Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

moja 5 :) 

 

Dostałem od Taty jako niedziałający dziś pracuję mierzy czas i cieszy oko ! 

post-87633-0-86506200-1452094583.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiałem te stare piąteczki. Może dlatego, że przypominają mi ciekawy i dobry okres w życiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiałem te stare piąteczki. Może dlatego, że przypominają mi ciekawy i dobry okres w życiu :)

 

to pewnie orienty patelnie i trzygwiazdkowce też ;) ja lubię vintydżowe casio, z przyczyn sentymentalnych rzecz jasna

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-74520-0-71200200-1453466652.png

to pewnie orienty patelnie i trzygwiazdkowce też ;) ja lubię vintydżowe casio, z przyczyn sentymentalnych rzecz jasna

To moja 5tka noszona na codzień na zmianę z orientem. 

Rzecz jasna w latach 90tych nie miałem seiko tylko patelnię orienta, ale kilku kolegów posiadało seiko. Gdy spojrzę na te modele to zaraz przypomina mi się fajna praca i kilka innych miłych chwil z życia. Dziś też mam dobrą pracę tyle, że nudną :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię styl lat 80-tych. Człowiek to istota sentymentalna :)

 

Miałem trzy piątki, najpierw vintydża:

post-30539-0-08584100-1453469858_thumb.jpg

 

kupiony jako używany, z porysowanym szkiełkiem, ale koperta w stanie dobrym, tarcza, wskazówki również (aczkolwiek dwa indeksy wyglądały, jakby były przyklejone i odrobinka kleju wyciekła na g. 1-szej i 5-tej):

post-30539-0-82146000-1453470591_thumb.jpg

 

Miał fajną szybka zmianę daty, poprzez wciśnięcie koronki. Szkiełko wymieniłem na nowe z uszczelką, ale ostatecznie sprzedałem, bo już zdaje się leciało do mnie seiko SNK793, a dodatkowo nie chciałem dalej inwestować w vintydża, który wymagał czyszczenia i smarowania.

 

Miałem jeszcze SNK809 na bransie (lubiany lotnik).

 

teraz nie mam ani jednej piątki (troszkę jednak za małe), ani seiko w automacie (mam seiko chrono), za to mam dwa orienty współczesne.

 

Nie rozumiem polityki seiko - gdyby powiększyli te małe 5-tki o te 3-5 mm, bez jakichkolwiek innych zmian, zwłaszcza stylistycznych, to sprzedawaliby je na kopy. Bardzo podobało mi się SNK793, ale z czasem, subiektywnie wydawało się ciut zbyt małe... może jednak w tym tkwi urok najmniejszej linii 5-tek?

 

 każdym razie gratuluję 5-tek, to przesympatyczne zegarki, jeśli się zaakceptuje ich rozmiar :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 


[[cyt.: Nie rozumiem polityki seiko - gdyby powiększyli te małe 5-tki o te 3-5 mm, bez jakichkolwiek innych zmian, zwłaszcza stylistycznych, to sprzedawaliby je na kopy. Bardzo podobało mi się SNK793, ale z czasem, subiektywnie wydawało się ciut zbyt małe... może jednak w tym tkwi urok najmniejszej linii 5-tek?


 


 każdym razie gratuluję 5-tek, to przesympatyczne zegarki, jeśli się zaakceptuje ich rozmiar  :)]]


 


Może dobrze sprzedają się na małe azjatyckie rączki :)


Wielkośc mi generalnie nie przeszkadza, jedynie gdy zmieniam na ręku orienta patelnię na seiko to początkowo czuję się trochę dziwnie.


A piąteczka fajna.


 


Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Nie rozumiem polityki seiko - gdyby powiększyli te małe 5-tki o te 3-5 mm, bez jakichkolwiek innych zmian, zwłaszcza stylistycznych, to sprzedawaliby je na kopy. Bardzo podobało mi się SNK793, ale z czasem, subiektywnie wydawało się ciut zbyt małe... może jednak w tym tkwi urok najmniejszej linii 5-tek?

 

każdym razie gratuluję 5-tek, to przesympatyczne zegarki, jeśli się zaakceptuje ich rozmiar :)

 

pozdrawiam

 

Proszę . 40 bez koronki

304bc78901b43499ab26cf266ee82bb6.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli się zaakceptuje ich rozmiar :)

Osobiście uwazam ich rozmiar za idealny, 37mm. Wszystkie moje zegarki mają max 38mm. Gros najpiękniejszych zegarków świata, powstało właśnie w tym rozmiarze. Dodam że m a m grubą łapę.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamex - Gdzie trafiłeś tą sztukę? Widziałem w podobnym wykończeniu na alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie wpatruję i nie jestem pewien. Podobne widziałem u jednego sprzedawcy na allegro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko 5 sports są większe, np. SNZG, ale czegoś im brakuje (w porównaniu do piątek "no" sports). To prawda, że najbardziej eleganckie zegarki miały 38mm średnicy, ale to były zegarki z II p. XX w. i nie były tak grube jak 5-tki, dodatkowo to były manualne mechaniki, które moim zdaniem są bardziej eleganckie niż automaty. Wszystko sprowadza się do proporcji. W każdym razie te male piątki mają swój niepowtarzalny styl, a rozmiar - kwestia gustu, delbany z lat 60-tych są jeszcze mniejsze, a to męskie zegarki. 

 

Odnośnie prezentowanego sports-a, to jest to (jak udało mi się pobieżnie ustalić) model SRP263, tak wygląda na zdjęciach, nie podejmę się weryfikacji oryginalności egzemplarza Kolegi "dingo": Poniżej fota z netu, a tutaj link do recenzji z forum anglojęz., może pomoże w weryfikacji oryginalności, sa zdjęcia w dobrym formacji i rozdzielczości:

 http://forums.watchuseek.com/f71/seiko-srp263-review-lots-pics-i-really-mean-998089.html

 

4r36 - to chyba mechanizm ze stop sekundą i dokręcaniem? Ładne seiko, jedna z ładniejszych 5-tek, koronka trochę masywna, ale być może ze względu na dokręcanie, czytałem, że automaty z dokrętką ciężej się dokręca niż manualne (miałem kiedyś parnisa i rzeczywiście przy dokręcaniu jakby ciężej koronka się kręciła. Z drugiej strony, nigdy nie miałem współczesnego mechanika manualnego, więc nie mam porównania. Delbana nakręca się leciutko, ale np. łucz de luxe na erku 2209, już cięzej)

 

 

srp263k1_1_.jpg

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić jeszcze takie seiko  albo bardzo podobne? Nie ma sklepu na necie niestety, który by je oferował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym zegarkiem rozpoczęła się moja miłość do automatów, szczególnie Seiko. Krótko po nim kupiłem SARBa 065, a dalej to już chciałem mieć 100 innych. Co ważne dla mnie, przed tym zegarkiem nie wiedziałem, że Seiko robi ładne zegarki - markę kojarzyłem tylko z brzydkich (według mnie) i ogromnych zegarków, typu sumo, za którymi nie przepadam. Nie wiedziałem wtedy też, że świat zegarków mechanicznych jest tak rozległy w XXI wieku  :D  Model piąteczki, to SRP147K, oryginalnie był na czarnym nylonowym pasku, który po dwóch latach użytkowania rozleciał się w okolicach dziurek - wymieniłem na skórzany pasek Hirsch Wild Calf. Zegarek nieźle już zajechany, ale był ze mną chyba wszędzie. Mechanizm to 4R36A - nie znam się, ale kolega, który mi doradzał pierwszy automat, polecał właśnie taki mechanizm.

 

zD0TKxwl.jpg

YkyN3wjl.jpg

0WmIVYul.jpg

nFF2Tial.jpg

GQSgimKl.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny,aczkolwiek za duzy i zbyt dajwerowaty jak dla mnie.

moze jestem konserwatywnym purysta,ale uwazam ze piatka nie powinna miec wiecej niz 38mm. seria sports to proba wpasowania sie w dzisiejsze gargantuiczne linie. no ale - co kto lubi.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny,aczkolwiek za duzy i zbyt dajwerowaty jak dla mnie.

moze jestem konserwatywnym purysta,ale uwazam ze piatka nie powinna miec wiecej niz 38mm. seria sports to proba wpasowania sie w dzisiejsze gargantuiczne linie. no ale - co kto lubi.

 

hmmm..... co powiesz o zegarkach modowych, np. diesel? To są dopiero cebule ;) 38mm nie jest złe, ale pod pewnymi warunkami. Proporcje - przy grubości 5-tek nie-sports, proporcje mogą się wydawać lekko zachwiane. Ale to w sumie nieistotne. Rozmiar tych 5-tek nie przeszkadza, jeśli nie nosi się ich na zmianę z innymi, większymi zegarkami. Z kolei 5-tka sports serii SNZH była dla mnie zbyt ciężka w wadze. Myślę, ze powiększenie 5-tek no-sports o te 2 mm byłoby bardzo dobrym pomysłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifBez tytułu.png

To moja 5tka noszona na codzień na zmianę z orientem. 

Rzecz jasna w latach 90tych nie miałem seiko tylko patelnię orienta, ale kilku kolegów posiadało seiko. Gdy spojrzę na te modele to zaraz przypomina mi się fajna praca i kilka innych miłych chwil z życia. Dziś też mam dobrą pracę tyle, że nudną :)

Można prosić o model ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje SNK805K2 mały ale bardzo wdzięczny zegareczek.

post-29278-0-53415500-1456478357_thumb.jpg


MarCin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oto mój...mam problem tylko z paskiem-dość szczupły nadgarstek i brzydko odstaje pasek przy końcu (dobrze widać na foto 1), a przesunąć "szlufki" tak daleko już się nie da...ma ktoś jakiś pomysł jak to zniwelować-ucinać nie chce...nowy inny pasek krótszy?

post-82577-0-50406300-1456819629_thumb.jpg

post-82577-0-81057300-1456819788_thumb.jpg

Edytowane przez Mike_the lawyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f9dc906ff5f4.jpg

Mój pierwszy zegarek automatyczny Seiko SNXS77K z mechanizmem 7S26C. Pasek zmieniłem na bransoletę. Myślałem, że będzie za mały na mój nadgarstek (18cm) ale jak dla mnie wygląda dobrze. Nie wiem jak u niego z dokładnością bo mam go za krótko żeby się wypowiedzieć. Ogólnie to mnie ciekawi jaka będzie dokładność tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.