Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luk_asz01

BERGANA WATCH VINTAGE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jako ze nowy jestem to pierwsze posty zapewne beda tylko zapytaniami. zakupilem taki oto zegarek, szukalem dosc dlugo po forach czegos na temat tego zegarka, no i nic. na poczatku myslem ze jest to jakas limitowana wersja zegarkow wypuszczonych na zlecenie "Jagermeister" lecz niestety. oficjalnie dostalem odpowiedz ze na 100% nie jest to logo tej firmy na tym zegarku.roznica dla znawcow trunku i wielbicieli zegarkow jest taka ze logo Jagermeister to glowa Jelenia a nie jego czaszka. ogollnie rzecz biorac wglebialem sie w temat firmy Bergana okzalo sie ze fabryka zostala wyburzona przed 1934 rokiem, gdzie opracowano recepture tego trunka. dlugo wstrzymywalem sie zzakupem tego zegarka, zaznacze ze nie jestem maniakiem zegarkow, uwiodl mnie poprostu. no i kupilem go po 6 miesiacach od jego zobaczenia. zegarek nie jest w 100% orginalny , pasek jest z innego modelu, pokrwa tylnia to tez chyba nie jest orginal bo (stainless steel sygnowana 111312) , poza tym brakuje sekundnika, pod pokrywa tez nie ma zadnych oznaczenie oprocz malych literek gdzies w glebi mechanizmu.

no i tu chcialbym zadac pare pytan co do odrestaurowania go, zapewne zegarek nie byl dawno u zadnego zegarmistrza. a chcialbym dodac mu sekundnik, no i usunac zasniedzialy nalot na (chyba miedzianych) elemaentach ktore sa przyklejone przy godzinach.

moze jakies propozycje co powinienem zrobic z tym zegarkiem, by mi posluzyl na `nastepne x lat. jest to moj pierwszy zegarek wogole, mam 30 lat i po raz 1wszy znalazlem zegarek godny noszenia na mojej rece ;)

post-30265-0-19391900-1331371510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zegarek pochodzi z lat 60 XX w.Jagermeister to z niemieckiego mistrz polowania,dowodzacy mysliwy podczas polowania.Zegarek nie wydaje mi sie reklamowka, tylko zegarkiem z motywem mysliwskim dla mysliwego badz fascynata tym tematem.Niewiem czy bergana produkuje jeszcze zegarki, ale to byla dosc popularna firma w zachodnich niemczech w latach wlasnie 60/70 czyli z okresu z jakiego pochodzi ten zegarek.

 

Ciekawe jaki werk w srodku siedzi no i gdzie podzial sie sekndnik(wskazowka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma taki działający, z sekundnikiem tarczę ma trochę bardziej brudną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagermeister to po prostu myśliwy. Czaszka ( głowa ) jelenia z krzyżem pomiędzy tykami to ogólnie symbol myśliwych ( vide logo PZŁ ) - jeleń jaki się ukazał św. Hubertowi podczas polowania i zmienił jego życie...podobno na lepsze ;) Mega klimatyczny zegarek, jak ktoś lubi te klimaty...pozazdraszczam :) to tak niezegarkowo...Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma taki działający, z sekundnikiem tarczę ma trochę bardziej brudną:)

Ach, archeolodzy, archeolodzy ;)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.