Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grucha

sposób na emeryturę

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wszyscy inwestują w zegarki :)

 

Może jednak ktoś ma jakąś wiedzę tajemną :) Jak tu w dzisiejszych czasach zarobić na oszczędnościach.

Lokaty bryndza. Najlepsze w chwili obecnej konto oszczędnościowe 6,5 %. Zastanawiam się nad SKOKAMI i AmberGold jednak nie mają one gwarancji Skarbu Państwa stąd powierzenie im większej kwoty wiąże się z wysokim ryzykiem.

 

Jestem ciekaw jak sobie z tym radzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inflacja zżera procenty z lokat a i kapitał traci na wartości.

Klika lat temu 10tys. zł to było dużo pieniędzy.

Teraz to parę pensji- zalży ile kto zarabia.

Średnia krajowa jest wykreowana na potrzeby wyliczenia składek do ZUS.

 

 

Patrząc na wartość pieniądza w czasie to raczej kredyt opłaca się brać na zakup nieruchomości niż odkładać na lokatę.

 

Znajomi kilka lat temu brali kredyty na zakup mieszkań pod wynajem, hal na wynajem.

Teraz mówią że płacą określoną ratę, która jest coraz mniej odczuwalna.

Ci co kupowali mieszkania np. 10 lat temu to płacą bardzo niewiele, a wartość mieskania wzrosła.

 

 

Kupno działki pod budowę nie da miesięcznego dochodu.

Ziemia rolna to około 550zł/ha rocznie z dopład z EU.

O ile Unia Europejska tego nie odetnie lub sama się nie rozpadnie to będą to jakieś tam pieniądze.

 

Młodzi niech inwestują w jakieś dodatkowe studia/kursy/zawody żeby im co jakiś czas pieniądze wpadły.

Np. kurs tworzenia stron www, sklepów internetowych itp.

Nie będzie to źródło stałego dochodu ale w zależności od reklamy coś tam zawsze wpadnie, spłaci koszt kursu i przyniesie dochód.

Albo rzeczoznawca majątkowy itp.

W kwesti inwestycji w dodatkowe zawody (studia podyplomowe itp.) to trzeba poczekać na efekt reformy min. Gowina czyli dopuszczenie ludzi po podstawówce i bez doświadczenia do iluś tam zawodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość marne czasy są teraz na robienie pieniędzy przez szaraków.

 

Lokaty już od kilkunastu lat są mało opłacalne. Fundusze przestały przynosić takie zyski jak dwa lata temu. Prognozy na rynku nieruchomości są mało optymistyczne. Długoterminowa prognoza jest pesymistyczna ze wzgledu na niż demograficzny (brak popytu). Można się bawić w forex, bo oferta jest już niezła. Problem z wyborem taktyki, bo chcąc śrubować rekordy można szybko wyzerować konto.

 

Co do inwestowania w siebie to może wywoływać frustracje. Kursy, języki, prezencja, szkolenia może i dają jakąś przewagę na rynku pracy, ale w mojej opinii lepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie inwestowania we własny biznesik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość marne czasy są teraz na robienie pieniędzy przez szaraków.

 

Lokaty już od kilkunastu lat są mało opłacalne. Fundusze przestały przynosić takie zyski jak dwa lata temu. Prognozy na rynku nieruchomości są mało optymistyczne. Długoterminowa prognoza jest pesymistyczna ze wzgledu na niż demograficzny (brak popytu). Można się bawić w forex, bo oferta jest już niezła. Problem z wyborem taktyki, bo chcąc śrubować rekordy można szybko wyzerować konto.

 

Co do inwestowania w siebie to może wywoływać frustracje. Kursy, języki, prezencja, szkolenia może i dają jakąś przewagę na rynku pracy, ale w mojej opinii lepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie inwestowania we własny biznesik.

 

Ciężko przewidzieć przyszłość.

 

 

A może kupować adresy stron internetowych???

Jest ich skończona ilość, a nóż można trafić jakąś dobrą firmę...

 

Forex?

To jak zabawa zapałkami- korzystanie z dźwigni finansowej:

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad;80;proc;klientow;platform;forex;ponioslo;strate,37,0,1070117.html

 

Granie na giełdzie jest już bardziej bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto to dobra inwestycja - w każdym roku drożeje i to dużo więcej niż te marne 6% które dają na lokatach. Przynajmniej ja zamierzam tak inwestować pieniądze które odłoże, między innymi tak.

 

.. ale najpierw musze tą kase zarobić.

Ale tak co do emerytury, to powiem wam tak. Dla mnie ten temat jest z kosmosu. Dlatego że jestem młody i mam 20 lat ? Nie, dlatego że moje pokolenie nie dożyje emerytury, a nawet jak dożyje to jej nie dostanie. Przyczyna jest prosta, w tym kraju prawie nikt nie ma lub nie chcę mieć dzieci, albo ma max jedno, co jeden człowiek to albo gej, albo singiel, albo chcę mieć dzieci a nie może. Niedługo będziemy starzejącym się społeczeństwem w którym co 2 osoba to człowiek starszy, więc kto zarobi na te emerytury ?

Bo to co teraz nam zabierają na nasze 'emerytury' idzie na utrzymanie obecnych emerytów. Moje pokolenie już nie dostanie emerytury, więć nastawiam się na to że będę pracował do usranej śmierci.

 

 

Co do kursów , szkoleń itp to zależy co przyniesie efekt. Najlepszą formą zabezpieczenia się na przyszłość jest o dziwo posiadanie wykształcenia technicznego/zawodowego w stylu spawacz/ślusarz/operator obrabiarki. Możecie się śmiać, ale od kilkunastu lat takich zawodówek już nie ma, i lada dzień zacznie się desperackie poszukiwanie takich pracowników, właściwie już się zaczeło. Skończyłem tydzień temu technikum mechaniczne, w którym 1 szej klasy już nie otworzono z braku chętnych. Dzisiaj jest tak że możesz skończyć studia i mieć wyższe wykształcenie, języki, kursy, a nie znajdziesz pracy za więcej niż 1200zł. Bo ileż może być miejsc pracy jak dzisiaj każdy idzie na studia i to większość na humanistyczne. Za to do 'brudnej roboty' nikt się nie chce brać, dlatego z roku na rok jest coraz lepiej płatna ;)


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio również zastanawiam się nad zainwestowaniem moich oszczędności. W grę wchodzi samodzielnie w złoto lub z rodzicami w nieruchomość. Zgłupieć można, a nie wiem co wybrać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio również zastanawiam się nad zainwestowaniem moich oszczędności. W grę wchodzi samodzielnie w złoto lub z rodzicami w nieruchomość. Zgłupieć można, a nie wiem co wybrać :rolleyes:

 

W zależności od nieruchomości; powinieneś uzyskać jakiś miesięczny przychód.

Do tego nieruchomość powinna zyskiwać na wartości.

 

Złoto zyskuje na wartości ale nie generuje stałego dochodu.

 

Rozwiązanie np.: pół na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto zabezpiecza przed inflacją, ale...

co jeśli państwo podejmie decyzję żeby posiadane zasoby złota które ktoś trzyma pod podłogą nam odebrać?

Nierealny scenariusz?

 

Z tego co pamiętam do 197któregoś złoto było w usa nielegalne.

A w okolicacj lat trzydziestych XX wieku w USA podjęto decyzję o może nie konfiskacie, ale przymusowej zamianie na pieniądz papierowy o dosyć dyskusyjnej cenie.

 

Nierealny scenariusz w Polsce? No nie wiem.

Wiecie że w Polsce jest przepis który NAKŁADA na sprzedawców złota lokacyjnego trzymanie informacji komu to zostało sprzedane i w każdej chwili udostępnienie tej informacji odowiednim organom państwowym?

Tiaa, ciekawe po cholere taki przepis wprowadzono. :angry:

Jakoś nie mieli obiekcji żeby nas ograbić z II filaru.

 

Najlepsze inwestycje:

- w dzieci,

- w siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo obecnie stoję przed decyzją podpisania umowy w Ergo Hestia, Eventus Duo, formuła hybrydowa.

Całość wygląda super, ale chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych Kolegów.

Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie ubezpieczenie na życie i jeśli gdzie indziej mogę dostać lepszą ofertę, to proszę o wskazanie.

 

Zastanawiam się jeszcze czy są takie umowy dostępne tylko on-line, aby uniknąć opłacania agentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo obecnie stoję przed decyzją podpisania umowy w Ergo Hestia, Eventus Duo, formuła hybrydowa.

Całość wygląda super, ale chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych Kolegów.

Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie ubezpieczenie na życie i jeśli gdzie indziej mogę dostać lepszą ofertę, to proszę o wskazanie.

 

Zastanawiam się jeszcze czy są takie umowy dostępne tylko on-line, aby uniknąć opłacania agentów.

post-22413-0-20941000-1483733467.png


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze dałeś upust swoim emocjom wstawiając jakże przydatny post.

Społeczność tego forum uważam za osoby inteligentne, ale dałeś mi powód do zastanowienia się nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selphy, mistrz ciętej riposty :D

 

Forumowy głupek.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant,  nie bądź taki krytyczny wobec siebie. Byłeś w końcu moderatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant,  nie bądź taki krytyczny wobec siebie. Byłeś w końcu moderatorem

 

Każdy popełnia jakieś błędy w życiu. A co do emerytury - jedynym sposobem jest właśnie szpadel. Grabarza :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed, może i delikatniej powinni Ci zwrócić uwagę ale szpadel to się daje za ewidentnie przeterminowany i nieaktualny temat.Definitywnie zamknięty. Ten wydaje się byc wiecznie aktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed, może i delikatniej powinni Ci zwrócić uwagę ale szpadel to się daje za ewidentnie przeterminowany i nieaktualny temat.Definitywnie zamknięty. Ten wydaje się byc wiecznie aktualny

Ja to rozumiem ale po 6 latach dużo się zmienia!

I szpadel obraźliwy nie jest ale nie którzy okazują inteligencje w inny sposób!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant, nie bądź taki krytyczny wobec siebie. Byłeś w końcu moderatorem

Ja też bylem i co?, jestem jeszcze glupszy....( moze to z tego powodu wlasnie?)=

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja tu chciałem oświadczyć, że nie zamierzałem obrazić Szanownego Kolegi Szwed. On tu przyszedł ze swoim szpadlem i z nim wychodzi. A Jego tok myślenia pozostaje Jego prywatną i nieodgadnioną własnością.

 

Forumowy głupek.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja oświadczam że również. Często mam jakieś uwagi na opak rozumiane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeprosić za swoje zachowanie, faktycznie trochę mnie poniosło. Nie miej urazy Szwed :)

 

W dalszych wypowiedziach proszę o rzeczowe posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27317-0-62372200-1483783533_thumb.jpg

 

Jeden z moich sposobów... Proponuję również nieruchomości...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja tu chciałem oświadczyć, że nie zamierzałem obrazić Szanownego Kolegi Szwed. On tu przyszedł ze swoim szpadlem i z nim wychodzi. A Jego tok myślenia pozostaje Jego prywatną i nieodgadnioną własnością.

 

Forumowy głupek.

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, ale zanim przypomniałem sobie skąd to znam to musiałem myśleć przez dobre 30 sek. i to nie jest OK:(

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiedziałem w mig ze o kozuch chodzi.

Jest dobrze.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Internet i jest mało informacji w miarę szczegółowych na temat funduszu o którym pisałeś, więc trudno jest się odnieść do tego co jest lepsze i bardziej korzystne. 

 

Ja podobnie jak Kolega Kiniol inwestuję sam i nie korzystam z żadnych funduszy emerytalnych oprócz oczywiście ZUS-u który to wymusza na mnie przynależność i płacenie składek. Gdyby była dobrowolność to z ZUS-u dawno bym już zrezygnował. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.