Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peterp

Mały nadgarstek i średnica zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Może było na ten temat trochę postów ale chciałbym spytać osoby posiadające mały nadgarstek (tu średnica 6 cm, obwód 17) - jaka jest wizualnie akceptowalna średnica typowego okrągłego zegarka do garnituru (czy np Eposy o średnicach ok. 42-43 mm lub podobne są już za duże?). Nie preferuję dużych zegarków ale od pewnego czasu mam wrażenie, że typowe 35mm wygląda obecnie jak zegarek damski (chyba że ma duże uszy jak np. stowa antea KS itp.). Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 cm nadgarstek i najczęściej noszę zegarki: 43oraz 46


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam 17 cm w nadgarstku i noszę zegarek 38,5 mm. Wygląda na naprawdę duży ;) może dlatego że jest dość gruby, prawie 11 mm. Jak na garniturowca to dla mnie te 38 mm to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się, że do 40 mm jest git. mam w nadgarstku 17 (17,5?) cm i odnosiłem wrażenie, że zegarki o średnicy 42-43 mm były trochę za duże. pewne znaczenie ma też wysokość zegarka, w tym sensie, że modyfikuje jego postrzeganie (a precyzyjniej - postrzeganie jego rozmiaru), chociaż raczej nie potrafiłbym wyjaśnić, jak dokładnie przekłada się na taki jego "holistyczny" obraz (poza tym, że im wyższy [grubszy], tym większy). ale to chyba oczywiste oczywistości :-/

bardzo być może, że właśnie udało mi się wyważyć otwarte drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od proporcji zamego zegarka (grubosć, kształt uszu etc). Na moim nadgarstku (17 cm) praktycznie wszystko co ma średnicę do 41 mm leży dobrze; powyżej tej granicy różnie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy średnicy 17,5 do garnituru noszę zegarki 37-41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 17 mm.

Maks co mogę założyć żeby wyglądało sensownie to 40 mm i tego rozmiaru staram się nie przekraczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

17,5-18cm - 32-34mm i jest garniturowo, większe i owszem ino do dresów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje co do grubosci. Garniturowiec powinien byc cienki.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17,5-18cm - 32-34mm i jest garniturowo, większe i owszem ino do dresów

 

hmmm.. to generalnie obecnie nie ma co kupić ;)

Niestety ale w tej kwestii - a zegarek to biżuteria i ozdoba - obowiązują nie tylko klasyczne kanony ale też trendy i moda. Można sobie wmawiać, że nasz kochany zegarek 34mm jest piękny, ale tak naprawdę dziś wygląda po prostu żenująco jak niemodny krawat. Klasyka 40-41mm ale najnowsze topowe modele to nawet 44-46 mm - wystarczy przeglądnąć najnowsze katalogi, popatrzyć na nadgarstki "będąc gdzieś" oczywiście, a nie w kawiarni w Wólce.

Zobaczmy - garniturowce:

- IWC Portuguese Hand-Wound - 44mm

- IWC Portofino 46mm

- IWC Ingenieur 42,5 mm

- Chronoswiss Grande Regulateur 44mm

- Piaget Altiplano 40mm

- Baume&Mercier Classima Exec 42mm

- ML Pontos 43mm

- ML Masterpiece 43 a nawet 46 mm

nie wspominam o Breitlingah, Omegach, TH i innych diverach, pilotach itp itd..

 

Kto dziś nosi zegarek 32-34 mm ?? Prezes banku? raczej głupio by mu było, szef kancelarii adwokackiej - tym bardziej głupio byłby postrzegany nawet jakby te 32mm były z platyny, a już na bank nikt z "nowoczesnych branży" - reklama, media, komputery... więc niestety tu tez należy sobie powiedzieć czas na zmiany i kupić coś co wpisuje sie ow aktualne trendy. Zegarek musi pasować do ubrania, do nowoczesnego dopasowanego garnituru doskonale pasuje piekny zegarek powyżej czterdziestu mm - nowy krawat, modny kołnierzyk i czas na zegarek... który jest na czasie a nie tylko pokazuje czas.


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

masz absolutną rację

jeśli pisałeś np. o młodych, przebojowych managerach lecących negocjować kolejną umowę itp - bo też w garniturze

ja miałem na myśli strój galowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz absolutną rację

jeśli pisałeś np. o młodych, przebojowych managerach lecących negocjować kolejną umowę itp - bo też w garniturze

ja miałem na myśli strój galowy

 

 

Czyli mówiłeś o smokingu?! Bond do niego nosi Omesię PO ;) Wiem, wiem...Bond to Bond, film to film... Ale konwenanse w stylu cieniutki najlepiej złoty zegareczek o średnicy max 38 mm jak dla mnie są śmieszne. Nie te czasy-moda sie zmienia. Teraz pewnie podniesie się larum-ale ja do garnituru ostatnio na codzień noszę PAMA 312-czyli 44 mm średnicy i grubośc 18 mm. Robię to świadomie mimo, że mam też garniturowca typowego, ale świetnie czuję się z PAMem i mam dokładnie gdzieś, kto co o tym sądzi.

 

Dla uzupełnienia-nadgarstek mam 19cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim odczuciu Inżynier nie jest "garniturowcem" ..;)

 

a ciekawe 38 może wyglądać często na większe niż 41,kwestia proporcji tarczy i koperty..

 

przykładowo..te zegarki mają identyczną średnicę tarczy(są oczywiście z innej bajki niż temat ,ale chodzi mi o zasadę)...

 

post-23173-0-69206400-1331371507.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

dyskretna elegancja odeszła z Irkiem Paluszkiem

czas umierać kurnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskretna elegancja odeszła z Irkiem Paluszkiem

czas umierać kurnia

 

cóż, takie czasy.... stajenny woskuje dziś DB9


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma Irka z jego postami - ale założenie że modele z lat 50'tych są wzorcem elegancji po dziś dzień jest IMO niesłuszne.

Zmieniła się moda, stroje - a co do rozmiaru zegarka to i nasze gabaryty (jesteśmy więksi niż nasi ojcowie/ dziadkowie).

Jeżeli WSZYSTKIE topowe firmy robią garniturowe zegarki w okolicach 40mm to trudno mówić że kreatorzy PP, VC, Rolex'a (chodzi mi o Cellini), Piaget itd są bez gustu.

Jak dla mnie zegarek 34 mm pasuje do garsonki a nie do garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
post-0-0-07630400-1331371512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyć można wszystko tylko pytanie czy we wszystkim będziemy wyglądać dobrze...

IMO jeśli zegarek ma być do garnituru a obwód nadgarstka to mniej niż 17cm to zegarek o średnicy większej niż 41mm będzie wyglądał nieelegancko tak samo jak nieodpowiedni garnitur,skarpetki,pasek czy buty.

 

Oczywiście inny dress code obowiązuje chociażby dyrektora agencji reklamowej a inny ludzi pracujących w kancelariach,bankach,finansach,konsultingu itp.Moje spostrzeżenia dotyczą tej drugiej grupy.Być może jestem purystą ale uważam że zegarek na bransolecie w tym przypadku również nie pasuje,niezależnie od wielkości.Jak garnitur to tylko skórzany pasek.

 

A tak pomijając branże to dla mnie zegarek o rozmiarze 46mm założony na nadgarstek o obwodzie 16mm wygląda po prostu śmiesznie,tak jakby ktoś sobie założył patelnie na rękę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obwod 21 cm i skazany jestem na wszystko => 44mm,

Mniejsze zegarki wyglądają jak zabawki u mnie na ręku, nalepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba trochę rozróżnić obwód od szerokości nadgarstka. Przy tym samym obwodzie, zegarek będzie inaczej leżał na wyższym i węższym nadgarstku a inaczej na szerszym. Podajemy też średnicę zegarka bez koronki, a tutaj raczej odgrywa rolę wysokość z uszami.

Chyba się nie obędzie bez przymierzania ;)

 

Ja mam 16cm obwodu, noszę 37mm Worldmastera i dla moich odczuć estetycznych mógłby być trochę większy.


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba trochę rozróżnić obwód od szerokości nadgarstka.

No właśnie, ja mam obwód ok 17cm, czyli podobnie jak Wątkotwórca, ale szerokość ok 5cm, czyli już mniej niż On.

Zegarki klasyczne, garniturowe noszę do 40mm. Większe raczej nie. Ewentualnie czarny mógłby być trochę większy 41mm (jeśli uszy nie byłyby zbyt długie), bo czarny kolor optycznie pomniejsza.

 

Zegarki tzw "charakterne", sportowe, divery, piloty itp nosze większe, 42mm jest w sam raz. W niektórych przypadkach nawet do 44mm


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadgarstek 16.

Raz mialem DUŻY zegarek, na plaży. (4,5 cm bez koronki) taki a'la nurek.

 

Najpierw leżał zegarek. Potem - ja. Dobrze, że nikt nie rzucił się mnie ratować spod tego "olbrzyma" ;)


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam obwód 17cm i szerokość ok 5,5 cm ,a więc 40-42 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam obwód 17cm i szerokość ok 5,5 cm ,a więc 40-42 jest ok.

ja interesuje się znowu starymi vintage lata max 60 - a wtedy pyrtki rządziły i takie też nosze

i co i nic - mi się takie podobają ;-) - nadgarstek ok 17-17,5cm. Moda się zmienia tak jak rozmiary zegarków i taka jest kolej rzeczy - niemniej nie czuje się gorzej nosząc "damsko", jak na współczesne warunki wyglądające zegarki.


do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Założyć można wszystko tylko pytanie czy we wszystkim będziemy wyglądać dobrze...

IMO jeśli zegarek ma być do garnituru a obwód nadgarstka to mniej niż 17cm to zegarek o średnicy większej niż 41mm będzie wyglądał nieelegancko tak samo jak nieodpowiedni garnitur,skarpetki,pasek czy buty.

 

Oczywiście inny dress code obowiązuje chociażby dyrektora agencji reklamowej a inny ludzi pracujących w kancelariach,bankach,finansach,konsultingu itp.Moje spostrzeżenia dotyczą tej drugiej grupy.Być może jestem purystą ale uważam że zegarek na bransolecie w tym przypadku również nie pasuje,niezależnie od wielkości.Jak garnitur to tylko skórzany pasek.

 

A tak pomijając branże to dla mnie zegarek o rozmiarze 46mm założony na nadgarstek o obwodzie 16mm wygląda po prostu śmiesznie,tak jakby ktoś sobie założył patelnie na rękę ;)

 

 

Zgadzam się. Niestety większość dzisiejszych modeli na przegubie chudziaka, do których się zaliczam, nie wygląda najlepiej - nie tylko "garniturowców" - to moje subiektywne osobiste odczucie. Z własnego doświadczenia - 37-38 mm bez bezela, to maksimum na mój ~ 16 cm nadgarstek i dobre samopoczucie. (Konkretnie Seiko Spirit, Certina ds Podium). Lotnik Kienzle 40 mm jest dla mnie za duży. Ale fizycznie dokładnie w tym samym rozmiarze Seiko 5 Sports (z bezelem) - czemu nie. Wygląda na mniejszy, dobrze się z nim czuję i chętnie zakładam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.