Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Recommended Posts

W.Kruk w Posnanii, salon na parterze.

Dzięki. Czasem zapominam, że świat zegarków, zwłaszcza tych bardziej dostępnych cenowo, nie kończy się na Warszawie.

W dniu 17.05.2022 o 23:16, rafi napisał(-a):

Dzięki. Czasem zapominam, że świat zegarków, zwłaszcza tych bardziej dostępnych cenowo, nie kończy się na Warszawie.

Mają jednego w Kruku w Jankach, trochę bliżej :) 

Mają jednego w Kruku w Jankach, trochę bliżej  

To faktycznie bliżej Dzięki.
Jak nie znajdę gdzieś na mieście, to pewnie podjade

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piękny jest

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Kupował ktoś z Was ostatnio albo sprzedawał le locle? Od dłuższego czasu myślę czy nie puścić dalej i zastanawiam się jaki kanał sprzedaży jest teraz najpopularniejszy. U nas na forum za bardzo nich nie widzę, do OLX jestem trochę zrażony no ale jak mus to mus

Pozdrawiam,

Janek

6 godzin temu, vvv napisał(-a):

Kupował ktoś z Was ostatnio albo sprzedawał le locle? Od dłuższego czasu myślę czy nie puścić dalej i zastanawiam się jaki kanał sprzedaży jest teraz najpopularniejszy. U nas na forum za bardzo nich nie widzę, do OLX jestem trochę zrażony no ale jak mus to mus

Fejsbuk.

Dołączam jako właściciel
7ef8d5d2915671385e7a9acf2a7a4f55.jpg

„Chcecie wierzcie lub nie wierzcie”, ale mimo kilkunastu lat spędzonych na forum nigdy nie miałem żadnego Tissota (Certiny też nie miałem).
No i w końcu!

Kilka uwag dla tych, którzy planują zakup PRX:

1. Dobre wieści są takie, że po obejrzeniu kilkunastu egzemplarzy w różnych kolorach w zasadzie nie znalazłem żadnego z ewidentnymi babolami na tarczy (Krzywe indeksy, źle osadzona data, trefne malowanie). Oczywiście żadnego nie oglądałem pod lupą, mówię o tym, co widać (moim) gołym okiem.

2. Osadzenie wskazówek - tu już bywa różnie. W jednych jest praktycznie idealnie, w innych nieco słabiej. Oczywiście na tym poziomie cenowym to nie grzech, ale jak wiesz, że możesz trafić sztukę idealną, to po co brać niedopracowaną?

3. Z rzeczy, które by mnie mega denerwowały, bo z reguły noszę zegarek do późnych godzin, to kwestia zmiany daty. Miałem w ręku egzemplarz, w którym zmiana daty zaczynała się ok. 22.00 a kończyła o 23.30
W moim egzemplarzu zaczyna się 23.55 a przeskakuje 23.59.55 więc da się.

Ogólnie miałem trochę szczęścia, bo o ile czarnych i niebieskich jest na pęczki i można przebierać, o tyle z dostępnością zielonych jest problem.

Mam słabość do sportowych stalowych zegarków ma zintegrowanej bransolecie (a tu dodatkowo genialny kolor tarczy jest) więc ode mnie będą tylko ochy i achy :)

GRATULACJE!

Dzięki [mention]cordi7 [/mention]
Mam tę samą słabość. Kolor chyba ostatecznie przesądził o tym, że zrezygnowałem z nieco droższej i nieco lepiej wykonanej alternatywy

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Mam słabość do sportowych stalowych zegarków ma zintegrowanej bransolecie (a tu dodatkowo genialny kolor tarczy jest) więc ode mnie będą tylko ochy i achy :)

GRATULACJE!

51 minut temu, rafi napisał(-a):

Mam tę samą słabość. Kolor chyba ostatecznie przesądził o tym, że zrezygnowałem z nieco droższej i nieco lepiej wykonanej alternatywy

To jest nas trzech 😁

Świetny model! Zazdroszczę!

I sam już nie wiem czy bardziej podoba mi się niebieski czy zielony. Długo wahałeś się nad kolorem? 

W przyszłym tygodniu w środę i czwartek jestem w Warszawie. Oczekuję przymiarki 😜

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Posted (edited)
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

A na co jeszcze patrzyłeś? FC Highlife czy ML Aikon?

Edited by cordi7

To jest nas trzech 
Świetny model! Zazdroszczę!
I sam już nie wiem czy bardziej podoba mi się niebieski czy zielony. Długo wahałeś się nad kolorem? 

W przyszłym tygodniu w środę i czwartek jestem w Warszawie. Oczekuję przymiarki 

Dzięki. Powiem tak - nad niebieskim się dłuuugo zastanawiałem i czegoś zabrakło, żeby wyłożyć kasę. Ostatnio odkryłem zielonego, zacząłem mu się przyglądać, no i jak trafiłem sztukę, to długo się nie zastanawiałem.

Jasne, pisz PW, jakoś się złapiemy. A w jakich rejonach stolicy będziesz urzędował?

Highlife do mnie nie gada, zbyt biżuteryjnym jak na ten typ zegarka (przynajmniej na mój gust). Myślałem o Aikonie w wersji 39 mm.
Ostatecznie padło na Tissota z kilku powodów, kolor był jednym z nich, na pewno nie jedynym i nie najważniejszym, ale jednak odegrał rolę.

A to nie widziałem.

No ale jak napisałem, nie był to ani jedyny, ani najważniejszy powód.

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Mocno lobbowałem Aikona, ale się nie udało :P

33 minuty temu, rafi napisał(-a):

Dzięki. Powiem tak - nad niebieskim się dłuuugo zastanawiałem i czegoś zabrakło, żeby wyłożyć kasę. Ostatnio odkryłem zielonego, zacząłem mu się przyglądać, no i jak trafiłem sztukę, to długo się nie zastanawiałem.

Jasne, pisz PW, jakoś się złapiemy. A w jakich rejonach stolicy będziesz urzędował?

Jakiś hotel na Al. Krakowskiej. 

Jak firma nie zorganizuję mi czasu po szkoleniu, to jestem chętny na piwko 😉

17 minut temu, michszy napisał(-a):

Aikony są też zielone emoji12.png

Jak w końcu będę się decydował na Aikona, to zielony będzie mocnym kandydatem. 

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Wygrzebalem zegarek mojego śp. brata... kiedys go nosilem - moze warto czasem zalozyc ☺️ Co sadzicie - fajny? 🤔

5BDA9318-7FB5-494A-A1D5-9D75364E7B40.jpeg

3A4011E2-6347-40D9-ABA4-E2C1D48888D0.jpeg

0B432ACD-1281-4E68-9A8E-006C4F386140.jpeg

2D96AE1C-7DA0-481C-8B57-E109AF2D5E9A.jpeg

[mention]artme [/mention] Wykonanie zdaje się niczego sobie. Teraz takie tłoczenia na zapięciu to chyba tylko za miliony monet. I mechanizm ciekawy. Ja bym nosił.

Posted (edited)
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

[mention]artme [/mention] Wykonanie zdaje się niczego sobie. Teraz takie tłoczenia na zapięciu to chyba tylko za miliony monet. I mechanizm ciekawy. Ja bym nosił.

Wykonanie na poziomie... ok 😁 Bardziej martwi mnie wielkosc - jakis taki maly mi sie teraz wydaje 😬

Ale wlasnie sobie uswiadomilem, ze on ma 24 lata - to juz chyba vintage 😂

Edited by artme

Też mam takiego tylko białasa na ecie IMG_20211210_100513313.thumb.jpg.a5a5b711717fc2320e05c03559922899.jpg

4 godziny temu, lobo82 napisał(-a):

Też mam takiego tylko białasa na ecie IMG_20211210_100513313.thumb.jpg.a5a5b711717fc2320e05c03559922899.jpg

Ja też, tylko mój jest na wylocie :D

4.jpg

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown