Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peterp

Mały nadgarstek i średnica zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nadgarstek wąski, tylko 16,5 cm. Odpadaja wiec duze zegarki. Mialem 42 mm Laco i czulem sie z nim niekomfortowo. Sprzedalem i nie zamierzam juz kupowac niczego wiekszego niz 40 mm.

Jako garniturowca uzywam Stowy KS - ma 35,5 mm. Optymalny rozmiar na moja reke to ok 37-38. Duzo zalezy oczywiscie od dlugosci uszu (w Stowie sa dlugie) i grubosci bezela.

Moda modą ale nie zamierzam nosić czegoś na siłę bo takie są trendy. Przede wszystkim kupuję zegarek dla siebie i ja mam się w nim czuć dobrze.


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek wygląda jak dla murzyńskiego rapera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość tego Nixona na tak szczupłym reku to masakra. Jakby rękę miał urwać, nie obraź się ale to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podzielę się moimi doświadczeniami:

1. Spore wrażenie "wielkości" zegarka robi rozmiar tarczy w stosunku do bezela. 37-38 mm i cienki bezel daje wrażenie duzego zegarka (popatrzcie na Mido Commander Ocean Star - wg mnie ikona designu). A taki nurek - koperta 44mm i maciupka tarcza sprawia wrażenie małego zegarka - zdjęcia dwóch Seiko powyżej pięknie to pokazują.

2. Uszy. ktoś mi kiedyś powiedział (i wg mnie rację miał) - "każdy zegarek, którego uszy po założeniu na rękę będą ci wystawać poza nadgarstek nie jest zegarkiem dla ciebie". Nixon powyżej zdaje się potwierdzać tę regułę.

 

Poznałem też człowieka (kawał chłopa), który uważa, że tylko zegarki 34-35 mm to normalny rozmiar dobrze leżący na ręku. I pewnie jakbym ponosił to bym sie po jakimś czasie przyzwyczaił. U mnie szerokość nadgarstka to 5,5 cm i świetnie na nim wygląda 38 mm tissot jak i 42 mm omega speedmaster professional. Ale mierzyłem większego speediego (44,25 mm) i już nie działa.

Osobne rozwiązanie to zegarki o kwadratowych bądź prostokątnych kopertach. kwadrat o boku 35mm bardzo dobrze moim zdaniem wygląda na ręku.

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad Nixon. Uważam, iż jest to kwestia własnych upodobań, przyzwyczajeń itp. Do tej pory nosiłem rozmiary do 45mm. Gdy po raz pierwszy założyłem ten zegarek też zastanawiałem się czy ze mną wszystko ok? Ale po kilku dniach noszenia wydaje mi się być normalnym rozmiarem i nie wyobrażam sobie już niczego mniejszego na co dzień. Opinie moich znajomych oczywiście są podzielone. Uważam, iż plusem tego modelu jest przejrzystość / techniczny - prosty wygląd / świetne proporcje pierścienia do tarczy - a przy mniejszych rozmiarach nie jest to wcale takie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację. Ktoś mądrze już to kiedyś ujął w kontekście lotników, które dzięki brakowi (prawie) bezela mają duży cyferblat i nawet w rozmiarze 38-40 wyglądaja na sporo większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie zegarków "lotniczych" tzn tych używanych przez pilotów wojskowych. Gdzieś w sieci znalazłem taką informację, że ich kombinezon ma specjalne miejsce na udzie przeznaczone na przypięcie zegarka. Oczywiście dużego. Czy to prawda? Ktoś się z tym już spotkał? Fajnie by było sobie coś takiego zapodać na spodniach "czołgówkach" :)


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 21,5 cm. i 150 kg wagi- koszmar. Najbardziej lubię mosić zegarki wielkości 34-38mm Nie czuje, że je mam założone, wyglądają fajnie jeśli są ładne. Noszę większe pasówki-45mm i lotnika-43mm( przeszkadza mi jeszcze to duża koronka- dodatkowe 3mm). Niektóre zegarki są monstrualnie duże, przez to brzydkie a mężczyźni je noszący wygladają śmiesznie. Pomijam fakt gdy wielkość zegarka, czy jego czytelność ma znaczenie dla wykonywanej pracy np. Oczywiście to moja prywatna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba trochę rozróżnić obwód od szerokości nadgarstka. Przy tym samym obwodzie, zegarek będzie inaczej leżał na wyższym i węższym nadgarstku a inaczej na szerszym. Podajemy też średnicę zegarka bez koronki, a tutaj raczej odgrywa rolę wysokość z uszami.

Chyba się nie obędzie bez przymierzania :)

 

Ja mam 16cm obwodu, noszę 37mm Worldmastera i dla moich odczuć estetycznych mógłby być trochę większy.

 

Najmądrzejsza odpowiedź moim zdaniem.

Mam nadgarstek 16,5cm, duże zegarki zdecydowanie lepiej leżą na moim nadgarstku niż na niejednym 18cm :)

Niestety poniższe zdjęcie za dużo nie pokazuje, ale uwierzcie mi, że to Seiko wcale nie wyglądało źle na moim nadgarstku, a ma około 47mm (nie pamiętam dokładnie ile)

post-22904-0-43553200-1331556466.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na tym zdjęciu nie widać nadgarstka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na tym zdjęciu nie widać nadgarstka :)

 

Wiem :) Dlatego napisałem, że poniższe zdjęcie za dużo nie pokazuje :), a niestety nie mogę wyszukać w kompie pozostałych zdjęć z tym zegarkiem.

Kiedyś wrzucałem w jakimś wątku, którego tematyka była podobna, ale nie chce mi się szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem - ostatnio bardzo spodobał mi się jeden model zegarka co prawda nie jest to garniturowiec, ale raczej zegarek dla lotnika (taki z obracanym suwakiem logarytmicznym wokół tarczy) - w dodatku nie dostępny w moim mieście (możliwość przymiarki odpada).czy taki zegarek o średnicy koperty ok 46mm nie będzie "przegięciem" dla osoby z nadgarstkiem o obwodzie 17,5 cm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem - ostatnio bardzo spodobał mi się jeden model zegarka co prawda nie jest to garniturowiec, ale raczej zegarek dla lotnika (taki z obracanym suwakiem logarytmicznym wokół tarczy) - w dodatku nie dostępny w moim mieście (możliwość przymiarki odpada).czy taki zegarek o średnicy koperty ok 46mm nie będzie "przegięciem" dla osoby z nadgarstkiem o obwodzie 17,5 cm ??

Nie da się na to pytanie odpowiedzieć na podstawie samych rozmiarów zegarka i ręki. Może jakieś fotki, na których widać grubość zegarka, długość i kształt uszu (bardziej proste, czy wygięte do kształtu nadgarstka), cyferblat, itp. Generalnie uważa się, że zegarek typu pilot powinien być duży, ale duży to też pojęcie względne. Ja też mam 17,5 cm i wątpię czy zaryzykowałbym ten rozmiar. Jak dla mnie górna granica to pilot Archimede XL (średnica też słuszna - 45mm, ale za to stosunkowo mała grubość zegarka i "dopasowane" do nadgarstka uszy).


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr - dzięki za link do fotek - faktycznie tragedii nie ma pomimo wielkości i masywności tej glicynki B) a ten Citek to w ogóle na Tobie leży jakby go na zamówienie pod Twój nadgarstek robili B)

 

mirq - dzięki za radę - nawet nie pomyślałem wcześniej o takich rzeczach jak długość i kształt uszu... model o którym myślę to Pulsar, a teraz muszę się dokładnie przyjżeć opisanym przez Ciebie szczegółom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Może było na ten temat trochę postów ale chciałbym spytać osoby posiadające mały nadgarstek (tu średnica 6 cm, obwód 17) - jaka jest wizualnie akceptowalna średnica typowego okrągłego zegarka do garnituru (czy np Eposy o średnicach ok. 42-43 mm lub podobne są już za duże?). Nie preferuję dużych zegarków ale od pewnego czasu mam wrażenie, że typowe 35mm wygląda obecnie jak zegarek damski (chyba że ma duże uszy jak np. stowa antea KS itp.). Dzięki.

Ja mam nadgarstek 17mm. a noszę garniturowca o średnicy 41mm. a chce kupic sobie wiekszy jeszcze 47mm.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że rozmiar 35-37 wygląda jak damski. Minimum to 40mm (tj. do marynarki). Mój nadgarstek ma niecałe 17cm obwodu co nie przeszkadza mi w noszeniu na co dzień nixona 51mm. W tej chwili nie wydaje mi się "duży" (to kwestia przyzwyczajenia).

35-37 to idealny rozmiar garniturowca. Takie zegarki maja wąziutka lunetę, i tarcza bywa większa niż w zegarkach sportowych o sporo większym rozmiarze.

CO do Nixona - Jeśli podoba Ci się i dobrze się czujesz - to super, ale ewidentnie uszy wystają poza obrys nadgarstka, co oznacza, że jest... oczywiście za duży dla Ciebie.

 

ps.

Nic nie jest takie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle nie ogarniam tej mody na monstrualnie wielkie zegarki.

Kazdy nosi, co chce - jego zegarek, jego sprawa, ale czemu to ma służyć?

Jeśli zegarek lotników był zapinany na kombinezon, to jego rozmiar był uzasadniony, ale jesli ktoś "lata" po mieście bez kombinezonu lotnika, to trochę nie teges :)

Zegarek 51mm zademonstrowany na szczypłym nadgarstku Kolegi wygląda (bez urazy)groteskowo.

Ktoś się kiedyś zastanawiał, czy tukan to ptak z dziobem, czy dziób z ptakiem?

Tu trochę podobnie - facet z zegarkiem na ręce, czy zegarek z przypiętym facetem?

Mam przegub 18cm, szeroki ok 6cm. Zegarki 34-38mm leżą na nim bardzo dobrze


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dziwna moda minie :D Dobre porównanie z tym tukanem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dziwna moda minie :D

 

Mam nadzieję...

Nic mi do tego, co ludzie chcą nosić. Jak wcześniej zaznaczyłem, jest to ich gust, ich kasa, ich styl...

Natomiast kazda moda, kazdy trend, czy owczy pęd skłania mnie do zastanowienia.

O ile ktoś w określonym trendzie się odnajduje, bo akurat ów trend trafia w jego upodobania i poczucie estetyki, to wszystko ok. Ale - niestety - wiele osób jest niewolnikami mody i trendów. Rozumowanie wg schematu:

W modzie sa duze zegarki? To ja se kupię największy, jaki jest! To nic, ze oberwie mi rękę. To nic, ze mam 160cm wzrostu i ważę 50kg - kupie zegarek 50mm! A jak się pojawią większe, to też kupię! A może pogadam ze znajomym spawaczem i on mi przyspawa uszy do budzika?

 

Przypomina mi to trochę modę na dziubate buty sprzed paru lat. Faceciki 160cm, którzy normalnie nosza rozmiar 40 zaczęli chodzic w dziubach, w których długosć podeszwy odpowiadała numerowi 46. Wygladali, jak na nartach, no ale moda taka...

Każdy z nas wyglada, jak wygląda i powinien do swojego wyglądu dopasować ubranie i dodatki. W tym zegarek. Ślepe słuchanie mód daje czasem efekty tragikomiczne :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy odróżnić dwa pojęcia: noszenie zegarków DUŻYCH oraz noszenie zegarków ZA DUŻYCH(w stosunku do naszych nadgarstków). Sam lubię duże zegarki,mimo że mam raczej szczupły nadgarstek,jednak założenie zbyt dużego czasomierza postrzegam tak samo jak założenie za dużej koszuli,kurtki czy butów-wygląda to,mówiąc oględnie,średnio dobrze...

Dodam,że noszę też zegarki 30-35 mm i wcale nie uważam ich za damskie.

A w kwestii garniturowców,to po prostu nie powinny być za grube,a 40-42 mm to moim zdaniem wcale nie za dużo.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafori

Moj nadgarstek ma ponad 15mm

mm czy cm?

Wg mnie 40mm na 15cm nadgarstku to juz za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15CM xd oj sorka :rolleyes: a reszta jak sadzi? ;> bedzie zle wygladal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.