Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na pasek, jakoś mu smutno. Na szczęście już wysłany jest :)

Seiko 5  SNKA31K1

post-72726-0-74501000-1406026243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Seiko :

 

post-71505-0-67053900-1406102485_thumb.jpg


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się, choć przymierzam się do zmiany tarczy na ff, tylko żaden z moich zegarmistrzów nie chce tego zrobić od ręki... udają, że to bardzo poważna sprawa ;) a jeden powiedział nawet, że chcę oszpecić zegarek...

a6e7e8a5.jpg

No i oszpeciłem

Gdyby jeszcze zegarmistrz nie zostawił przybrudzenia to byłoby idealnie:

u8ahe2yh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprzemysław,

ile wyszła Cię cała ta operacja?

Żeby nie było - doliczam się!

 

241o3km.jpg

 

SNZH57 dorwany na bazarku


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprzemysław,

ile wyszła Cię cała ta operacja?

Żeby nie było - doliczam się!

 

241o3km.jpg

 

SNZH57 dorwany na bazarku

Trudno dokładnie ocenić koszty, zegarek i tarcza to efekt wymiany Seiko 007 na właśnie ten model + tarcza, do tego doszedł koszt wymiany 30-50 zł (barbarzyńcy) i wszyscy twierdzili, że tarcza jest za mała i nie chcieli się w ogóle podjąć wymiany. Ale pasowała idealnie :) nic nie trzeba było poprawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zamiast FFF pójdzie na handel bo trafił się stenek ocean 1 i zrobiło się za gęsto w diverkowych klimatach:(


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zamiast FFF pójdzie na handel bo trafił się stenek ocean 1 i zrobiło się za gęsto w diverkowych klimatach:(

A szkoda, bo poziom mojego zadowolenia z tego zegarka porównywalny do Sumo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to w takim razie dogłębnie przemyśle!


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TabaQ fajny, do mnie leci taki sam, ale zielony (805k2). Gdzie kupiles?


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany z allegro, ale z pudełkiem i papierami :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzy jest spadek ceny takich uzywanych entry level mechanikow? W PL te nowe modele chodza chyba tylko na Allegro, w sklepach ich nie spotkalem.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego dałem 170zł, nie wiem ile ma wiosen za sobą, ale wygląda na nóweczke, cena jaka widnieje na pudełku to 295 $


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada na nowy to cena ok.choc ze wschodu da sie nowy sciagnac za $60 z przesylka (np. click-a-watch). Innymi slowy spadek ceny niewielki, i dobrze.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarł niedawno ten :

 

post-71505-0-69894600-1407737398_thumb.jpg

 

Coś czuję, że to nie mój ostatni Seiko 5. Stosunek jakości do ceny jest fenomenalny w tych zegarkach ;)


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga piąteczka na pokładzie, tym razem większa i od razu pytanie. Pewnie banalne. Dzień tygodnia mam po Japońsku, jak to przestawić żeby był po Angielsku, gdy ustawiam zegarek i kręcę wskazówkami to przeskakuje z japana na anglika i na japana. Jak zrobić żeby było odwrotnie.

 

post-72726-0-19801900-1408799060_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależnosci jaki język wybierzesz przy zmianie daty taki będzie ci się pojawiał po zmianie. Jeśli koronką ustawisz datownik np. Mon to przy zmianie daty najpierw pojawi się wersja japońska a potem angielska, która będzie widoczna przez cały dzień. Tak w każdym razie jest u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam raczej możliwości zmiany samego dnia tygodnia a gdy ustawiam zegarek to z japońca przeskakuje mi na anglika po czy znowu wskakuje na japońca. Gdy zostawię na angliku to nie ustawię godziny odpowiedniej. Np. Teraz przekręcę wskazówkami na 12 w nocy i przeskoczy z japońca wpierw na anglika. I tak mam zostawić? Jak wtedy ustawić godzinę obecną? Czytałem coś w necie żeby ustawiać kręcąc wskazówkami w drugą stronę, odwrotnie od ruchów zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień tygodnia możesz ustawić na pierwszej pozycji koronki (godzinę ustawiasz na drugiej, po wyciągnięciu do końca). Kręcąc w prawo, ustawiasz datę, natomiast w lewo dzień tygodnia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seven, już załapałem. Faktycznie na pierwszym wyciągnięciu koronki, ale kręcąc do tyłu, do przodu data a do tyłu dzień tygodnia. Jakie to proste, ale jak się nie wie to trudno to załapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam raczej możliwości zmiany samego dnia tygodnia a gdy ustawiam zegarek to z japońca przeskakuje mi na anglika po czy znowu wskakuje na japońca. Gdy zostawię na angliku to nie ustawię godziny odpowiedniej. Np. Teraz przekręcę wskazówkami na 12 w nocy i przeskoczy z japońca wpierw na anglika. I tak mam zostawić? Jak wtedy ustawić godzinę obecną? Czytałem coś w necie żeby ustawiać kręcąc wskazówkami w drugą stronę, odwrotnie od ruchów zegara.

Masz wersję JP-EN? Czad. Mój jest EN-FR.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie, Japan-English. Coraz bardziej on mi się podoba, wieczorem ładnie i wyraźnie świeci. Od wczoraj złapał w granicach 10:15 sekund do tyłu, jak na nówkę chyba nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miał ustawioną datę JP :) 

Mój 805 znowu spieszy się średnio 8s po 4 dniach noszenia. Jak na zegarek za 200zł i z fabryczną regulacją to lepszy wynik niż się spodziewałem. 


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SEBASTIAN 1976

Witam,

 

Od wczoraj moja pierwsza piatka poprostu cuuuudo a w szczegolnosci ta tarcza ktora moim zdaniem dodaje czegos temu zegarkowi ....na pewno to nie ostatni moj automat  seikowy heheheheh chyba zlapalem bakcyla z tymi zegarkami .

 

Pozdrawiambajaka

 

Kubaattachicon.gifIMG_5223.JPGattachicon.gifIMG_5226.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.