Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i dołączam do klubu

Posiadam SNXS79K od około miesiąca. Sprawuje się świetnie, wygląda dobrze, mimo małego rozmiaru. Oczywiście przetestowałem wszystkie pozycje odkładania na noc, więc dobowa precyzja chodu jest na najwyższym poziomie ;-)

wygląda on tak na oryginalnej bransolecie

4ecfba2dd96617bfmed.jpg

a tak na aktualnym pasku skórzanym

fb2842bad2067dc4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem najpierw klasyczną "piątkę", ale sprzedałem, dołożyłem i kupiłem taką:

post-71605-0-27922200-1430471332_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad wymianą klasycznej piątki na pilota tylko ten rozmiar trochę mi nie odpowiada . Gdyby miał choćby 40 mm brałbym bez zastanowienia , no i wolałbym wersję z oryginalną bransoletą , a nie wiem czy takie produkują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też się zastanawiam nad wymianą klasycznej piątki na pilota tylko ten rozmiar trochę mi nie odpowiada . Gdyby miał choćby 40 mm brałbym bez zastanowienia , no i wolałbym wersję z oryginalną bransoletą , a nie wiem czy takie produkują ;)

 

wersje z oryginalną bransoletą mają w oznaczeniu końcówkę "K1", miałem czarnego aviatora na bransolecie seiko, model: SNK809K1. Ale z rozmiarem nic się nie da zrobić, na dzisiejsze standardy są lekko maławe, ja zamieniłem aviatora na pseudo nurka: SNZH53 z serii "5 sports", ktora jest rozmiarowo większa. Nieco większe od SNK są aviatory serii SNKH, ale nadal nie są duże, choć między uszami mają20 mm (SNK mają 18 mm).  Z seiko pilotopodobnych,  jest seria military, oznaczona SNZG (też "5 sports"), na mechanizmie 7s36 (dwa kamienie więcej niż w aviatorze, ale nadal bez dokrętki i stop sekundy)...

 

Tyle, że ani SNKH, ani SNZG nie mają tego klimatu co seria SNK80. Te ostatnie mają grono swoich fanów, mimo niewielkich wymiarów :)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bezowego SNK, zegareczek jest mega. Lekki, ladny, wygodny. Takze Marek84 nic tylko brac. Maly rozmiar nie jest zly :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja miałem czarnego (SNK809), był lekki, ładny i wygodny, ale do rozmiaru jednak nie potrafiłem się przyzwyczaić i zamieniłem go na Monstera :D
 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki comeback bransolety. c771850bdd3e355fa54fb7a264a78d84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

A to moja mała, wielka piąteczka, zakładam ja, kiedy mój nadgarstek chce odpocząć  :)

20150222_193422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, ostatnio ktoś na forum pisał, że piątki to zegarki dla pijaczków spod sklepu, a inny, że Casio to kalkulatorki komunijne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kusicie tymi pilocikami, aż mam ochotę znów jakiegoś przygarnąć. A przecież już wiem, że dla mnie za mały dash2.gif

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara 5 (kiedys sie tu chwalilem) na nowym zulu strong.

image.jpg

 

Bardzo ładna piąteczka! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja piątka. Muszę przyznać, że bardzo fajny zegarek :). Sumo byłby na mnie za wielki, a ten leży idealnie.

d2aed957126419ffe6d52416eae03f97.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNZF17 inaczej mini sumo inaczej sea urchin :). 41 średnica 22 w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seio SNZG13K1

 

post-30539-0-91126100-1432800122_thumb.jpg

 

post-30539-0-53883600-1432800140_thumb.jpg

 

Nabyte w drodze zamiany (w zamian za SNZH53).

 

Uważam, że seiko SNZG13K1 to najlepszy pilot seiko, miałem SNK809K1, ale po tym, jak nabyłem SNZG13 uważam, że ten ostatni jest ładniejszy i bardziej funkcjonalny (czytelny, właściwy rozmiar i waga, rewelacyjna luma)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, gratulacje ;). Chociaż wg mnie tarcza i wskazówki w SNK809 są dużo ciekawsze, tylko ten rozmiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, gratulacje ;). Chociaż wg mnie tarcza i wskazówki w SNK809 są dużo ciekawsze, tylko ten rozmiar...

 Dzieki :)

 

Z pewnością tarcza i wskazówki w SNK809 są w pełni lotnicze. Wystarczyło by powiekszyć rozmiar koperty tego modelu (pozostawiając układ i wskazówki) oraz pokryć grubszą warstwą lumym dodać zakręcaną koronkęi WR100 i byłby rewelacyjny pilot.

 

SNZG ma jednak bądź co bądź bardziej klasyczny i poręczny układ indeksów (wyeksponowane godziny, a nie minuty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie z moja 5tka rozmiar moglby byc wiekszy,chociaz mi nie przeszkadza,bo jest bardzo wygodny!

38d4c56cfab6530d452a0b6a0010ec57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.