Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mercer

G-Shock GA 100 wrażenia z przymiarki

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądając GA 100 w necie narobiłem apetytu na jego nietuzinkowy wygląd. Sądziłem, że na żywo jest duży, ale jednak o rozsądnych wymiarach przypominający np. GW6900. Po założeniu okazał się straszną krową, czyli nie dla mnie. Bardziej dla kogoś kto lubi Protreki z dużymi tarczami. Poza tym, sprawia dobre wrażenie. Jest solidnie wykonanym i godnym przedstawicielem serii G. Po funkcjonalnym zapieciu na dwie dziurki w pasku - co bardzo lubie we współczenych modelach G-Shock, zegarek zaskakująco wygodnie leżał na nadgarstku. Gdyby nie średnica tarczy pomyslałem, mógłbym sobie sprawić ten model ale....odkryłem strasznie irytującą własciwość tego czsomierza.

Za podświetlanie odpowiada jedna "żaróweczka" (dioda?) dobrze nam znana z lat 90 tych, świecąca słabym blado-pomarańczowym światłem. Efekt jest żenujący. To rozwiązanie nie sprawdza się na takiej średnicy tarczy. Podświetla żle i nierówno. W innych postach ktos się zastanawiał nad tym modelem i jeżeli planuje kupić to może się bardzo rozczarować. Z drugiej strony niektórym osobom nie musi przeszkadzać, uznają to za właściwość modelu, nie koniecznie wadę. Pani ze stoiska przy którym dokonywałem przymiarki, wspomniała o kliencie który po zakupie próbował go reklamować jako wade fabryczną :) Troche śmieszna reakcja z jego strony, ale klient poprostu nie sprawdził podświetlania przed zakupem.

 

post-30305-0-50160300-1331384792.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wersja czarna jest normalna czyli nie na wysoki polysk. Jakie wrazenie zrobil na Tobie material, z ktorego wykonany jest bezel? Ja przymierzalem wersje blyszczace (bialy i zolty) to byla lipa. W dotyku jak tandetny plastik. Zapiecie na 2 dziurki jest extra ale GA100 sama sprzaczka wydawala mi sie bardzo delikatna. Podswietlenia nie sprawdzalem ale skoro mowisz, ze jest takie lipne to shock! Nie jest to illuminator? Az sie nie chce wierzyc! Wielkoscia zegarek mi sie podobal choc troche dla mnie za duzy, za to wydal mi sie za lekki jak na swoja wielkosc, a to, ze ladnie sie uklada na nadgarstku to zaleta paska, ktory jest bardzo miekki.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem jakoś szczególnie uwagi na sam bezel, bardziej na całokształ designu jako takiego w tym modelu i chyba jest OK. Co do paska, pewnie jest tak jak piszesz ze z powodu miekiego materiału wygodnie leży , właściwie nie mam doswiadczenia z Gshockami. Ten nie sprawial wrazenia tandetnego, może kolorowe tak mają ? Co do podświetlania to niestey w zegarku nie ma nawet, powiedzmy... połowy illuminatora :) Po właczeniu swiatełka na tarczy jest ciemno, ponuro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nosze zolty model. nie narzekam, ale chcialem cos krzykliwego i kolorowego. wciaz jednak uwazam ze wersja 1A1 jest najlepsza. podswietlenie jest dioda jak zawsze w analogowo-cyfrowych. typoiwy illuminator zle by sie sprawdzal bo widac byloby lcd, ale nie wskazowki. diody stosowane sa tez ze wzgledu na niskie zuzycie energii.

rzeczuwiscie jest wielki, ale jak zauwazyliscie dobrze lezy na reku wiec ta wielkosc nie razi. szczegolnie mnie, ale ja siedze w zegarkach od lat i dla mnie wiekszosc jest za malych i lubie wielkie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie może skusił, bo designe jest bardzo ciekawy, ale podświetlanie jak dla mnie to dyskfalifikacja. Ale jak sam napisałeś NETRUNNER, i zreszta ja też o tym wspomniałem - to nie jest wada. Zależy co komu pasuje. Generalnie przymierzam sie do dwóch G-Shocków, jeden tańszy drugi troszke droższy i dlatego rozważalem ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NETRUNNER dobrze pisze, w moim analogowo-cyfrowym jest illuminator i podswietla tylko wyswietlacz. Cale szczescie, ze wskazowki swieca w ciemnosci. Nawet tak bardziej mi sie podoba. Nie zmienia to faktu, ze podswietlenie dioda powinno byc lepiej dopracowane tak aby dobrze podswietlalo, moze np. 2 diody?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ga-100 ma jeszcze jedną zalete po przestawieniu zegarka elektronicznego analog automatycznie się dostraja co do sekundy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fajna cecha nowszych mechanizmów. W Baby-G mojej kobiety, mechanizm 5001, jest tak samo - wystarczy przestawić część elektroniczną.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym autoamtycznym nastawianiem, dostrajaniem wskazówek przydatna funkcja. Chciałbym zapytac właścicela GA 100, jak działa Speed Indicator ? czy to funkcja krokomierza ?? czy jest przydatne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nieprzychylna opinia jakich pełno na temat podświetlania w GA 100 którą wklejam do wątku o tym modelu

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=380738

Czyli jednak to rozwiazanie jest kompletnie zwalone przsez Casio. Nie mniej jednak ten zegarek intryguje :) Chyba podświadomie planuje go nabyc jako nr.2 w kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba podświadomie planuje go nabyc jako nr.2 w kolekcji :lol:

 

Jaki jest numer 1?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achhh z wyborem zawsze problem, ale nr.1 to albo - MUDMAN przeszkoda w nim sa cięzko wchodzące przyciski (do których mozna przywyknąc- ale ...zawsze)

albo Riseman 9200, ostatecznie klasyka lecz bardzo ładnie prezentującego sie na nadgarstku http://tnij.org/gd1r Ewentualnie http://mygshock.com/2009/02/01/g-2300-1-g-shock-on-50gs/

Wybór bardzo trudny. Wszyscy forumowicze bardzo dobrze to znają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem w rece GA-100-1A1. Nosze zolty, ale ten czarny jest o klase lepszy. polecam, naprawde super zegarek przez biale wskazowki a cala reszte czarna lacznie z napisami. jest genialny, a nie mowie tego czesto o zegarkach. Poprzednie genialne zegarki moim zdaniem to GW-9200, EF-321L i MTF-E003G. W Casio cos takiego zdarza sie raz na rok. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogliby dorzucić jeszcze jedną diode bo wtedy wszysko byłoby widoczne. Na szczęście tego błedu z jedną diodą nie popełnili w GW-1400 - wszystko widać elegancko, zarówno wskazówki jak i wyświetlacz :lol:


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

:lol: Ale Pani niczego sobie :lol:

Hehe robi lepsze wrazenie niz przejechanie tym autkiem po zoltym G :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achhh z wyborem zawsze problem, ale nr.1 to albo - MUDMAN przeszkoda w nim sa cięzko wchodzące przyciski (do których mozna przywyknąc- ale ...zawsze)

albo Riseman 9200, ostatecznie klasyka lecz bardzo ładnie prezentującego sie na nadgarstku http://tnij.org/gd1r Ewentualnie http://mygshock.com/2009/02/01/g-2300-1-g-shock-on-50gs/

Wybór bardzo trudny. Wszyscy forumowicze bardzo dobrze to znają :lol:

 

Ja bym bral Mudmana. A z tych linkow to bym wzial GW6900.

Tu masz okazje

 

GWM5600

 

A teraz jaki model nosisz?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego G-shocka ale zawsze chciałem. Mam zwykły czasomierz na wskazówki. Po stracie Casio TS-100 z wbudowanym termometrem nie mogłem się długo otrząsnąć :D Jestem zły do dzis bo zagarek był klasą samą w sobie i trudno go dostać. Z sentymentu kupiłbym ponownie.

Cena z linku na 5600 super. Sądze jednak ze Gshocka w kwadracie brałbym na końcu. No i to amazon, sklep ok mozna szybko znalezc sporo modeli i dużo ludzi recenzjuje i te opinie wydają się miarodajne.

Dziś przymierzałem kolejne dwa. Obydwa przypadły do gustu. Co do Mudmana, bezcenne stopery po 100 godz każdy, ale do samego wygladu zegarka mam bardzo ambiwalentne odczucia. Podoba się ale, ale sa inne które się podobają :) Gulfman jest OK, tylko skrajnie bezsensowną funkcja jest pokazywanie faz księżyca :) Offtopickiem umieszczam fotki z dzisiejszych przymiarek. Jak napisałem powyżej Mudman jest OK ale i Gulfman się podobał. Generalnie brakuje mi solidnych zdecydowanych argumentów za konkretnym kandydatem na nadgarstek.

Dzis uswiadomiłem sobie, że na plus Mudmana są :

- jego funkcjonalnośc - stopery do 100 h

- lepiej zabezpieczone przyciski

- wygodniejszy, bardziej praktyczny pasek na dwie dziurki. W Gulfmanie z ponizszych zdjęć, pasek jedno dziurkowy

i jakaś taka nie ładna szeroka

sprzączka jakby rozpłaszczona względem tej w Mudmanie (żałuje że nie zrobiłem zdjecia)

- brak faz księzyca i innnych faz B)

- wielkość zegarka wydaje się akurat, nie zaduży nie za mały

 

zcim2w7bwmhp.jpg

0h7i34ug6s78.jpg

58k8qhchpexq.jpg

71ql2ty72l61.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 2 ostatnie zdjecia to nie Gulfman tylko G7900.

Mysle, ze bardziej praktyczna opcja bedzie mud-resist w mudmanie niz rust-resist w Gulfmanie i czy przydadza sie Tobie fazy ksiezyca? Chyba bardziej 2 stopery.

Ogladales model DW6600? Ma stoper, timer, stoper z opcja autostart i target time.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musiałem pomylic fotki z Gulfmanem a G7900. DW6600 nie było akurat ale mierzyłem go innym razem i ok i nie duzo kosztuje, Klasyka. Pobije się jeszcze trochę z myslami i niebawem cos wybiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem DW6620 i byl dla mnie super. Bylem z niego bardzo zadowolony, chociaz pewne rzeczy bym w nim poprawil ale tak pewnie jest z kazdym modelem. W dziale z recenzjami jest moj text gdybys chcial sobie poczytac.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a mnie szkoda tych jabłek. Rosły sobie spokojnie na drzewku, dojrzewały i zamiast swój koniec odbyć u kogoś w przewodzie pokarmowym, to zostały brutalnie rozjechane przez to monstrum <_<


Kobiety! Zwłaszcza te z Electra Luminescent Backlight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko małe mam co do GA-100A-7A(biały) chodzi mi o bezel.jakie jest jego wykonanie?czy ladnie się prezentuje na ręce?


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.