Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Old Smuggler

Orient

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijajac niezla jakosc jak na ta cene nie zmienia to faktu że ORIENT to marka mało prestizowa nawet biorac pod uwage zegarki produkcji japońskiej nie mówiąc już o szwajcarach. W każdym razie noszenie raczej chluby nie przynosi...nie ma sie czym pochwalic


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nosi zegarki pod publiczkę, to rzeczywiście ma spory problem. Ci sami ludzie przywiązują wagę do słowa "moda" :lol: Współczuję. Brawa dla marki za oryginalność :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac niezla jakosc jak na ta cene nie zmienia to faktu że ORIENT to marka mało prestizowa nawet biorac pod uwage zegarki produkcji japońskiej nie mówiąc już o szwajcarach. W każdym razie noszenie raczej chluby nie przynosi...nie ma sie czym pochwalic

Chlubę to Ci może zachowanie przynosić, a nie zegarek jaki sobie kupisz... Często się chlubisz zegarkami przy ludziach którzy nie mogą sobie pozwolić na nic droższego niż Casio lub Lorus?

Wiem że temat stary, ale jak takie coś czytam, to mnie jasna cholera bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

choć dopiero zaczynam swoją przygodę z zegarkami to zauważyłem że ż zegarkami jest podobnie jak z samochodami.

Jeden będzie jeździł mesiem inny VW (lub czymkolwiek innym)i każdy z nich będzie mógł/chciał przekonać drugiego do tego jak świetny jest samochód który posiada. Oczywiśce istnieją kryteria obiektywne ;) ale przekonaj entuzjastę marki.... zapomnij, jego jest najleprze i koniec.

W ostatnim czasie obejrzałem z 1000 różnych modeli zegarków od radzieckich po szwajcarskie i jeden wniosek, jeśli chcesz kupić drogi zegarek to owszem dasz rade,bedziesz dobrym klientem dla każdego. Ale nie ma wiekszego BURACTWA jak koleszka który się chwali ze: "dał kilka tysi za zegar" a nie wie co wskazują "te małe kółeczka" na środku tarczy. Owszem każda marka ma "jakiś" prestiż,ale czy nośimy zegarki ze względu na prestiż ? nawet jeśli wyglądamy z nimi jak świnia z siodłem? Myślę że chodzi o coś więcej, choć dopiero to odktywam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac niezla jakosc jak na ta cene nie zmienia to faktu że ORIENT to marka mało prestizowa nawet biorac pod uwage zegarki produkcji japońskiej nie mówiąc już o szwajcarach. W każdym razie noszenie raczej chluby nie przynosi...nie ma sie czym pochwalic

Głębokie przemyślenia :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wypowiedzi kolegów powyżej, uważam że:

1. Chełpienie się zegarkiem z uwagi na jego "prestiż" jest dla mnie przejawem zarozumialstwa i buractwa.

2. Uważam, że Orient jest bardzo fajną, solidną marką, która ma swoje tradycje, miała niejeden kultowy model w swych dziejach,

    jak najbardziej warta uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że w niektórych orientach odpadały indeksy. Ale to taki mały szczegół. Ja nosze podróbki rolexów bo dziewczyny i tak sie nie znają a lecą na mnie bo myślą że jak mam rolexa to mam kupe kasy:) A ja je kupiłęm w turcji na wakacjach;) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że w niektórych orientach odpadały indeksy. Ale to taki mały szczegół. Ja nosze podróbki rolexów bo dziewczyny i tak sie nie znają a lecą na mnie bo myślą że jak mam rolexa to mam kupe kasy:) A ja je kupiłęm w turcji na wakacjach;) Pozdro.

 

facepalm.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żniwiarzu ile dałeś za te Rolnixy ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   To był taki żart nigdy bym nie założył podróbki na rękę :) Bo jak czytam niektóre wypowiedzi to mi sie śmiać chce. Bo czytam tu o chlubie czy noszeniu zegarków pod publiczkę. Prawda jest taka że 99% ludzi którzy noszą jakieś drogie. prestiżowe zegarki znanych marek, to noszą je miedzy innymi po to żeby inni widzieli. To nie jest tak jak z samochodami, że kupujesz np Audi A8 tylko dla szpanu a mógł byś jeździć tak samo Matizem, bo wiadomo że audi bezpieczniejsze, bardziej komfortowe itd,itd. Natomiast kupując rolexa czy też nawet pateka, to nie kupujesz go bo jest bardziej komfortowy czy też lepiej odmierza czas, tylko kupujesz go bo inni widzą że go masz, bo sie nim chcesz pochwalić, bo dodajesz sobie własnej wartości świadomością posiadania czegoś takiego, a na samym końcu kupuje sie taki zegarek dlatego bo jego wartość jest odpowiednikiem jakośći. Moim zdaniem czy to tissot pr 100 czy rolex day date to odmierzanie czasu takie samo, wygoda również. Ale w przypadku tego drugiego chluba z jego noszenia jednak większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogu dzięki że tylko się wygłupiałeś z tymi rolnixami :D  powiem Ci że gdybym nawet miał tyle kasy że stać mnie by było na każdy zegarek, to poprzestałbym na Omedze jakiejś za te 5-7 koła. Nie widziałbym sensu kupowania Pateka czy Rolexa, no bo po co ?? Czas odmierza tak samo jak tańszy zegarek ;) nawiązując do niektórych fragmentów Twojej wypowiedzi; powiem Ci że posiadam Tissota PR 100 właśnie.. posiadam także Matiza :D pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przestańcie z tymi... PatEkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnicy zegarków rozmawialiby o Patkach, a Chłopaki... Cóż, też mogą sobie popisać.

Tak samo dla miłośnika zegarków różnica między Tissotem a PP nie sprowadza się do "szpan-factor" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnicy zegarków rozmawialiby o Patkach, a Chłopaki... Cóż, też mogą sobie popisać.

Tak samo dla miłośnika zegarków różnica między Tissotem a PP nie sprowadza się do "szpan-factor" :)

 

Dyskusja ma to do siebie że może płynnie przechodzić na inne wątki :)

Nie podważam jakości marek typu Patek czy Rolex, po prostu uważam że nie są warte tych 50, 100 czy 200 tys. zł ;)

Taki zegarek na ręku - nie czarujmy się - ma przede wszystkim podkreślać status społeczny posiadacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy się odznaka złotej łopaty :)

Się temat rozgorzał . Teraz to już chyba platyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnicy zegarków rozmawialiby o Patkach, a Chłopaki... Cóż, też mogą sobie popisać.

Tak samo dla miłośnika zegarków różnica między Tissotem a PP nie sprowadza się do "szpan-factor" :)

    Pokażesz mi właściciela Pateka, który ma ten zegarek z pasji do zegarków? Większość właścicieli Pateków to ludzie którzy nie wiedzą na co wydawać pieniądze bo tyle ich mają :) Moim zdaniem 99% ludzi którzy mają pateki to ludzie którzy chcą podkreślić swój status społeczny. I sorry ale te zegarki są warte tylko i wyłącznie kilkaset tyś zł bo są ludzie którzy za nie tyle zapłacą. One nie są warte tych pieniedzy z powodu zastosowania w nich kosmicznej technologi albo materiałów z "marsa". Owszem uważam że są to zegarki jedne z najlepszych o znakomitej precyzji wykonania ale nie są warte tych pieniędzy. Uważam również że jest wielu posiadaczy Orientów którzy są większymi miłośnikami zegarków niż właściciele Pateków, bo np orienta mechanicznego kupuje ktoś kto sie pasjonuje zegarkami mechanicznymi. Pateka kupuje ktoś kto ma kupe kasy i nie ma jej na co wydawać oraz chce zaszpanować w kręgu "wyższej klasy". 

 

  A tak na marginesie to gdybym ja był milionerem i by mnie było stać na pateka to chyba serce by mi pękło gdybym miał tyle kasy wydać na zegarek, bo bym sie 10 razy zastanowił czy nie lepiej przeznaczyć tą kasę np na jakieś chore dziecko. Bo taki zegarek wcale nie podnosi komfortu życia tak jak np luksusowe auto. Taki zegarek to kaprys do szpanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz mnie (i nie tylko mnie) wku***ć pisząc "Pateka", czy naprawdę nie wiesz, jak to się poprawnie pisze? :)

 

Ja się zgodzę co do tego, że luksusowe zegarki są ogólnie drogie i ich cena nie wynika na pewno z zastosowania kosmicznych technologii, czy materiałów, ale gdyby mnie było na nie stać, to bym je kupował. Może nie było by to racjonalne, ale nie kupiłbym go "dla szpanu" przed kimś, bo dla poprawy własnego samopoczucia, to już inna sprawa. To, co napisałeś jest Twoją opinią i masz do niej prawo, ale myślę, że pisząc że Patka (a chyba ogólnie chodzi Ci o drogie zegarki) kupuje się tylko i wyłącznie dla szpanu, obrażasz wielu forumowych Kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi niepotrzebnie się tak irytujesz, gdzie tu jest obraza ?? :) Żaden zegarek nie jest wart 100 czy 200 tys, no bo niby CO w nim ma aż taką wartość ?? :D  Jest to przedmiot podkreślenia statusu społecznego i tyle. Żniwiarz ma rację. A pisząc "Pateka" piszemy umownie, każdy wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim piszecie niepoprawnie, "Patek" w tej nazwie jest od nazwiska Antoniego Patka, i tak właśnie - Patka, a nie "pateka" - powinno się to nazwisko odmieniać. Na forum zegarkowym wypadałoby to wiedzieć.

To, co piszecie o nieadekwatnej cenie, jest cechą dóbr luksusowych w ogóle, nie tylko zegarków.

A o obrażaniu piszę, bo to, że ktoś nosi zegarek (biżuterię, telefon), czy ma dom, jeździ samochodem, etc., adekwatnie do swojego statusu społecznego nie czyni z niego od razu szpanera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze lepszą i właściwą praktyką jest nie odmieniać nazwiska niż czynić to w sposób powyższy!

Po drugie to temat o Orient, więc wypraszam sobie bezczeszczenie tej marki, załóżcie sobie adekwatny gdzie rozwiniecie skrzydła w pitoleniu.

Po trzecie i ostatnie:

________________________________________________________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.