam swoje dwa :)

post-37321-0-53243200-1309971931_thumb.jpg


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję się ze swoim, Tissot PRS516 Automatic

 

 

194095tis2.jpg

 

 

t51601b.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem nieco zdziwiony kiepską"prasą" Tissota na tym forum.

Jednak po zakupie pierwszego zegarka tej firmy, powyższego PRS516 przestałem mieć wątpliwości, jest dobrze ;)

Mechanizmy, wiadomo, jak w większości popularnych szwajcarów a wykonanie całkiem niezłe jak na tę cenę.

Heritage Sovereign także mi się podoba, może kiedyś...


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum wiec z gory przepraszam za "lamerstwo".

 

Od kilku miesiecy jestem posiadaczem Tissot'a Couturier t035 627. Nie moge teraz pochwalic sie wygladem ale zegarek jest sliczny.

Problem tylko w tym iż wczesniej nie mialem zegarka z mechanizmem automatycznym. Dotychczas wszystko dzialalo bez problemow nosilem go w ciagu dnia, w nocy lezal na poleczce i wszystko gralo.

Jednak na wakacjach nie nosilem go 2 dni i teraz zaczely sie problemy. Po ustawieniu godziny i zalozeniu na reke zegarek chodzi ale po jakims czasie, kilku godzinach staje. Nie wiem dlaczego, mechanizm "ze sluchu" dziala, jesli ustawie godzine i ponownie, po ustawieniu zaloze na reke od razu zaczyna chodzic. Nie mam pojecia co to moze byc, w instrukcji obslugi nie ma niczego takiego, ponad to w jakiej pozycji ustawia sie date a w jakiej godzine i ze powinien chodzic 48h po zdjeciu z reki.

Prosze o rade nim zglosze sie do serwisu gdyz wydaje mi sie ze z zegarkiem jest wszystko ok tylko skutkuje moja niewiedza.

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw datę i godzinę i nakręć zegarek, noś cały dzień - jeżeli następnego dnia rano nie będzie chodził zanieś do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któryś z bardziej doświadczonych członków KLUBU mógł by napisać dlaczego tak wszyscy znawcy na tym FORUM poniżają tę firmę to będę wdzięczny.

Zdzisu, dramatyzuujesz.. :D

Po pierwsze, to się tak wcale w czambuł nie potępia Tissota na forum. Owszem są opinie negatywne, ale powiedziano też bardzo wiele ciepłych słów na temat różnych Tissotów. I nie tylko w tym temacie.

Po drugie, zauważ że zazwyczaj jeśli nawet są głosy negatywne, to tak naprawdę rzadko kiedy mówi się o złym wykonaniu czy złej jakości. Zazwyczaj padają argumenty, które z technologią niewiele mają wspólnego. Mówią, że nie lubią Tissota bo... bo wszędzie go pełno... bo w każdym sklepie go widać... bo na co drugim nadgarstku go widać itd, itp.. Oczywiście przesadzają. To nie jest tak, że w tym kraju co drugi człowiek nosi Tissota na ręku, tak dobrze to jeszcze nie ma.. Niemniej jednak faktem jest, że jest to jedna z najbardziej popularnych marek w Polsce.

 

Na forum zgromadzeni są głównie kolekcjonerzy. A pamiętaj że kolekcjoner to jest takie zwierzę, które ma naturalną skłonność do poszukiwania czegoś "niszowego". Czyli chęć posiadania czegoś niekoniecznie drogiego, ale za to czegoś, czego nie mają inni, a przynajmniej rzadko występuje u innych. Tak jest w przypadku każdego kolekcjonerstwa. Niezależnie czy zbierasz znaczki, monety czy kapsle od piwa :)

 

Czy popularność marki automatycznie oznacza, że to są złe zegarki?

Oczywiście że nie.

Trzeba pamiętać, że marka Tissot masowość ma wpisaną w swoje DNA. Masówka była zawsze ich celem. Nie od dziesięciu lat, nie od dwudziestu... tylko od zawsze, od samego początku, od XIX wieku. Już wtedy mieli produkcję liczoną w setkach tysięcy. A w tamtych czasach, była to produkcja na bardzo masową skalę.

Ich hasło reklamowe "sprzedajemy złoto w cenie srebra" również nie jest hasłem współczesnym, tylko pochodzi właśnie z dziewiętnastego wieku.

 

Zauważ, że jeśli na forum pokaże się jakiegoś Tissota staruszka, np 30-40-letniego, to wtedy również są ochy, achy i cmokanie :) A dlaczego? Czy Tissot 30 lat temu był czymś innym niż teraz? Wtedy również to była masówka. No ale teraz to jest staruszek, któremu należy się szacunek. No i siłą rzeczy jest to znacznie rzadszy zegarek, niż współczesna produkcja.. a więc miły dla oka kolekcjonera :) Ba, pewnie tak samo będzie za następne 30 lat. Jeśli dożyjesz i pokażesz wtedy swojego "dzisiejszego" Tissota, to również będą achy, ochy i cmokanie..

 

Tak więc nie przejmuj się. Jeśli zegarek Cię cieszy, dobrze służy, to noś i ciesz się.. On nie jest dla innych, tylko dla Ciebie.. Opinia innych jest drugorzędna.

 

Jeśli chodzi o jakość Tissotów, to cóż ja mogę powiedzieć.

Mam tylko jednego Tissota, i wykonany jest perfekcyjnie. Właściwie w takiej grupie cenowej rzadko zdarza się żeby nie dostrzec jakichś drobnych mankamentów lub błędów wykonania. A w przypadku Tissota niespodzianka. Nigdy nie dostrzegłem w nim nawet najdrobniejszych mankamentów, nawet przez dużą lupę :) Wszystko wykonane idealnie, dobrze spasowane, idealnie zestrojone. Chód też ma niezły. Chodzi już sobie parę ładnych lat, i cały czas utrzymuje 3-4 sek na dobę :)

 

gallery_27913_38_56721.jpg

 

post-27913-0-91789600-1331855087.jpg

 

post-27913-0-83503600-1331855089.jpg

 

post-27913-0-37811500-1331855091.jpg

 

post-27913-0-71180100-1331855092.jpg

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.