Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielam wasze zdanie, że na żywo Seiko SNZH53K1 jest ładniejszy niż na zdjęciach. Bardzo interesująco wygląda z brązowym paskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, aczolwiek ja jednak wolę zegarki na bransolecie (nie chłonie potu, czego nie da siepowiedzieć o paskach).

 

Chyba nie mogę jednak oglądać forum, bo mogę zachorować na to seiko ;) naprawdę bardzo ładny zegarek, również - a dla mnie przede wszystkim, bo to decyduje o tym, że mi się podoba - ze względu na wkład bezela i użytą "czcionkę" znaków".  

 

Jaka jest a jak z jego średnicą? Większy od 5-tek z seri nie-sport? W necie piszą że średnica 41 mm - z koronką czy bez?

 

Ile za taki trzeba zapłacić na Dalekim Wschodzie?

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

czyli ok. 40% taniej niż u nas. Niepotrzebnie wchodzę na forum :/ bo seiko świetne (podobnie jak i SNZG13), a nie mam żadnego argumentu w negocjacjach z żoną :) (to spory wydatek, a gospodarstwo domowe prowadzimy wspólne), dwa zegary zalegają na bazarku....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zachorowałem na SNZH53, zamówiłbym ze skywatches, wychodzi 480 parę złotych, ale jak dowalą cło i vat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zachorowałem na SNZH53, zamówiłbym ze skywatches, wychodzi 480 parę złotych, ale jak dowalą cło i vat...

Nadal cena jest atrakcyjna.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

nie znęcajcie się nade mną, proszę ;), najpierw muszę sprzedać dwa kwarcoki, bez tego nie ma mpwy  nowym zegarku ... :-/

Spokojnie , sprzedaz nie sprzedaz swoje , kolejny i tak kupisz :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet jak je sprzedam, to nie wiem, czy dam radę kupić tą piąteczkę (albo jakikolwiek inny zegarek) - moja żona nie uważa mej choroby (czy tam pasji ;) za hobby, lecz marnowanie pieniędzy....a kasę mamy wspólną..T

 

o w zasadzie byłby bardzo ciekawy wątek, z niektórych postów między wierszami a nawet wprost wyczytuję podobny "problemik" ;)

 

    Wawrzyniec Wiór, dnia 10 Sty 2015 - 07:17, napisał:

    Ta piąteczka też jest bardzo ładna:

    http://www.watchhubs.net/diver-s-watches/594-seiko-5-mens-automatic-watch-srp123j1-srp123j.html

    i cena też przystępna.

Istotnie fajny, ale jednak bezel wydaje się nieco przeładowany i dla mnie nieużywalny (nie jestem globtroterem). Dodatkowo nielakierowane na ciemno wskazówki sa nieco za słabo jak dla mnie widoczne przy jasnych tarczach...

Tym, co decyduje o tym, że podoba mi się SNZH63 jest kolor tarczy i szklany wkład bezela połączony z designem całego bezela :)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Paweł, dzięki wielkie za namiary, własnie nabyłem z 10% rabatem za 506 zł z przesyłką (nie przez alle, tylko u nich na stronce, rabat za właczenie newslettera). Niestety gwarancja jedyne sprzedawcy, czyli nie z oficjalnego importu. Wolałbym kupić w TT, ale mają 40% rabat jedynie na czarne, a ten błękitny jest wyjątkowy ;)

 

Licytuję jeszcze taki czarny uzywany, ale już nie będe podbijal, mam nadzieję, że cena skoczy powyżej 225 zł, bo inaczej wkrótce na bazarku pojawi sie czarny SNHZ ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą (i urokiem) bezela seiko SNZH jest materiał (szkielko), co jak mi sie zdaje, powoduje brak mozliwości starcia napisów (sa pod szkiełkiem, jak mniemam, a szkiełko da sie szlifować), zaś wadą - brak lumy, choćby na wskaźniku 12-stki (trojkąt), ale to niewielka wada, ponieważ nawet ta kropka na lumie niewiele da w nocy (co najwyżej można liczyć minuty na tzw. "czuja").

 

Jak sądzicfie, czy to jest pełnoprawny diver, czy raczej 5-tka inspirowana diverem? 100M, uwzględniając ciśnienie statyczne, nie przyda sie chyba nurkowi. Dla mnie to tylko kwestia ciekawości, ponieważ nie nurkuję z akwalungiem, na basen zabieram plastikowe casio (też ma 100M i to wystarczy, w seiko i casio do nurkowania "basenowego"). A pierścienia uzywam, jako 60-minutowego stopwera - mam nadzieję, że bezel jest obrotowy (trochę za późno na pytanie, ale nie dopuszczam możliwości, aby w rasowym seiko-5 bezel był ozdóbką jedynie).

 

edit: niemądre pytanie z tym bezelem - w temacie o FFF sa zdjęcia, które świadcżą o tym, że bezel jest obrotowy. Zadam trochę inne pytanie - jak "klika" bezel? Ciężko, czy da sie go kręcić bez trudu tj. bez używania ściereczki (w celu uniknięcia poslizgu ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 m i brak zakręconej koronki to podstawowe elementy które nie pozwalają zaliczyć go do pełnosprawnych diverów.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , sprzedaz nie sprzedaz swoje , kolejny i tak kupisz :)

 

i tutaj miałeś rację, chociaż jedno casio już sprzedałem, drugie mam nadzieję też znajdzie kupca ;) Dobrze, że się pospieszylem, bo ten sprzedawca miał tylko jedno takie seiko, wystawione na alle ina stronie nternetowej...

 

Odpowiedziałeś teżna pytanie, którego nie zadalem, a które to mnie kiedyś nurtowało - koronka. Miałem lorusa kwarcoka diverowatego i tenże, przy 100M WR miał zakręcaną koronkę....

 

Ale i tak plywanie powierzchniowe i diving bez rurki czy akwalungu wchodzi chyba w rachubę... A zresztą i tak to dla mnie 5-tka z 60 minutowym stoperem (czy raczej wskaźnikiem), bardzo wygodnym zresztą

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nic sie nie stanie ale i tak bym brał 200 m i zakrecana koronkę.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, pływalem na basenie w różnych zegarkach, i co do zasady, casio elektroniczne ze 100M nie parowały. Seiko chyba też dopuszcza swimming w swojej isntrukcji dla tego oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło, znane (i lubiane) SNZH z błękitną tarczą (SNZH53). Jak na piątkę - spore, duży pozytyw (mniejwięcej, a nawet trochę więcej jak kwarcowy lorus nurek), wykonanie rewelacja, blue dial - miodzio ;) , ciężki, czuć na nadgarstku, ale w sam raz (po jakimś czasie już się nie odczuwa), pełne ogniwa bransolety (to mój pierwszy zegarek na "pełnowartościowej" bransolecie ;) Bardzo fajny zegarek, jestem zadowolony :)

 

 

post-30539-0-84865100-1421706798_thumb.jpg

 

post-30539-0-43167300-1421706814_thumb.jpg

 

post-30539-0-93352200-1421706837_thumb.jpg

 

co ciekawe - nabyłem w cenie jak z SIngapuru, zegarek jednak na niemieckojęzyczny rynek, przypuszczam, że to model powystawowy... Ale nie szkodzi, choć folii brak, stan jak nowy (pudełko, gwarancja sprzedawcy, papiery

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po sesji zdjęciowej zauważyłem pęknięty wkład bezela (w okolicach 20). Na stronie sprzedawcy (aukcja na alle i strona sklepu), zdjęcia bez zarzutu, ale jak pisałem wyżej, zegarek był pewnie powystawowy (brak folii, odciski, etc.):
 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4978359609

 

http://outletforyou.pl/zegarki-meskie/2897-zegarek-meski-seiko-snzh53k1-automat-taniutko.html

 

Napiszę do sprzedawcy, ale może sie wyprzeć, zwalając na pocztę.... przesyłka była ubezpieczona, ale oczywiście pokwitowałem odbiór przesyłki w idealnym stanie.

 

edit: sprzedawca kazał odesłać zegarek, w celu obejrzenia (i zapewne podjęcia decyzji, czy uznać reklamację)

 

Czy któryś z kolegów wie, czy taki wkład bezela jest do nabycia w Polsce? Ile kosztuje?

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-78119-1421828980,7433_thumb.jpg

Znaleziony w szufladzie: Seiko 5 Automatic 6119-5460

1969-1975

Caliber: 6119C

21 jewels

f = 21600 A/h

power reserve 46h

 

Jeszcze przed przeglądem i czyszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.