Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

O ładny! :)

Pasek z "motoryzacyjny" dziurami by mu się przydał.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Hirsch Rally z dziurami właśnie, ale coś nie bardzo. Solidny, grubawy łosoś mz dużo lepiej leży w tym przypadku. Chociaż ten zegarek to wymarzona partia dla natostrapów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Zapytam krótko :) czy plaga podróbek która tak mocno dotknęła model PRC 200 zaraziła także model COUTURIER?

Oczywiście pytanie uzasadniam ofertą z allegro :) może pokaże namiary na obiekt mojego zainteresowania http://allegro.pl/show_item.php?item=1759001236&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Czy ktoś już spotkał się z replikami tych zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj widzę ludzi z tissotami więc mam pytanie. Mam zegarek Tissot Le locle taki jak na piersze stronie TomekR. Tylko 2 razy juz mialem z nim duzy problem. Bowiem koronka dwa razy mi odpadla. Nawet nie wiedzialem kiedy... Czy Wam tez sie to zdarzylo i czy jest jakis sposob by zapobiec temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój ostatni nabytek niepowtarzalna koperta stalowa czyżby to był krab?

Do końca kraba nie przypomina, model Seastar z roku 1954

 

138346tiss.jpg

DSC0007-11.jpg

17483904483.jpg

myślę ,że spora ciekawostka dla miłośników tej manufaktury, do których sam tez się zaliczam :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, też patrzyłem na tego tissota. Podejrzewałem, że te uszy ktoś twórczo przerobił. Jak to w realu wygląda?

A w ogóle bardzo fajny - gratuluję :)

 

A żeby nie było tak całkiem bez fotki, to taki jeden z moich:

post-23302-0-57275600-1313696016_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny krabik.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się zapiszę. Od niedawna też mogę się pochwalić posiadaniem "wizytówki" marki w kolekcji:

Lata XXX.

01da42252e3a9c3bmed.jpg

 

20131f285d056887med.jpg


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, też patrzyłem na tego tissota. Podejrzewałem, że te uszy ktoś twórczo przerobił. Jak to w realu wygląda?

A w ogóle bardzo fajny - gratuluję :)

 

W realu koperta to ideał , nie ma żadnych śladów ingerencji, stal po prostu rewelacyjnie wręcz zachowana i powiem szczerze ,że gdyby ktoś sobie takie uszy zażyczył to chyba było by to spore wyzwanie dla rzemieślnika, jednak jestem lekko rozczarowany tarcza ,która na zdjęciach kupującego wyszła lepiej niż w rzeczywistości, jednak mimo wszystko mieści się w moich ostatnich przedziałach estetycznych :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę swojego diverka Seastar 1000

Trudno go sfotografować z uwagi na wypukłe szkiełko...

 

1dsc00215.jpg

1dsc00232.jpg

1dsc00233.jpg

1dsc00235.jpg

1dsc00222.jpg

1dsc00223.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny diverek, gratulacje.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le lockle mimo że bardzo popularny, jest dla mnie bardzo pięknym zegarkiem B)

Edytowane przez blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To i ja sie dopisze do klubu, dwa z mojej kolekcji:

 

dsc09843k.jpg

 

Oba cal 27-21T

 

I przy okazji pytanie, czy tarcze w starych Tissotach byly zlote/szampanskie, czy to co widac u gory to patyna? Pytam bo chialbym odnowic tego z prawej, a z tego co widze na przykald tu:

 

http://www.renowacjatarcz.pl/galeria1.html

 

to wiekszosc tarcz odnawia sie na kolor kremowy/bialy...

 

Czy tak bylo w orginalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) A ja mam Tissot Heritage Sovereign Limitowany - 66 egzemplarz z 99 dostępnych...

Pozdrawiam miłośników Tissota!

post-42028-0-64485000-1315666745_thumb.jpg

post-42028-0-18178300-1315666772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któryś z bardziej doświadczonych członków KLUBU mógł by napisać dlaczego tak wszyscy znawcy na tym FORUM poniżają tę firmę to będę wdzięczny.

Tłumaczą że np Certina jest lepiej wykonana. Tylko że ten Człowiek o którym myślę nie ma żadnego Tissota w swoim zestawię.

To jest pseudo psychologia Tłumu . Wszyscy twierdzą ze to jest " be " bo tak muszę napisać.

 

Na 100% nie jestem , jak to okresliles "bardziej doswiadczonym czlonkiem klubu" ale popieram Cie w calej rozciaglosci. Ludzie sa po prostu jak barany. Ktos cos klepnie, drugi mu przytaknie a reszta, z malymi wyjatkami, idzie jak owce na hali gonione przez bace i psa pastucha :(

 

Ja juz kiedys sie na forum rozwodzilem nad innym problemem - chcialem kupic sobie nowy, porzadny zegarek. Droga eliminacji wybor padl na Breitling Super Avenger. Poprosilem w APART zeby mi przywiezli celem obejrzenia. Pojechalem pelen przekanania ze to bedzie cos z innej bajki. Problem byl jednak taki, ze w swoim zyciu przeszedlem wiele zegarkow, w tym i Tissota. Malo tego, jakies 3 miesiace wczesniej kupilem pieknego (w moim subiektywnym odczuciu) PRS 516 AUTOMATIC. Pech, albo szczescie chcial, ze mialem go tego dnia na nadgarstku.

 

Dostaje tego Breitlinga do reki i mina mi rzednie... Mam przed soba zegarek za grubo ponad 13.000 a szalu nie robi. Sam nie wiem czego sie spodziewalem, moze ze sam bedzie fruwal ale mimo usilnych checi znalezienia w nim czegos OCH I ACH nie znalazlem NIC!! Przeciez taki Tissot jest pospolity i te "lepsze" firmy maja zajefajne zegarki. Ale nie bylo absolutnie nic co by mi powiedzialo - tak, wydaj kupe szmalu na to bo warto. Otoz nie. Popatrzylem na mojego PRSa i stwierdzilem ze jest po prostu FAJNIEJSZY, ze bardziej do mnie pasuje Tissot.

 

Ja Tissota cenie ogromnie, kolejny zegarek tej firmy zawital do mnie 3 dni temu. Pozostale 3 leza w domu, czwartego nosi szwagier (zegarek ma okolo 20 lat) i kazdy dziala wzorowo. Jakosc wykonania kazdego z nich jest bardzo dobra i nie ustepuje NICZYM "wielkiemu" Breitlingowi za 13.000 polskich zlotych monet.

 

Kiedys na forum przeczytalem madre slowa - ktos napisal ze wybierajac zegarek musisz sobie ustalic co cie kreci i jaka chcesz isc droga. Ja juz swoja mam - sa to zegarki Tissot.

 

Oto najnowszy nabytek : 48mm srednicy, ponad 17mm grubosci - nowy model SEASTAR 1000 :

 

c9e7b69699656b33med.jpg

 

ec4297bc7247a783med.jpg

 

--

 

A EDOXa (TFFFUU!!!) nie polece nikomu i radze omijac szerokim lukiem - moje przygody z serwisowaniem WRC CHRONORALLY odbijaja mi sie czkawka do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna beczułka ten Seastar :( Niestety nie na mój nadgarstek...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duzy, jest gruby - mi sie wlasnie super takie nosi a i reke mam nie za chuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.