Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Będziesz  :) Miałem taką piątkę, tylko z czerwoną sekundą, SRP155 i bardzo mile wspominam.

 

A u mnie taka, klasyczna juz niemal, nowość  ;)

IMG_20150226_080743_zpsv1u62txk.jpg

IMG_20150226_080316_zpsxjzk4q4s.jpg

IMG_20150226_080856_zpsnpmjp6uz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Czasem mam podobne combo  ;)

 

0xly.jpg

7pl6.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewielkie pieniądze bardzo dobry zegarek do tego dobry obiekt do zdjeć , jak widać na powyższych.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Moja pierwsza 5 (SNK803, przy okazji pierwszy automat), czekam tylko na zamówiony pasior Pattini  ;)

 

 

K2LfV7.jpg

 

Kolejna 5 (SNK793) za uprzejmością kolegi z forum (dzięki Tomku) już w drodze ;)

 

pozdr.

Edytowane przez navarone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Moja pierwsza 5 (SNK803, przy okazji pierwszy automat), czekam tylko na zamówiony pasior Pattini  ;)

 

 

K2LfV7.jpg

 

Kolejna 5 (SNK793) za uprzejmością kolegi z forum (dzięki Tomku) już w drodze ;)

 

pozdr.

Mam ten zegarek. Jest swietny. Bedziesz z niego zadowolony.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdybym miał kupić drugiego pilota seiko, to byłby 803 ;)

 

793 - mam nadzieję, że będzie cieszyć :)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te piloty od Seiko sa naprawde swietne. Idealnie leza i dobrze wygladaja, a jakosc bardzo wysoka jak za zegarek w cenie 50€.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są świetne, ale trochę brakuje im jednej cechy: WR 100M i zakręcanej koronki. Mają lepszą lumę niż większość 5-tek, ale z drugiej strony nie na tyle mocną, aby swieciły po 6 godzianch od naświetlenia. Są też małe, jak na wspólczesne warunki, bo pierwowzór, czyli piloty z IIWS miały podbną wielkość do 5-tek.

No i przede wszystkim, czy pilot nie powinien mieć stopsekundy? To chyba bardzo istotna cecha (synchronizacja).

 

W tym miejscu trzeba jednak zdefiniować, co rozumiemy pod pojęciem pilota: zegarek, który ma być używany w lotnictwie, czy raczej zegarek z tarczą inspirowaną takimi zegarkami - tutaj seiko SNK8.. jest pilotem. A w pierwszym rozumieniu - chyba żaden pilot nie jest już używany przez lotników, bardziej takie cuda jak citizen nighthawk ;)

 

Generalnie uważam, że seiko piloty to czytelne, znakomite jakościowo zegarki w stylu pilota. Podobają mi się się również piloty orienta - mają to, czego brakuje 5-tkom i do tego są nieco większe. Nie wiem, czy mają stopsekundę.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Amildor

Zdjęcie niestety nie jest mojego autorstwa lecz poprzedniego właściciela zegarka (którego serdecznie pozdrawiam ;)) . Wykorzystuje je, gdyż osobiście nie jestem w stanie oddać nawet w połowie prawdziwego piękna tego seiko. 

TBlWdqv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie niestety nie jest mojego autorstwa lecz poprzedniego właściciela zegarka (którego serdecznie pozdrawiam ;)) . Wykorzystuje je, gdyż osobiście nie jestem w stanie oddać nawet w połowie prawdziwego piękna tego seiko. 

TBlWdqv.jpg

gdzie można kupić taki pasek? zakochałem się w tej kompozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

z parciakiem wygląda tak

 

post-69664-0-27779600-1425981635_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

SNZH53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

z góry przepraszam, jesli to nie miejsce na taki post, proszę Kolegę cooka o jego usunięcie: jeżeli któryś z Was chciałby zamienić seiko SNZH na niemal nowe seiko SKN809K1 (aviator na oryginalnej bransolecie, kupiony w grudniu 2014 r., prezentowany w tym temacie) i dopłatę z mojej strony, to chętnie sie zamienię

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że seiko SNZH jest tak popularnym i lubianym modelem, że zasługuje na osobny temat. Jak myślicie? Można policzyć, ile sztuk poszczególnych wersji posiadają Forumowicze. Mi ostatnio bardzo podoba się 51, biała tarcza, chyba najrzadsza... Nie zakładam osobnego tematu dla modelu, ponieważ jeszcze nie jestem posiadaczem takiego seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seiko.jpg

 

Takie tam do odnowienia, napoczatek szkło i tarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Amildor

Biedaczysko... Życzę szybkiego powrotu do normalności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odnowić go jak najszybciej ale mam problem z tarczą. Nie wiem czy kombinować coś i ratować tą czy tez szukać nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Chyba brakuje indeksów i ramki daty, ciężko będzie nowe znaleźć, wskazówki do polerki i wypełnienia, szkło do wymiany i z tym najprościej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś pamiątka rodzinna? jak nie będzie dało się po taniosci czegoś z nim zrobić to nie lepiej kupić nowe Seiko 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.