Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peterp

Mały nadgarstek i średnica zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

mam go :P i jednak nie wydaje by byl za duzy :* ciut mniejszy moglby byc ale i tak jest git :)

2mru0kw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie wygląda najlepiej...trochę patelnia na tym nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie wygląda najlepiej...trochę patelnia na tym nadgarstku.

A ja mam wrażenie, że zdjęcie jest zrobione na szerokim kącie (tak patrząc na perspektywę: podłoga, kaloryfer...). A w takim przypadku, wielkość zegarka na zdjęciu jest zawsze troszeczkę wyolbrzymiona. Żeby takie zdjęcie odpowiadało rzeczywistości, to trzeba zrobić na ekwiwalencie obiektywu 50mm lub trochę więcej.

Inna sprawa, że na nadgarstku 15cm, to może lepiej wyglądałby garniturowiec ok 38mm, bo w garniturowcu 99% powierzchni to tarcza, więc robi się patelnia. Gdyby to był np diver z bezelem, to 40mm byłoby w sam raz.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną Festine i na moim nadgarstku (17,5-18cm) wydaje się duża. Przy tak chudym nadgarstku, uważam, że zegarek jest zdecydowanie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żebyśmy My się dobrze czuli z zegarkiem na ręku. Odrzucając skrajności moim zdaniem cała reszta jest kwestią subiektywną.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nadgarstku mam 19.5 centymetra.

Moge więc sobie pozwolić na duże zegarki i rzeczywiście takie mam, 45 cm Big Mako, taki sam Excursionist, trochę mniejsze Eterna Kontki FH czy Laco B-Uhr, oba po 42cm. Jednak trzeba powiedzieć, że obie 45-ki mają świetne proporcje i nie wyglądają na swoje wymiary. Przymierzałem kilkukrotnie zegarki po jakieś 46-48 mm i to było zdecydowanie za dużo, nawet dla mojego nadgarstka.

Nie mam za to oporów przed noszeniem mniejszych zegarków a nawet zauważyłem, że z wiekiem bardziej się ku takim skłaniam.

Najmniejsze z moich to dwie"piątki" Seiko, obie mają po 37 mm i noszę je dość często a w ostatnich dniach zamówiłem sobie zielonego Alpinista, ma "tylko" 38 cm ale na pewno będzie mi pasował.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam niestety 17.,.. chcialbym miec wiecej :)

 

Potrzebna golonka i piwo :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golonka i piwo - dobre :)

ja przy moim 19.5 cm nadgarstku nie schodze ponizej 43mm i nie zaloze nic powyzej 46mm


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam niestety 17.,.. chcialbym miec wiecej :)

 

Ja mam 19.5 cm w nadgarstku i czasami przy noszeniu mniejszych zegarków wolałbym mieć 17 cm :)więc głowa do góry nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam 16cm to jak bedzie wygladal OM ?? :D


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna golonka i piwo :D

 

Tylko, że mało kto nosi zegarek na brzuchu, więc to raczej nie pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mało kto nosi zegarek na brzuchu, więc to raczej nie pomoże :D

 

Te produkty, regularnie dawkowane przez dłuższy czas zapewnią wzrost obwodu nie tylko w talii.

Przetestuj jak nie wierzysz :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam 16cm to jak bedzie wygladal OM ?? :D

 

Będzie wyglądał jak Monster XXL na bransolecie 24mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyglądał jak Monster XXL na bransolecie 24mm.

 

Bzdura :D

Wszystko zależy od nadgarstka.

 

jak mam 16cm to jak bedzie wygladal OM ?? :)

 

Zależy jaki masz nadgarstek. Jeżeli jest płaski to będzie wyglądać ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz ~19cm w obwodzie (bywało i mniej i więcej na przestrzeni lat) ale zawsze preferowałem zegarki w okolicach 40mm. Bardzo dużo zalezy jednak od stylistyki zegarka i jego grubości - np. garniturowiec imho powinien byc nieco mniejsy i delikatniejszy - dla mnie poljot de luxe "fi" 35mm to ideał w tym zakresie). Natomiast diver, czy chrono z opwodzeniem może mieć 42-43 i wyglada dobrze. Zaznaczam jednak, że nie mm są najwazniejsze a ogólna prezencja zegafrka na ręce - stylistyka, kształt uszu, grubośc maja ogromny wpływ na odbiór (wygląd) danego zegarka. Raz założysz coś co ma 38mm i powiesz, że mógłby byc ciut mniejszy a drugim razem 44 będzie ideałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie techniczne do kolegów.W którym miejscu mierzycie nadgarstki? ;

nad kostką ?

pod kostką ?

czy też obowiązuje pomiar na samej kostce?

 

generalnie ręka pod kostką jest najcieńsza i jest to miejsce zginania się dłoni w którym to noszenie zegarka w tym miejscu jest mało komfortowe

 

Z tego co widać na niektórych zdjęciach większość nosi zegarki powyżej kostki i chyba to w tym miejscu dokonujemy pomiaru obw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie. Tam gdzie nosimy zegarek ;)

Jaki sens ma mierzenie nadgarstka za kostką jeżeli np. nosimy zegarek na kostce lub przed kostką itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądam te zdjęcia i patrząc i czytając co koledzy opisują. Moda nie moda, standardy, klasyka. Panowie każdy z nas nosi to co lubi i co chce. Co wypada a co nie wypada. Ja osobiście sam mam mały nadgarstek i wiele różnych nowych modeli zegarków wygląda po przymierzeniu tragicznie w moim mniemaniu. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Choć są pewne zasady, które mówią że zegarek jeśli już to powinien być przede wszystkim dopasowany do stroju jaki i w miarę dobrze pasować do ręki. Mamy się z nim czuć dobrze. Mnie akurat nie podobają się zegarki za duże, ale inni mimo małego nadgarstka takie noszą. Spotkałem się z opiniami kolegów którzy twierdzą, że im większy czasomierz tym lepiej bo jest widoczny:)

Inni wolą mniejsze wygodne dopasowane do ręki i komponujące się ze strojem. Ja cieszę się że właściwie duża część firm proponuje jeszcze jakieś modele o mniejszych średnicach jeśli chodzi o zegarki garniturowe. Tak jak np. Longines, czy Certina, Czy Lacruix. Oczywiście malkontenci powiedzą że takich marek czy danych egzemplarzy jest coraz mniej i właściwie nie ma w czym wybierać. Moim zdaniem każdy pomimo panującej mody na coraz większe zegarki znajdzie sobie coś w gąszczu tak ogromnej ilości firm produkujących zegarki.

Ja proponuje tylko jedno nie kierować się tym co ktoś mówi a po prostu wybrać to co podoba się nam osobiście.:)

Prawdziwi znawcy i pasjonaci i tak docenią bardziej 50 letni IWC o wielkości 34 mm na nadgarstku prezesa niż nowy modny duży zegarek od jakiejś firmy zajmującej się modą typu Gucci, Armani czy Versace.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się!

Też mam podobny problem - 16 cm w obwodzie przy 186 cm wzrostu. Zawsze ostatnia dziruka w pasu a bransolety opadają. Na dodatek stranie mnie denerwuje,  gdy zegarek, mimo zapięcia na ostatnią dziurkę paska obraca się na nadgarstku. Wszystkie współczesne zegarki raczej odpadają. Ba! Nawet Doxa po dziadku się obraca, a paska nie ma sensu skracać bo w ogóle nie byłoby go widać. Czy ktoś z was może polecić coś vintage to wygląda odpowiednio na wąskim nadgarstku. Celuje coś w stylu Lanco "telewizory' wczesnej Omegi Seamaster, czy Eterny. Jakieś sugestie? Doświadczenia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się!

Też mam podobny problem - 16 cm w obwodzie przy 186 cm wzrostu. Zawsze ostatnia dziruka w pasu a bransolety opadają. Na dodatek stranie mnie denerwuje, gdy zegarek, mimo zapięcia na ostatnią dziurkę paska obraca się na nadgarstku. Wszystkie współczesne zegarki raczej odpadają. Ba! Nawet Doxa po dziadku się obraca, a paska nie ma sensu skracać bo w ogóle nie byłoby go widać. Czy ktoś z was może polecić coś vintage to wygląda odpowiednio na wąskim nadgarstku. Celuje coś w stylu Lanco "telewizory' wczesnej Omegi Seamaster, czy Eterny. Jakieś sugestie? Doświadczenia?

Pozdrawiam

Atlantic vintage i będzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się!

Też mam podobny problem - 16 cm w obwodzie przy 186 cm wzrostu. Zawsze ostatnia dziruka w pasu a bransolety opadają. Na dodatek stranie mnie denerwuje,  gdy zegarek, mimo zapięcia na ostatnią dziurkę paska obraca się na nadgarstku.

 

To chyba też kwestia odpowiedniego doboru paska. Powinien być tak dobrany, żeby przy zapięciu zegarek przylegał w miarę ciasno, ale nie uciskał. Przynajmniej ja tak zaobserwowałem ;)

 

Atlantic vintage i będzie dobrze!

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam czeskie garniturowe  Primki w wersji 36 mm :

Linea 36

http://www.prim.cz/kolekce/spolecenske-hodinky/prim-linea-36b.htm

albo

Svatováclavské 36

http://www.prim.cz/kolekce/spolecenske-hodinky/prim-svatovaclavske-36.htm

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem "vaclavaka" i polecam. Mam nadgarstek 17,5 cm i z większym zegarkiem wyglądam jak kot w butach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.