Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem PR516, oryginalną bransoletę zdjąłem od razu, bardzo dobrze uzupełnia się z zegarkiem, ale jest moim zdaniem zbyt metroseksualna, zamieniłem na mesh i był to bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pr516 tylko na org bransolecie, ale ile osob tyle opiiiiiii ;] jutro machne zdjecia i Ci wysle - tylko przypomnij prosze ;)

 

 


..,.,..,...♫♪♫♪♪♪♫♫♪..,.,,.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek60 -> 5200 PLN. W suemie dobra cena, biorac pod uwage limitacje do 516 sztuk, wykonanie mechanizmu oraz calego zegarka, w tym ladnego cyferblatu. Z karbonem ma on natomiast tyle wspolnego co Tissot z Casio :)

 

saymn -> kwarc to kwarc. Natomiast ten automat jest na C01.211, jest taki sobie, ale i tak bym raczej w niego celowal bardziej niz w kwarca.

 

2dwgo42.jpg

 

i2u2bm.jpg

 

Zegarek na ladnym pasku skorzanym, ale ja tego PRSa widze jedynie na charakterystycznej bransolecie. Jutro bedzie prezentowal sie inaczej :)

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny.

Ale ja nie lubię chronografów ....

Dla mnie tarcza musi być czytelna (wzrok nie ten ) a bajery z których nie korzystałbym są mi nie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez z tego nie korzystam ale znowu preferuje chronografy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Tissota. Ja obecnie jestem na etapie wyboru modelu, mam dylemat i myślę że pomożecie :)

 

zastanawiam się czy zdecydować się na:

tego automata T035.627.16.051.00

czy

tego kwarcowego T035.617.16.051.00

 

Zdaje sobie sprawę z różnicy w cenie. Zależy mi na zakupie na lata. Czy warto kupować najtańszą (w tej kategorii) wersję automata. Czy może lepiej zostawić 1000 PLN w kieszeni i wziąć porządnego kwarcowego?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Kilka miesięcy temu stałem przed tym samym wyborem, tylko wersji na brązowym pasku i białym cyferblatem.

Wybrałem kwarcoka, ponieważ:

- automat za 2500 PLN podobno bardzo słaby

- sensowny jest dopiero Valjoux 7750, ale to już ponad 4000 PLN

- w moim przypadku szukałem zegarka na okazje i weekendy (na codzień używam inny), więc bez rotomatu by się nie obeszło, czyli dobry automat+rotomat= ok. 7000 PLN :-)

- mój kwarcok jest bardzo dokładny +1s / miesiąc, a automat to pare sekund na dzień

Ja za swój model zapłaciłem 1150 PLN i jestem nim zachwycony, ale marzy mi się przeszklony dekiel i płynąca wskazówka i dlatego o mało co nie kupiłem T035.407.16.051.00

Edytowane przez S.E.B.O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś może pomóc mi określić wiek mego tissota seastar automatic. proszę o pomoc, z góry dziękuję.

post-53740-0-56034300-1355513993_thumb.jpeg

post-53740-0-06304200-1355514007_thumb.jpeg

post-53740-0-21221300-1355514020_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu PRS516 musi byc na bransolecie.

 

Po 24 godzinach od pierwszego nakrecenia zegarek zrobil +1s. Certyfikat COSC wydaje sie "dzialac".

 

e0ixl5.jpg

2j2fdpc.jpg

 

Dzis rano zamienilem u zegarmistrza, srebrnego wysylam do ludzi, oby mial tam dobrze.

 

2v8ljf8.jpg

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu stałem przed tym samym wyborem, tylko wersji na brązowym pasku i białym cyferblatem.

Wybrałem kwarcoka, ponieważ:

- automat za 2500 PLN podobno bardzo słaby

- sensowny jest dopiero Valjoux 7750, ale to już ponad 4000 PLN

- w moim przypadku szukałem zegarka na okazje i weekendy (na codzień używam inny), więc bez rotomatu by się nie obeszło, czyli dobry automat+rotomat= ok. 7000 PLN :-)

- mój kwarcok jest bardzo dokładny +1s / miesiąc, a automat to pare sekund na dzień

Ja za swój model zapłaciłem 1150 PLN i jestem nim zachwycony, ale marzy mi się przeszklony dekiel i płynąca wskazówka i dlatego o mało co nie kupiłem T035.407.16.051.00

 

Po przeczytaniu Twojego posta aż się uśmiałem, oczywiście pozytywnie:) Już praktycznie podjąłem decyzję - kupuje kwarcoka, ale... u zegarmistrza zobaczyłem T035.407.16.051.00 i znowu mam dylemat. Dlaczego ten automat ma lepsze opinie od T035.627.16.051.00 a jest dużo tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Twojego posta aż się uśmiałem, oczywiście pozytywnie:) Już praktycznie podjąłem decyzję - kupuje kwarcoka, ale... u zegarmistrza zobaczyłem T035.407.16.051.00 i znowu mam dylemat. Dlaczego ten automat ma lepsze opinie od T035.627.16.051.00 a jest dużo tańszy?

 

Poniewaz ma bardziej sprawdzony mechanizm i nie tak budzetowy jak C01.211, w ktorym sa uzyte plastikowe elementy, niestety...

 

Jest tanszy poniewaz mechanizm z drozszego zegarka jest bardziej skomplikowany- ma chronograf (stoper).

 

Staszek60 -> gratuluje nowego nabytku! :)

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz ma bardziej sprawdzony mechanizm i nie tak budzetowy jak C01.211, w ktorym sa uzyte plastikowe elementy, niestety...

 

Jest tanszy poniewaz mechanizm z drozszego zegarka jest bardziej skomplikowany- ma chronograf (stoper).

 

 

Dokładnie tak.

Zauważ, że w automacie chrono za 2500 PLN na deklu jest tylko małe okienko tak jakby firma chciała coś ukryć :-), a w 7750 i w T035.407.16.051.00 dekiel jest całkowicie przeszklony.

Wybrałem chrono ze zwzględu na wygląd, a nie funkcjonalność i pewnie gdyby, to miał być mój jedyny zegarek bez wahania wziąłbym T035.407.16.051.00 ... albo Certine DS1 automat :-)

Życzę udanego zakupu i radzę się potargować, sprzedawca może spokojnie opuścić 20% na cenie katalogowej o ile jest właścicielem sklepu, bo z pracownikiem, to nie pogadasz

Edytowane przez S.E.B.O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie o przeszklonym deklu - uwielbiam to rozwiazanie i bardzo cenie Tissota, ze je stosuje. Nie ma dnia zebym nie zakladal, czy zdejmowal zegarka i nie spojrzal od tylu na mechanizm. W mechanikach powinno to byc obowizkowe i dlatego dziwie sie, ze Breitlingi jakie widzialem tego nie maja.

 

Ja od 2 dni "testuje" Chronometr w PRS516 i kurde jak narazie daje rade - odchylka wynosi +1s./48h :)

 

Odchylenie po 4 dniach wynosi 0 s. Skubany...

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikałbym takich sklepów:

- brak jakichkolwiek danych kontaktowych, poza mailem

- nieprofesjonalne opisy typu: Movement: Auto Quartz Movement ETA 2836-2

- brak autoryzacji Tissota

 

Autoryzację sprawdza się na: http://www.tissot.ch/?stores

na samym dole link: Check if the online shop is authorized by Tissot SA

wynik dla tego sklepu brzmi:

This is not an online shop authorized by Tissot. Therefore Tissot declines all responsibility.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja ostatnim czasem wyrwałem na alledrogo autamatic seastar PR516 GL - od zawsze mam słabość do tej serii

 

Ogólnie w moim odczuciu za śmieszne pieniądze bo za 250 zł - cały oryginalny ;]

 

Jednak ma wady, pomimo tego, że złoto nie jest nigdzie przetarte to szkło jednak do wymiany i na tarczy wylany bliżej nieokreślony płyn

 

trochę fotek ...

 

 

 

 

 

wiem wiem czekam na lincz w Waszej strony za zdjęcia z telefonu, jednak takie do czasu odbioru aparatu z serwisu ;]

 

opinie mile widziane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję alegro i obserwowałem ten zegarek.

jak napisał poprzedni właściciel tarcza w okolicy godziny 9 jest albo odklejona albo coś na niej , w postaci kleju, jest.

Zobaczysz jak przyjdzie.

ogólnie fajny zegareczek.

 

ja prawdopodobnie dostanę (kupię) od kolegi jakiegoś Tissota - na razie nie wiem co i jak , zobaczy się po świętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zamówiłem też pasek z oryginalnym zapięciem motylkowym, co by prezent był kompletny, czas oczekiwania 4 tygodnie licząc od zdaje się 23 listopada... ciekawe czy zdążą do wigilii ;)

 

Przypomnę, że chodziło o pasek do Le Locle ;)

 

Melduję, że zdążyli, dziś odebrałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję alegro i obserwowałem ten zegarek.

jak napisał poprzedni właściciel tarcza w okolicy godziny 9 jest albo odklejona albo coś na niej , w postaci kleju, jest.

Zobaczysz jak przyjdzie.

ogólnie fajny zegareczek.

 

ja prawdopodobnie dostanę (kupię) od kolegi jakiegoś Tissota - na razie nie wiem co i jak , zobaczy się po świętach

 

dotarł do mnie w dzień pisania posta ;] zdjęcia mojego autorstwa

 

podejrzewam, ze cena była tak niska, bo zdjęcia były marnej jakości co odstraszyło wielu zainteresowanych - kupowanie przy slabych fotkach to jednak troche loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile Ciebie kosztował ?

Chyba sporo, 286zl+15 zl za transport, więc 301zł. Gdybym zamówił sam pasek, bez motylka, cena była około 120zł z tego co pamiętam, no i dostępne od ręki, motylek się ceni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mi coś wpadło pod choinkę :

 

20121230133909.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20121230134352.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Żonci wpadł taki zegareczek - co prawda nie Tissot ale też godny uwagi: :D

20121230133933.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A 2 miechy temu dostała coś takiego:

20121215163934.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Ale żeby zamknąć temat właściwym zegarkiem takie coś dostała ode mnie z 10 lat temu na urodziny -jak sądzicie pasuje tutaj ??? ;)

 

20121230225526.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek, Ty to spryciarz jesteś - wiesz jak podejść żonę zeby na Twoje zakupy oko przymknęła ;)

Fajny Tissot, tylko jak dla mnie to za młody


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.