Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Koperta już poszła - do chromowania . Znalazłem galwanizernię , która robi to po 30 złotych od sztuki . Pojutrze odbieram koperty ( bo dałem dwie - od Tissota i od Atlasa Błonie) i poinformuję o jakości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny , na razie poza moim zasięgiem finansowym .

 

 

Ja natomiast znowu się pochwalę postępem prac nad CAMPINGIEM. Właśnie nałożyłem masę świecącą (dostarczoną przez kol. Kieszonkowe zresztą :) ) na wskazówki i także jako że przy myciu "zdarłem" kropki znad indeksów na tarczy to uzupełniłem je. Tak więc tarcza i wskazówki gotowe już do montażu .

Nakładałem masę przy pomocy mocno naostrzonej wykałaczki , lupa 20x i dopiero tam widać niedoskonałosci , przy przybliżeniu 10x widać małe różnice a gołym okiem wyszło doskonale .

Zastanawiam się czy nie nałożyć masy na tarczę powtórnie , powiększyć kropki nad indeksami .

Edytowane przez Staszek60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtix - SWIETNY!!! Ja bardzo lubie serie 516 i mimo, ze mam swojego PRSa prawie 2 rok to wogole mi sie nie opatrzyl. Dodatkowo jest to chyba najlepiej wykonany Tissot jakiego mialem. Nie ma sie do czego przyczepic. I ciezkie bydle jest, co uwielbiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem do mojego skórzany oryginalny pasek czarny z dziurkamk ( narazie bez ori zapiecie bo taki zestaw prawie 300 zł a sam zegarek już trochę kosztował :P ) chce zastosować narazie jakieś zastępcze zapiecie do tego skórzanego paska, chyba nie powinno być problemu z dobraniem jakiegoś ? A za jakis czas kupie oryginalne.

Zamówiłem tez pasek Nato granatowo-Bialy. Jak dojdą wrzuce fotki jak się prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj fotki bo zegarek jest tip top ;) Zainspirowales mnie i jutro biore do pracy PRSa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tissot z nowym paskiem NATO.

Fajna sprawa jak taki pasek potrafi zmienić zegarek :)

Myśle ze jeszcze będę kombinować z kolorami pasków NATO.

teraz czekam ma oryginalny skórzany z dziurkami :)

Jak myślicie mozna dowolnie dobierać kolory pasków nato czy lepiej nie dac sie ponosić fantazji ?

Teraz kierowałem się raczej dobraniu kolorów i pasek jest biało granatowy..

post-55867-0-37181500-1352543703_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z innymi kolorami, ale ten który dobrałeś z białym paskiem, całkiem fajnie się komponuje :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PR516 jest i w moich planach zakupowych - aczkolwiek z czarną tarczą ;) Ma na liście jeszcze jednego poważnego konkurenta i wszystko zależy jak zawsze od finansów. W kolekcji jednak na pewno się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie mozna dowolnie dobierać kolory pasków nato czy lepiej nie dac sie ponosić fantazji ?

 

Oczywiście, że można założyć dowolny kolor, tyle, że efekt może być nie teges ;)

Jeśli już musi być nato, to kolorystycznie powinien konweniować z zegarkiem.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem już na tym forum, że jestem posiadaczem Tissota Couturiera.

Mam pytanie, czy normalnym jest to, że wypolerowna luneta rysuje się od "samego patrzenia"?

Ten Tissot, to mój trzeci zegarek i używam go głównie w weekendy i nie mam pojęcia gdzie i kiedy mógł się tak porysować.

Czy wypolerowaną stal 316L tak łatwo zarysować, czy innne wyższe modele też tak mają?

Mój 10 letni tytanowy Citizen tzw. wół roboczy wygląda niewiele gorzej od półrocznego "weekendowego" Tissota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko...

TAK.

:D


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nikt z Was nie ma tego modelu ???

 

0714301605100-600-2.jpg

 

Dla mnie obecnie nr.1 w kolekcji Tissota

 

W pełni się zgadzam - rewelacyjny zegar w tym przedziale cenowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Doszedł pasek do mojego PR 516, ale pojawił sie problem. Tematem zegarkowym dopiero się zainteresowałem i zapewne stąd mój problem.

Kupiłem oryginalny pasek tissota do pr516, jednak cena paska z zapięciem trochę mnie przybiła prawie 300 zł tak więc stwierdziłem że wezmę narazie sam pasek, u zegarmistrza założe tańsze zapiecie a potem wymienię na oryginalne. Niestety mój plan legł w gruzach ponieważ pasek ten nie ma nacięcia które umożliwiało by założenie zwykłego zapięcia. Moje pytanie, czy są jakieś tanie zapiecia motylkowe które by pasowały do mojego paska? A może jakieś oryginalne zapiecia nie koniecznie od tego modelu ale w rozsadniejszej cenie? Jestem zielony w tym temacie więc proszę was o pomoc.

Załączam zdjęcie zegarka..

post-55867-0-13420500-1353331496_thumb.jpg

post-55867-0-79111900-1353331512_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest model z plastikowym mechanizmem Tissota - Astrolon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaprezentować w tym dziale moje trzy staruszki. Pierwszy z lewej z 1938, pozostałe z 1951 roku. Ciekawy jestem waszych opinii.post-32684-0-81391800-1353965160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie 3 piękne!!!

Chyba po gruntownej renowacji??

W 3 tylko wskazówka godzinowa powinna być chyba inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.