Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne Tissoty macie Panowie;) Sam gustuje w tej marce, nawet kupiłem swojej kobiecie tissota na prezent i baardzo zadowolona;) Najlepsze wrażenie na mnie zrobiły Tissoty:

-tissot SEASTAR 1000, wygląda po prostu pięknie i zajebiści się prezentuje. Duży i kawał zegarka, akurat na mój nadgarstek!! Tylko wersja na bransolecie bardziej mi pasuje!!

-TISSOT LE LOCLE (AUTOMATIC POWER RESERVE)- elegancja w dobrym guście! I ładnie się na nadgarstku prezentuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le Locle rzeczywiście jest piękny. Sam się nad nim zastanawiałem jednak mając oba w ręce to właśnie Visodate mnie bardziej urzekł- wydaje się bardzo prosty, ale posiada dużo smaczków nie widocznych za pierwszym razem.

 

Dla potwierdzenie wstawiam jeszcze kilka fotek:

 

Matowa tarcza, wpadająca w antracyt

86870480.jpg

 

Koperta delikatny Krab (jest też wersja głądka jednak na żywo mniej ciekawa)

48161678.jpg

 

Fazowana krawędź szkła

67568759.jpg

 

Sferyczny szafir

57402727.jpg

 

Nakładane indeksy

16938192.jpg

 

Zagięta wskazówka sekundowa

85086160.jpg

 

Mechanizm - tu raczej standard, ETA nieco ożywiona złotym rotorem

75523302.jpg

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Visodate mnie bardziej urzekł- wydaje się bardzo prosty, ale posiada dużo smaczków nie widocznych za pierwszym razem.

...

 

Jedno WIELKIE łał... Jest super :lol:

Szkoda, że automat. Wachniki mnie jakoś nie kręcą :o


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trzecim zdjęciu to nie jest ten 516 chronometr ( z tarczą " węglową ") tylko zwykły 516 chrono - czy to są dwa Tissoty z Twojej kolekcji

( 4 sztuki ), jeśli tak to proszę napisz jaka jest odchyłka zwyklej 516-tki chrono, od tej z chronometrem. Może to być ciekawa wskazówka dla tych , których Tissot PRS 516 Automatic Chrono Valjoux , interesuję.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Tak jest, ten ostatni to zwykły chrono. W przypadku chronometru (z certyf COSC) chodzi super, po miesiącu późni się o 5-8 sek. w zależności od dnia, Nie wiem czy wpływ ma jak leży, temperatura czy co tam jeszcze , ale dokładność jego jest dużo większa od chronografu. Od 3 tygodni nie poprawiałem wskazań wogóle. Chronograf, ten zwykły miał odchyłkę chyba z 5 sec na dobę, śpieszył się. Z tego co wiem różni się kilkoma detalami, inna jest sprężyna i włos w balansie, to napewno, no i sam mechanizm jest dopieszczony, z ozdobnymi szlifami, niebieskimi śubkami, jest też bardziej przeszklony. No nie powiem bo cieszy oko, diabeł tkwi w szczegółach a jednak. Obydwa są bardzo dobrze wykonane, masywne, ciężki nawet , po 247 gramów , a więc kostka masła za komuny (250 gr ;-) )

Porównywałem z wieloma innymi zegarkami innych marek, wyżej notowanych od Tissota i to dużo, bo n.p. z TAG Heuerem, Longinesem, Maurice Lacroix, ale solidniej prezentuje się Tissot, Chciałem mieć inną juz markę, ale jakoś wychodzi, że Tissot ma gdzieś jakąś przewagę, głównie ta solidność. Miałem też Tissota Couturiera chrono, w automacie ale z werkiem C01.211, również pięknie wykonany i solidny zegarek, mam też kwarcyka chrono Quadtrato. i ciągle to Tissoty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny,zwlascza ta zagieta wskazowka. przymierzalem sie do kupna automatu od Tissota(seastar 1000), ale ostatecznie wybralem inny zegarek


Zodiac Z08801.Victorinox Swiss Army 241340(orange).Tissot Chrono Pr50Navy.

Orient Elite FET0H002B .Magrette Regattare 500M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, upatrzylem sobie nowy nabytek. Wplacilem zaliczke i czekam az go Tissot wyprodukuje. Ma byc dostepny okolo czarwca.

 

Limitowany do 1000 sztuk Seastar 1000 z mechanizmem ETA 7750 plus kilka smaczkow, tj. wieksze "wypustki" na lunecie, zmodyfikowany cyferblat, wiekszy sekundnik.

 

055cea4a20b9320fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat i dopisuję się do klubu !;D

 

Mój Tissot

4120599.th.jpg

4120596.th.jpg

4120594.th.jpg

4120587.jpg

Tissot Seastar mechanizm automat ,,Tissot 2571'' z charakterystycznym pełnym datownikiem produkowany w latach 1972-1980.

Edytowane przez Adrian Wolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Tissocik Seastar 1000 zakupiony od Forumowego Kolegi WRAQ dojechał, jest zajefajny, lepiej się prezentuje niż na zdięciach

 

 

Pzd be-ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takiego jak swój jeszcze tu nie widziałem więc wklejam:

moj2.jpg

Trochę już zużyty jak widać:) no ale to prawie 10 lat ciągłej służby:P. Pozdrawiam

 

PS Tryb makro jest bezlitosny:P, każdy paproszek widać na szkle.

Edytowane przez Pantelejmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Tissot w klubie:

post-50051-0-25343700-1339090584_thumb.jpg


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kolegów i koleżanek miłośników pytanie, a mianowicie czy ktoś ma części do Tissotów a konkretnie chodzi mi o kotwice chodu do zegarka z 1938 w załączniku zdjęcie mechanizmu z numerem

post-40032-0-70777800-1339222201_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo Tissotów mi przybyło.

Pochwalę się dzisiejszym:

post-23302-0-11735500-1340227820_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zegarki z linii T-Gold w wielu przypadkach kosztują ok 20k zł. Czy Tissot pakuje do nich ety w wersji standard czy może elabore lub top?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo Tissotów mi przybyło.

Pochwalę się dzisiejszym:

 

Piękny.

Od jakiegoś czasu szukam czegoś podobnego do garnituru. Jaka szerokość koperty bez korony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny.

Od jakiegoś czasu szukam czegoś podobnego do garnituru. Jaka szerokość koperty bez korony ?

 

Dzięki :)

Koperta 35mm, z koronką - niecałe 37, długość z uszami 42,5, szerokość paska - 19, no i grubość ze szkłem - tylko 8,2mm.

Na dzisiejsze standardy niby maluszek, ale optycznie wygląda na wiekszy, niż jest, pięknie układa się na ręce i do gajerka to naprawdę idealny zegarek "z pewną nutką dekadencji" ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka. Uwielbiam tak zachowane zegarki! Tylko pogratulować i stłumić zazdrość ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyłączę... Z przodu tak, a dekiel przy następnej wizycie - jest co oglądać.

post-44765-0-45523800-1344206323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.