Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

johnkohn

Tavannes Watch - na ile go cenicie??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Bardzo prosiłbym o pomoc w wycenie tego zegarka osoby znające się na rzeczy.

Podaje co o nim wiem:

Firma: Tavannes Watch

koperta (bez mechanizmu) waga ok. 30 gram wykonana ze 14 karatowego złota o próbie 585 ( na kopercie wybite 56 poniżej 14k poniżej 0,585 )

na jednej z "klapek" koperty grawer "Grands Prix Bruxelles 1910 et Berne 1914, Ancre de Pecision" oraz jakieś medale

Załaczam kilka zdjęć, niestety sam nie otwierałem go wiec nie ma zdjęć mechanizmu, jednakże jest on rok temu czyszczony, jest na dokładnym chodzie.

Zegarek bez szybki (sądze że chyba powinna być??)

Będe wdzięczny za szacunkową wycenę oraz więcej info o tym modelu.

Z góry dziękuje!

 

IMG_5036a.jpg

IMG_5037a.jpg

IMG_5044ia.jpg

IMG_5047a.jpg

IMG_5054a.jpg

zdjęcie mechanizmu (mam nadzieje że pomoże przy wycenie )

IMG_5092iii.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy te mechanizmy są tajne w tych zegarkach czy co? Dopiero co pisałem o tym jednemu użytkownikowi, a tu znowu drugi...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42445-co-to-za-zegarek-saxonia/page__view__findpost__p__477857


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już zdjęcie mechanizmu. Czy teraz jest możliwość jego dokładniejszej wyceny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycena - zawsze trudna sprawa. W tym wypadku najpierw, że złty, potem, ze zegarek :-)

Nie jest to jakiś unikat, biały kruk itd. Kieszonka w złocie mało prestiżowej firmy. Biorąc pod uwagę stan, to moim zdaniem cena złota plus trochę za historię. Przy podanej przez Ciebie wadze koperty to ogólnie może ze 2000zł. Ale to naprawdę trudno ocenic, kto i za co zechce zapłacić...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podanej przez Ciebie wadze koperty to ogólnie może ze 2000zł. Ale to naprawdę trudno ocenic, kto i za co zechce zapłacić...

 

Tak, wprawdzie zegarek ładny, ale kolekcjonerski (nie użytkowy), więc cena jego będzie taka ile zechce za niego zapłacić jakiś kolekcjoner. Ta Twoja jest optymalna...

 

PS

A mechanizm to typowa Cyma 954.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.