Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

No to miałem seiko SNZH...kilkanaście godzin :( Oddali pieniądze, chociaż tyle, można rzec solidny sklep (Outlet For Yoy z Łodzi), tylko ciekawe, kto pękł bezel: pakujący czy Poczta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest dość duży jak na piątkę. Chyba cała linia sports jest większa ;)

Fajne w nim jest to, że wskazówki i indeksy są srebrne (z białym wypełnieniem), a pod pewnym kątem wyglądają jakby miały brzegi czarne, co współgra z czarną wskazówką sekundnika.

To, co mniej mi się podoba, to kolor tarczy, generalnie jest biała, ale pod pewnym kątem wygląda na perłową.

Sprawdzę jeszcze na brązowym pasku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRP265 czyli wersja czarna z czerwonym sekundnikiem też wygląda ciekawie.

A i owszem. Trochę tylko czerwony napis sports mnie razi;) ale to są już fanaberie.

Tutaj fajna recka białasa:

http://forums.watchuseek.com/f71/seiko-srp263-review-lots-pics-i-really-mean-998089.html#/forumsite/20758/topics/998089?page=1

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zakupiony świeżo, nie wiem jeszcze, czy zostanie:

 

 

Bardzo ładny, 4r36 w nim cyka? Oryginalnie na bransie, bo widze, ze pasek chyba nie seiko (znakomicie dobrany, też lubię paski z przeszyciami, ale... wolę bransolety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dokładnie ten mechanizm: stop sekunda, dokręcanie. Nie sprawdzałem dokładności chodu... Bransoletka jest, nieużywana... nie mogłem zmniejszyć, nity nie chciały wyjść, a nie chciałem porysować.

Pasek spróbuję jeszcze brązowy, jasny, na fotkach mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SRP155 z tym samym mechanizmem robi +10 sek. na dobę.

Edycja: jeszcze raz policzyłem i poprawiłem.

Edytowane przez Wawrzyniec Wiór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie - co oznacza na niektórych zegarkach Seiko 5 Automatic oznaczenie "KF" i znaczek takiej jak by to nazwać "błyskawicy"?

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zakupiony świeżo, nie wiem jeszcze, czy zostanie:

459aac311a0bad9b851fd34b8c450be9.jpg

ile ma lug to lug jeśli można wiedzieć

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie na szybko ;) z Monsterkiem, mierzone linijką :unsure:

post-35815-0-96721600-1422292490_thumb.jpg

post-35815-0-71659200-1422292505_thumb.jpg

post-35815-0-72460700-1422292527_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe Seiko 5 SNK665k1, zawsze unikałem zegarków na bransolecie, ale urzekła mnie ta niebieska tarcza z mieniącymi się południkami i równoleżnikami kuli ziemskiej, czego oczywiście szajsung s4 mini nie dał rady uwiecznić na fotografii.

 

oCwjtBM.jpg?2

YlxY1ag.jpg?1

tylko założyłem pierwszy raz, zmniejszyłem bransoletę na maksa przy zapięciu i tak prawie przy łokciu muszę mieć założony, żeby nie latał po nadgarstku. Jak się takie ustrojstwo reguluje inaczej niż przy zapięciu? Dlatego unikałem zawsze bransolet, z paskami skórzanymi nigdy nie mam problemu, a bransolety zawsze mi spadały jak coś przymierzałem. A może wymienić na pasek skórzany jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku spokojnie możesz wymienić na pasek . Bransoletę regulujesz ujmując lub dodając ogniwa . Dla mnie bransoleta jest wygodniejsza i bardziej pasuje do seiko 5 choć czasami zakładam pasek , zwłaszcza do koszul czy bardziej eleganckiego stroju . Grunt to kupić takie seiko 5 , by była możliwość wymiany na pasek i na odwrót . Ty takie masz . Gdzieś widziałem seiko 5 na pomarańczowym gumowym pasku , efekt był bardzo ciekawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe Seiko 5 SNK665k1, zawsze unikałem zegarków na bransolecie, ale urzekła mnie ta niebieska tarcza z mieniącymi się południkami i równoleżnikami kuli ziemskiej, czego oczywiście szajsung s4 mini nie dał rady uwiecznić na fotografii.

 

oCwjtBM.jpg?2

tylko założyłem pierwszy raz, zmniejszyłem bransoletę na maksa przy zapięciu i tak prawie przy łokciu muszę mieć założony, żeby nie latał po nadgarstku. Jak się takie ustrojstwo reguluje inaczej niż przy zapięciu? Dlatego unikałem zawsze bransolet, z paskami skórzanymi nigdy nie mam problemu, a bransolety zawsze mi spadały jak coś przymierzałem. A może wymienić na pasek skórzany jednak?

 

Tutaj masz filmik, jak to zrobić:

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CquPlKu.jpg?1

 

Trafił na pasek, ale jestem wściekły i na siebie i na gościa, u którego kupowałem pasek. Zdejmując bransoletę, z jednej strony poszło gładko,w sekundę,  z drugiej porysowałem kopertę wewnatrz uszu :( A gościu jak zakładał pasek, przejechał metal o metal na wierzchu ucha i też zrobił rysę, na zdjęciach nie widać, ale smuteczek jest. Skumałem się dopiero w drodze do domu. Wezmę się może za jakieś spokojniejsze zajęcia, nie wiem, ogrodnictwo może.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CquPlKu.jpg?1

 

 

Na kajdanie ładnie wygląda ale trzeba przyznać, że z paskiem bardziej mu do twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąteczka jeszcze ciepła. Godzinę temu wyjęta z paczkomatu :-)

SNKL83K1

SAM_1718.jpg

 

SAM_1721.jpg

 

SAM_1717.jpg

 

Obawiałem się trochę bransolety bo mam cienką łapę ale leży idealnie po skróceniu. Pasek i tak mam w planie bo się z tym żelastwem nie lubimy jak na razie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy automat i padło na "piąteczke"

post-64161-0-55130700-1424208350_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy automat i padło na "piąteczke"

Fajny wybór, też miałem na taką chrapkę :) Gratuluję nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.